Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért szörcsög a cica? Megfázo...

Miért szörcsög a cica? Megfázott? (lent bővebben)

Figyelt kérdés
Nem az enyém, hanem egy 3 hónapos kóbor cica a környéken. Adok neki enni, meg félig rábeszéltem egy családra, hogy tartsák meg, de a szelídítési rész még rám vár. Kicsit csipás, meg férges, de olyan, mintha be lenne dugulva az orra, szuszog. Amíg nem tudom, megfogni, állatorvost sem hívhatok, mert elszalad. Egy láthatatlan cicát meg nehéz megvizsgálni. Viszont segíteni szeretnék neki. Mit tegyek?
2009. aug. 3. 07:37
 1/7 anonim válasza:
Mi macskánknak is volt ilyen baja,mintha meglenne fázva ráhagytuk azt hittük elmúlik. nem múlt el, jobb ha állatorvos látja
2009. aug. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet komoly baja is... Folytasd az etetését, és előbb-utóbb megbarátkozik veled, és akkor el tudod vinni állatorvoshoz.
2009. aug. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vírusos macskanáthája lehet, amibe kezelés nélkül akár bele is halhat. Valahogy be kéne fogni, mert ha valóban ez a betegsége, csak állatorvos tudja kikezelni.
2009. aug. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is ez a baja most a cicámnak. Először a mellével lettek gondok, akkor belázasodott. ráfeküdt a hideg kőre, és akkor vesegyulladása lett. Ő is köhög, mintha valami lenne a torkában. Elvittük állatorvoshoz, kapott gyógyszert, és egy kenőccsel kenegetnem kell a mellét.

Vidd el mindenképp állatdokihoz!!!

2009. aug. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nem is tudod elvinni, beszélj azért egy állatorvossal. Hátha látatlanba is van valami ötlete, és fel tud írni valami gyógyszert ami jó lehet, de ha négsem, biztos nem árt a cicának. Aztán majd szépen adagolod neki a kajával. Szerintem ennél többet nem nagyon tehetsz. Az orvosok elég tapasztaltak, biztos hogy lesz tippje mi baja lehet, és tud mondani valami okosat. :)
2009. aug. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mihelyst befogom hívom a dokit! Az a baj, hogy mostanában valakik rákaptak arra, hogy 2-3 hónapos cicákat kiraknak a környéken, lakott területen. Hátha majd valaki befogadja. Ez a 4. ilyen cica. Egyet nem tudtam megmenteni, mert szegénykémet egy kanálisból szedtük ki és már nagyon kihült és sokat ivott a békalencsés vízből.
2009. aug. 3. 11:54
 7/7 A kérdező kommentje:
A cica egy másik családhoz került és jól van. :D
2009. aug. 5. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!