Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet baja a cicámnak, ha...

Lehet baja a cicámnak, ha főtt sertés húst evett egy keveset?

Figyelt kérdés
véletlenül befalta
2011. okt. 30. 16:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Már miért lenne a főtt hústól baja???? Benne van a kérdésben, hogy főtt.... És ugye csak nyersen nem adunk disznót....
2011. okt. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz!!! Amúgy nyerstől is kevés eséllyel ugyanis Mo-n állítólag nem fertőzöttek a disznók Aujenszky-kórral, de jobb az elővigyázatosság, ami főzést, füstölést v sütést jelent. Szóval üzenem a cicádnak, h egészségére :D
2011. okt. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a család ételébe zabált bele, és apád-anyád agyonüti, akkor esetleg. Egyébként meg mi baja lenne? El tudod képzelni, hogy egy macska mennyi szemetet megeszik csavargás közben?
2011. okt. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17%

Amúgy nyerstől is kevés eséllyel ugyanis Mo-n állítólag nem fertőzöttek a disznók Aujenszky-kórral,


Szegény anyukámat ez nem igazán vigasztalta, mikor a régebbi cicája bizonyítottan ezzel a vírussal fertőződött és halt meg nyers sertéstől. Én még főzve se adnék...

2011. okt. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
oké, köszi!
2011. okt. 30. 17:44
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van. Elméletben a nagy telepeken az állomány Aujeszki-mentes (mert nem hiszem, hogy minden kis termelőnél ellenőrizték). Gyakorlatban én nem nagyon hiszem el, hogy tényleg az.... Mezőgazdasági területen dolgozom és bizony hallottunk már olyat, ami elméletben nem fordulhatna elő, mégis megtörtént. Szóval én sertést soha nem adnék nyersen sem kutyának, sem macskának. Főzve azonban biztonságos.
2011. okt. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen ezért írtam, h elméletileg, nem fertőzött, de hát az ördög soha nem alszik...
2011. okt. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
klassz, és mi lenne a tünete, ha mégis az lenne?
2011. okt. 30. 18:02
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, főttől nem lesz baja, ez csak a nyersre vonatkozik. Amúgy álveszettségnek hívják a betegséget, tehát a tünetei megegyeznek a veszettség tüneteivel.
2011. okt. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Anyukám macskájának súlyos agyvelőgyulladása lett tőle, megzavarodott, el kellett altatni:(
2011. okt. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!