Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a neve a sima házicicának?

Mi a neve a sima házicicának?

Figyelt kérdés
Tudom, nagyon hülyén fogalmaztam meg, de nem tudom máshogy.
2009. máj. 1. 13:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
Mezei macska:D
2009. máj. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Azt hiszem Európai rövidszőrű-nek nevezik. :)
2009. máj. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
szürke európai macska
2009. máj. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

hát ki hogy hivja...

keverék, UV :D

2009. máj. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Drága 13:58-as. Ilyen elnevezés nem lehetséges. Mi köze a ház macskának a mezőhöz? (Mezei, olyan értelemben, hogy egyszerű, általános, jellegtelen, szürke, de nem lehet hivatalos kategória.) Szürke Európai Macska, népszerű nevén Cirmos Cica!
2009. máj. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
szerintem az a neve, hogy házimacska
2009. máj. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%

Macskusz Házikusz:)

(amúgy tényleg Európai rövidszőrűnek hívják "hivatalosan" ezt az állatorvos mondta)

2009. máj. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 dellfil ***** válasza:

Jól írta a 14:11-es. Házi macska.(a wikiben különírva!?) Ha Érdekelnek a macsekok, itt sok dolgot megtudni róluk:

[link]

2009. máj. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%
Az "európai rövidszőrű" az egy törzskönyvezett, külön macskafajta, melyet tenyésztenek. A hétköznapi szóhasználatban házimacskáknak nevezett cicáknak természetszerűleg nincs külön elnevezésük, sokféle vér keveredik bennük, keverékek. A "cirmos" (másnéven "iromba") elnevezés szintén nem helytálló, az csak a csíkozott mintájú bundára utal, márpedig számtalan szín- és mintakombináció létezik a házimacskáknál (részben ezért is keverékek, míg a fajtatiszta egyedek között jellemzően sokkal kevesebb az eltérés).
2009. máj. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Tündérkéim! a Wikipédia nem egy megbízható lexikon. (Sajnos csak ezzel a példával tudom bizonyítani, mert erre emlékszem a közelmúlból: "Gyurcsány Ferenc Felesége, Dobrev Klára jól tud oroszul, mert apja orosz volt") Amit leírtam - hogy szürke európai macska -, azt pedig egy sok-sok évvel ezelött kiadott könyből a "MACSKA LEXIKON"-ból veszem (Emlékezetből, mert az a szüleimé. Van egy olyan könyvük is, hogy KUTYA LEXIKON.) A cirmos cicát pedig a "könnyebb megértés kedvéért" írtam. Az a szócikk és fénykép a legközönségesebb cicáról szólt. Maradjunk abban, hogy mindkettőnknek igaza van, mert fényképet a "vitához" senki sem mellékelt.
2009. máj. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!