Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Két kérdésem is lenne?

Két kérdésem is lenne?

Figyelt kérdés

1. Jó ötlet, hogy a benti cicámat kitettem 1 hétre, most hogy megjött a nagy hideg, visszahozom?


2. Akiknek bent van a cicájuk, hova tették az almot? És a cica este is szabadon járkál a hálószobákba is meg minden?


+ még egy eszembe jutott :)

3. Hogy lehetne leszoktatni a nyávogásról egy kiscicát? + Hogyan lehetne arról is leszoktatni,hogy ne keltsen hajnali 4kor?


2011. okt. 11. 14:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
szerintem nem a cicák választották maguknak azt a lakhelyet...
2011. okt. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek joga van a véleményéhez de ne akard nekem megmondani h milyen jó a cicának, ha elkaphat a macska AIDS-től elkezdve a mindenfélén át bármit!!! más macskáktól. H milyen jó neki ha verekedhet, hogy milyen jó neki az esőben ázni, amíg haza nem érek, h milyen kellemes élmény lehet az út közepén kidőlt béllel meredni a semmibe üveges szemekkel.


Az enyémek ketten vannak, BENT. És csak bent. Hámmal sétálunk, az egyik nem szeret sétálni amúgy sem... Egymást kergetik és vadásznak is...bogarakra. Bár nem tudják elmondani nem tűnnek boldogtalannak. ÉS: most jön a persze de nem is tapasztalták maszlag! Hát tudod mit?! Én sem tapasztaltam milyen lehet egy miami parti házban lakni pedig gyanítom h sokkal jobb mint panelban... Mint ahogy azt is gyanítom, h a macskáim örülhetnek h befogadtam őket! Az egyik 4 hetes volt mikor hozzámkerült NOVEMBERBEN, anyja sehol, ott fagyott volna meg a bokrok alatt. És most szegénykémnek van tesója, ágyikója, minden nap kapja a prémium kajákat, ejj de rossz az élet! Az ember is akkor érzi magát a legjobban ha körbe utazhatja a világot, mégis örülünk ha BIZTONSÁGOS lakhelyünkön élhetünk, ahol van fűtés.


Ja nekem meg az a véleményem h a macskákat hagyni kóborolni totálisan felelőtlen és elítélendő. Bármi baja lehet, ellophatja a szomszéd csirkéit, odaszarik más kertjébe, lelopja a ruhákat a szárítóról, összemancsnyomozzák mások autóját, összetűzésbe kerülhet mások kutyájával, és még sorolhatnám. Ha annyira ki akarjuk engedni a macskát építsünk macskabiztos kerítést, h ne csak neki legyen jó, hanem másnak se legyen rossz.


Erről ennyit.

2011. okt. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Végül is a megoldás az lett,hogy bent van a cica és csak bent. Néha kimegyünk kicsit hámmal sétálni, játszik a kutyussal és ennyi, látom rajta,hogy nem vágyik ki, inkább lustul. És valamiért már teljesen nyugodt cica. Köszi a válaszokat!
2011. okt. 12. 18:22
 14/15 anonim ***** válasza:

ma 11:22


Na itt az ideje hogy a te fejecskédben is kicsit rendet tegyünk.

1. Egy benti macska nem fogja magát kevesebbnek érezni azért mert nem mehet ki, pontosan azért amit te is leírtál: mert fingja sincs hogy milyen a kinti lét, márpedig amiről nem tudunk, az nem is hiányzik. De csak hogy azért rá is cáfoljak ám arra az állításodra, miszerint CSAK azért nem akarnak kimenni, mert nem ismerik a kinti létet: 2 cicánkat kb 10 hetes koruktól fogva vittük hámmal sétálni. Minden nap. Egyik nap az egyik fogta magát, és nem akart jönni. Kinyitottam az ajtót, befutott a nappaliba. Utánamentem, rátettem a hámot, kivittem, elkezdett üvölteni, kiugrott a kezemből és sírva kaparta a bejárati ajtót. Így ment napokon keresztül. Aztán már csak heti 1x próbálkoztunk. Nem akart jönni. 1x-1x végül levittük, ült nézelődött 10-20 percet, majd elindult hazafelé. Tehát jól tudja ő hogy milyen a kinti lét, és mégis SAJÁT DÖNTÉSÉBŐL nem akar kimenni.

2.Az égvilágon senki nem hiszi azt hogy egy plüssegeret zsákmányállatnak tekint, csak a komplett hülyék. Aki ebben a témában etiológiai kutatást indít, az szintén komplett hülye...

3. Érdekes egyébként hogy a menhelyesek (akiknek naponta többszáz macskával van dolguk, úgy ismerik őket mint a tenyerüket, hisz az a hivatásuk, hogy hozzásegítsék őket a jó élethez) 90%-a NEM AD MACSKÁT kijárósnak. Méghozzá azért nem, mert (és itt most az egyiket idézem) "Az összes olyan cica, akit kijárósnak adtunk, kivétel nélkül csúnya véget értek elég hamar. Elütötte őket a kocsi, széttépte a kutya, megmérgezte a szomszéd, vagy egyszerűen csak "nem jött haza többé". Egy se él már közülük..."

Persze nyilván ők is hülyék. Írj nekik, rakj rendet az ő fejecskéjükben is drága etilógus barátom, biztos értékelni fogják!

A mi világunk, a városok, autók, gonosz emberek, nem a macskáknak való! Számukra ez a világ közel sem természetes, hanem kifejezetten veszélyes. Lehet hogy egy farmon, valamelyik falu szélében jól elvannak, de az ország nagy részén ez a környezet nem biztosítható.


Ha láttad volna azt a kiszúrt szemű, megkínzott, halott macskát az utcán feküdni, akit én láttam, vagy azt a kinyomott szemű, és élve elásott kismacskát, akivel a c*gánygyerekek szórakoztak, vagy azt a menyhelyes kandúrt, akit puszta szórakozásból úgy fejbe rúgtak acélbetétes bakanccsal, hogy félberepedt az egész koponyája, akkor te is SZÁZSZOR IS meggondolnád hogy hagyjad-e egyedül kószálni a macskádat!

2011. okt. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Csak leírom már én is a véleményem.

Volt 2 olyan cicám, akik kintiek voltak. Anya nem engedte őket be a házba. Nagyon sajnáltam őket és féltettem. Egyik este beszökött hozzánk egy kóbor kutya, szétszedte az egyiket. Volt helyük a garázsban, de nem mentek akkor oda be, hisz nyár volt, kint aludtak... Mikor éjszaka kimentem, azt hiszem életem legeslegszőrnyűbb látványa volt. DOKIHOZ VITT ANYA, MERT NEM TUDTAM FELDOLGOZNI EGYEDÜL. A cicámnak ki volt harapva a has és lógtak a belei. Ügyeletes doki jött ahogy tudott, de mit tehetett volna? semmit... Akkor meg lett fogadva, több cicám nem lesz, aki csak kinti. Nem jobb nekik, ha kint vannak. Annyi tuti,hogy nagyobb a mozgástér és jobban előjönnek az ősi ösztönök, de a biztonság kb. semmi. A mostani kis cicmókom benti. Nem ki-be járású. Csak benti! Anyát meg tudtam győzni :) Hámmal viszem minden nap sétálni, de pl. ma nem akart kimenni. Nem igényelte. inkább a melegben lustizott és tv-t nézett. Erről ennyit.

Kutyust meg tuti nem tartanék bent. Azoknak viszont tényleg jobb kint. (Most tekintsünk el a yorki és egyéb ölebektől.)

Erről ennyit.

2011. okt. 13. 17:28
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!