Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tüsszög és úgy hallom, mintha...

Tüsszög és úgy hallom, mintha kicsit szipogna is, főleg dorombolás közben hallani, hogy szörcsög a nózija. Teendő?

Figyelt kérdés

Elég erős a gyanúm rá, hogy szegényke megfázott. Tegnap hoztam haza, alapítvány által mentett cicus, és most fogadtam örökbe. 6 hetes kandúr cica.

Állatorvos hétfőig nincs, legkorábban hétfőn tudnám elvinni dokihoz. Van valami házi gyógymód, hogy addig is segíthessek rajta egy kicsit?

Amúgy játékos, eleven, nem bágyadt, szaladgál és eszik is rendesen.


Tippek?


2011. okt. 21. 08:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Én csecsemö orcseppet csepegettem az orrába.A felnőtté nem jó,mert az erős neki.Véletlenül se kamilláztasd,mert nekem az állatorvos azt mondta,hogy az nem jó a cicáknak.
2011. okt. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 hell-ikon ***** válasza:

Esélyes a macskanátha. Mindenképpen legyen meleg, fűtött helyen s ha arra van igénye, akkor hagyd nyugodtan pihenni. Esetleg felhívhatnál egy állatorvost, v. állatpatikát, hogy mit lehetne adni neki addig, míg eljutsz vele az orvoshoz. Talán tudnak ajánlani valami vény nélkül kapható terméket.

Ami így hirtelen eszembe jut például a Béres minera csepp. Ez segít kicsit megtámogatni az immunrendszerét.

2011. okt. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt, hogy elkapta a macskanáthát a cica. Mi inkább elvittük orvoshoz, mert lakásban volt, aki adott neki antibiotikumot szuri formájában. Másnap már nem is prüsszögött, semmi baja nem volt:)
2011. okt. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 potyike ***** válasza:
a macska nátha fertőző betegség,van rá védőoltás is.Veszélyes is lehet,különösen a kicsik el is pusztulhatnak.A nyomott orrú ak gyakrabban kapnak vírusos,vagy bakteriális fertőzést is.A klinikán ezt is meg tudják állapítani és ha bakteriális az ok,jöhet az antibiotikum.
2011. nov. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!