Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Pénteken találtunk egy kiscicá...

Pénteken találtunk egy kiscicát. Megtarthatjuk?

Figyelt kérdés

Igazából nem is mi találtuk, hanem ő minket. Itt nyávogott a kertben. :-)

Szerintem még kölyök és biztosan volt neki gazdája, mert nagyon kezes, szelíd. 2 lányunk van (2 és 7 évesek) és a cica boldogan tűri, hogy simogassák, szeretgessék.

Természetesen keressük a régi gazdáját, de szinte 100%, hogy kidobták. A kis faluban ahol lakunk csak pár százan élünk és eddig senki sem vallotta a magáénak.


Szeretnénk gondos gazdijai lenni a cicának, de anyagi lehetőségeink erősen korlátozottak és nem tudom, hogy ilyen körülmények között is megtarthatjuk-e.


Bármilyen hideg is lesz, a házba nem jöhet be. Most a bejárati ajtó mellett (fedett terasz alatt) egy régi kosárban fekszik, amiben egy pokrócot terítettem.

A védőoltásokat nem tudjuk kifizetni, de a féregtelenítő tabletta még belefér. Állatorvoshoz pedig csak akkor tudjuk vinni, ha ivartalanítjuk (ezt mindenképpen kiszorítjuk kevéske pénzünkből).

A cica ennivalója sem lesz méregdrága hiper-szuper valami, csak az olcsóbb árfekvésű tápokat tudjuk megfizetni.


Mindezek ellenére szerintetek jó helyen lesz nálunk a cica, vagy inkább keressek valakit, akinek több pénze van erre?


Egyébként itt találtok 2 képet róla, a lányok már el is nevezték Süti-nek :-)


[link]

[link]


2011. okt. 19. 12:03
 1/10 LadyLee ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan - mi sem vesszük meg a méregdrága macskatápot, mert átverés az egész, mégis boldog és egészséges cicáink vannak - jelenleg 5 db.


Mindig is volt cicánk és sokáig éltek egészségben, pedig a fő kaja, amit kaptak az a csirkefej, csirkefarhát, illetve persze egy kis konyhai maradék meg kiegészítésképpen olcsóbb tápok.


Nagyon kevés pénzből egészségesen és jól lehet tartani egy cicust. És szerintem az se gond, ha nem jöhet be a lakásba - de télen azért csináljatok majd neki egy kis bélelt kinti kuckót, ami véd a hideg és a szél elől. A mi cicáink is csak ritkán jöhetnek be, akkor is csak napközben, éjszaka télen is kint alszanak és semmi bajuk.


Viszont majd amikor az ivartalanításból lábadozik, akkor 1-2 napra valahova be kellene rakni (lehet akár pince, garázs is), mert akkor kicsit védtelenebb.


Jó cicázást!

2011. okt. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántás, de ez egy sima házicica, az a falusi fajta (ahogy írtad is) és nem hiszem, hogy bárki fogja keresni.

Ha egy drága, keresett,tenyésztett fajta lenne,akkor érteném az aggodalmad, de így nyugodtan megtarthatjátok.

Ha odament hozzátok, biztos éhes volt, tehát innentől ha kenyeret kap vízzel is hálás lesz érte :)

2011. okt. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg kóbor macska él az erdőkben,utcákon.

Ők sem kapnak whiskas kaját,hanem azt eszik amit elkapnak,vagy találnak.

A kóbor macskák sem kapnak védőoltást.Mégis vannak olyan macskák akik még ilyen körülmények között is megéli a 14-16 éves kort.

DE!

A kóbor macskák nem érintkeznek emberekkel..

Ha megakarod tartani a macskát,akkor megteheted.HA házi koszttal eteted akkor sincs semmi gond.(érdekes hogy sokan házi kosztot adnak a kutyáknak,macskáknak,és a legtöbb többnyire egészséges,és szép hosszú életet él meg)

Azt hogy nem engeded be a lakásba még télen sem,ez is a te döntésed..Bár amikor mínusz 18.20 fokok vannak akkor mondják,hogy ha lehet tartsuk az állatokat viszonylag zárt helyen ahol nincsenek közvetlen kint a hidegben.

De két kisgyerek mellé a kötelező oltások bizony kellenek..Nem olyan vészes a kötelező oltások összege,és évente csak egyszer kell elvinni..

Én mindenképpen beoltanám a macskát a gyerekeim biztonsága érdekében..

2011. okt. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%

Előző vagyok!

Oltások: falun nem divat az oltás, a falusi macskák strapabíróbbak, mint a nyegle, 10.emeleten tartott városi cicák.

Szóval ne aggódj, jó helye lesz nálatok!

2011. okt. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan befogadhatod.

Hozzánk tavaly novemberbe szegődött egy 2 éves cicus.

Ő is kint él, a kazán mellet csináltam neki egy kis helyet pléddel.

Eleinte be sem jöhetett a házba, mert párom nem tűrte.

Viszont amikor ivartalanítva lett akkor bent volt a fürdőszobába, ameddig rajta volt a tölcsér.

Ő sem kap extra kaját, coopos száraz tápot, meg házi kosztot.Boldog cica

Whiskast szokott venni neki anyám néha

2011. okt. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

"falun nem divat az oltás"


Divat? Az állatbetegségek léte nem divat kérdése!És nem kerüli ki a falut a betegség! És ha elterjed egy behurcolt betegség? Ez a szemlélet azért több mint felelőtlenség!

2011. okt. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 LadyLee ***** válasza:
51%

Mi sosem oltottuk a cicusokat és sosem volt ebből semmi bajuk. Nem véletlen, hogy a macskák oltása NEM KÖTELEZŐ - szemben a kutyával.


Viszont az egy jó érv mégis az oltás mellett, amit az egyik előttem szóló felvetett, hogy pici gyerekeid vannak. Az ő védelmükben - bár tényéeg nem látok nagy kockázatot az oltás elmaradásában - de lehet, hogy mégis megfontolnám.

2011. okt. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az alapvető oltásokat apránként szorítsd ki. Ha már befogadtad, nehogy kínok között, betegen pusztuljon el, ill. egy esetleges komolyabb betegségnél bizony tízezrek röpködnek. Az enyém oltott, csak lakásmacska,mégis beteg lett macskanáthában. Ami a nevével ellentétben vírusfertőzés, nem megfázás. Kezelés nélkül borzasztó állapotba kerülnek. A kajára én is azt mondom, csak hisztéria az a "csak prémiumtápot adj neki". Nekem 16 évet élt egy cicám, aki csak azt a nagyon leugatott Whiskast ette, konzervben és szárazban is.
2011. okt. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem megtarthatjátok, nagyjából elfogadható ez a tartás amit írtál. Ha megszokja a macska hogy kint van és lesz egy helye ahova behúzódhat akkor azzal nem lesz gond (bár én a benti tartás híve vagyok) és a prémium macska kaja sem feltétlenül szükséges. Az nagyon jó hogy ivartalaníttatjátok de még az is fontos lenne hogy az évente egyszer esedékes oltásokra, legalább az alap oltásokra (macskanátha, FIP, veszettség) kiszorítsátok a pénzt. Ezek komoly fertőző betegségek és nem nyegleség kérdése ha egy macska elkapja.


Nagyon aranyos egyébként, én is megtartanám!:):)

2011. okt. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért legalább a veszettség oltásokat meg kellene kapnia, mivel csavarogni fog, érintkezik más állatokkal, stb. És ez a betegség emberre is nagyon veszélyes. Épp ezért a veszettség elleni oltás nem is drága.
2011. okt. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!