Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Két kérdésem is lenne?

Két kérdésem is lenne?

Figyelt kérdés

1. Jó ötlet, hogy a benti cicámat kitettem 1 hétre, most hogy megjött a nagy hideg, visszahozom?


2. Akiknek bent van a cicájuk, hova tették az almot? És a cica este is szabadon járkál a hálószobákba is meg minden?


+ még egy eszembe jutott :)

3. Hogy lehetne leszoktatni a nyávogásról egy kiscicát? + Hogyan lehetne arról is leszoktatni,hogy ne keltsen hajnali 4kor?


2011. okt. 11. 14:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Vidd vissza a lakásba, már nappal is hideg lesz. Az én ebnti cicám kezdetben ládába aludt, aztán engedtük ki, hogy ott aludjon ahol akar. Azóta szabadon járkál a lakásban. A WC-je pedig a bejárati ajtó mögött van (panel).
2011. okt. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
benti
2011. okt. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

1.A csak lakásban tartott macska meg fog fázni, ha kinn hagyod.

2.Az alom a WC-ben van, vágtunk az ajtó alján bejáratot

Mindenhova mehet, mert ha csukva van ajtó, ott ül

és ordít.

3.Nem tudod leszoktatni, ha nagyobb lesz, talán (de csak

talán) kevesebbet fog. Enyémek is hajnalban keltenek,

de már rájöttem: adok nekik enni, utána alszanak.

2011. okt. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

De már volt kint egy hetet és addig szokhatta az időt, nem? Mert anyum nem nagyon támogatja,hogy itt legyen bent, esetleg azt,hogy ki-be jársa legyen, de csak a konyháig.

Én macsekom azért nyávog, mert azt várja,hogy felvedd és az öledben legyen. Erről kéne lezoktatni, mert az oké,hogy éhes lesz és felkelt, adok neki enni, bekajál utána meg jönne az ölembe..

2011. okt. 11. 17:18
 5/15 anonim ***** válasza:

1. A ki-be járkálás jó megoldás. Mondjuk én soha nem fogom megérteni hogy miért gond bárkinek is az hogy a macska pl bemegy a nappaliba és leheveredik a kanapén. Hisz ez a macskatartás legszebb része. Az a meghittség és nyugalom amit a jelenlétükkel adnak. Egy kertbe kivágott macska SOHA nem lesz olyan jól szocializált és ragaszkodó mint egy benti, aki szoros kapcsolatban élhet az emberrel.

2. A macskások 90%-s a fürdőben vagy a mosdóban tartja az almot. Nálunk most speciel épp az előszobában van újabban mert szilikátos alomra váltottunk, az meg nem szereti a párát. Este is szabadon mászkálhatnak egészen addig amíg hajnalban fel nem idegesítenek és ki nem penderítem őket.

3. A hálószobából való kizárással...

Egyébként meg állt. nem szórakozásból nyávognak, valamit jelezni akarnak (éhesek, figyelemre vágynak, fáj valamiljük, félnek, izgatottak stb)

3.

2011. okt. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Hidegben amúgyis bent szeretnek lenni, így nem gondolom h zavarná, ha ki akar menni engedd ki.


Én a fürdőben tartom az almot, a mi wc-nk is ott van az övék is elfér.


NYávogás: sehogy


Felkeltés: fújj rá, és ne foglalkozz vele, pár hét alatt feladja. Esetleg este később adj neki enni, közvetlen mielőtt lefekszel, lehet h hajnalban megéhezik.

2011. okt. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
JA látom anyud nem akarja h bent legyen...hát a cicák utálják a hideget, így kínzás kidobni őket télire!!! Azt nem igen fogjátok megoldani, h csak a konyháa mehet, a macskák abszolút nem így működnek! Beszéld rá anyudat h hagyja h szabadon járjon a lakásban, max az ő szobájából zárjátok ki!
2011. okt. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

A gond annyi,hogy 3 szoba van amit el lehet zárni, a konyha, a fürdő és egy kicsi előszoba. a hálók között nincs ajtó, csak függöny azon meg átmegy a drága. De most anyával alszik szóval valószínű,hogy egész lakásba kap bejárást.:)

Nyávogást tudom,hogy nem hobbiból teszik. Drága cicám általában azért nyávog,hogy vegyük fel. Ez viszont nem túl jó, mikor már órákat dögönyöztem és leteszem és rákezd, hogy valaki megint vegye fel. És ezt képes nap 23 órájában csinálni.:)

2011. okt. 11. 19:50
 9/15 anonim ***** válasza:
51%

nna. akkor itt az ideje, hogy kicsit rendet tegyünk a fejekben...


még a szintén macskás állatorvosom szerint is a macskának kint van a helye!

teljesen természetellenes egy panelra redukálni a territóriumát.


Aki kiskorától lakásban tartja a macskát, azt hiszi, hogy az a normális, hogy a macska nem akar kimenni.

Nem. a macska azért nem akar kimenni, mert azt sem tudja, mi az a kint.



Az én 4 macskámból 2 pici korától kinti-benti volt.

nap közben felügyelettel kint voltam velük, estére pedig bejöttek aludni.

A tél közepén is eljön az a perc, amikor nem bírják tovább a bezártságot, hiába van a szobában kényelem és meleg, ha hajtja őket a vadászösztön. (Pont most folyik egy etológiai vizsgálat, amiben magam is részt veszek, amiben eddig az tűnik beigazolódni, hogy a műegeret nem tekintik igazi zsákmánynak...akkor sem, ha csipog, akkor sem, ha magától (távirányító) mozog...)


2 másik cicám szobacica volt, borzasztó, hogy milyen beszűkültek, mennyire félősek, igénytelenek...

már jó ideje próbálom őket megismertetni a kinti világgal, röhej, hogy eddig csak hámmal tudtam őket kivinni pórázon...

(most kezd javulni a dolog, és végre feloldódnak, nem lehet összehasonlítani a legdrágább kaparófa-vidámparkot sem a diófára mászás élményével...)



Aki jót akar a macskájának, az ne fossza meg őt ettől a lehetőségtől.


Szerintem napközben nyugodtan kiengedheted a cicát.

Estére pedig aludjon veletek.:)

(De a kandúrom pl. este van kint, és nappal bent...)

2011. okt. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: ha már ennyire rakod a rendet a fejemben, segíts: 7. emeleten lakunk, kapu zárva. Macskáimnak adhatok kapukulcsot? Kicsit fiatalok még, 2 és 3 év közöttiek. Vagy ők még meggondolatlanok és visszaélnének a helyzettel? Előre is köszönöm!
2011. okt. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!