Kezdőoldal » Állatok » Macskák » British Shorthair Cats. Brit...

British Shorthair Cats. Brit rövidszőrű cica! Kinek van és mi a tapasztalat velük?

Figyelt kérdés

Szeretnék majd egy brit rövidszőrű cicát tartani panelben a 9. emeleten.

Mik a tapasztalatok egy ilyen cicával?

Ketten lakunk a lakásban, néha átjön egy két emberke(barátok pl). Milyen idegenekkel szemben? Könnyen nevelhető? Alapjáraton is szelíd fajta?

Mindent szeretnék TAPASZTALATOKBÓL tudni erről a cicáról. :D (ezért érdekelnek személyes, és nem google-ös tapasztalatok, írások)

Köszi előre is :)


2011. nov. 3. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem volt egyszer egy ilye cicusom. Ez leginkáb egyedektől függ, és a nemétől is. Nekem nőstényem volt. Idegenekkel szemben kicsit visszahúzódób volt, de aztán megbarátkozott velük. Nagyon kedves volt, és nagyon ragaszkodott hozzám, azonban egyszer amikor kiengedtem, (életében először, és utoljára ment ki) kíváncsisága vezérelte, és elszökött. Pár nap után, a szomszéd szólt, hogy találkozott a kutyájukkal, a cicával viszont a szeméttelepen találkoztam :( . Vagyis vigyázz, mert lehet, hgy kíváncsi természetűek lehetnek.
2011. nov. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi!
2011. nov. 3. 21:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősömnek volt egy. Tök antiszoc volt, de nem csak velem, vele is, az a tipikus tartózkodó macska, kicsit se bújt, és szinte sosem dorombolt, persze kaját bárkitől elfogadott.
2011. nov. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

hehe :D köszi :D én mondjuk ismerek más olyan cicákat, akik nem ilyen fajtájúak, de ugyanolyanok, mint amit leirtál :DD

köszi a választ :)

2011. nov. 4. 13:51
 5/6 anonim válasza:
Nekem 3 van, 2 fiú, 1 lány. Mindhárman visszahúzódóbbak, ill. velünk nem, esetleg még a szüleinkkel sem; de ált. ha idegen hangot hallanak úgy elbújnak, hogy képtelenség lenne előszedni és esetleg megsimogattatni őket. Nálunk főleg az egyik fiú ilyen antiszoc :) viszont velünk mézes-mázosak! nem mindig bújnak, de ha igen, akkor nagyon :) Jah, és nekünk is csak lakásban vannak (már a nagyszülei sem jártak ki, így bennük sincs az a kíváncsiság.. ill. még nem vettem észre)
2011. dec. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nekem egy brit kék cicám van, a neve Pózna. Csodálkozom az előttem szólók kommentjein, ugyanis Póznacica, nagyon szereti az embereket! Ha idegenek jönnek, nem ijed meg, persze nem is bújik, de nem ez a félénk fajta! Velem alszik, végig dorombolja az éjszakát, nagyon aranyos!


Szerintem, amit fontos még tudni a brit kék cicákról, hogy az egyik legokosabb cica. Az enyém, nyitja az összes ajtót, amelyik neki szimpatikus, (a vendégek, rokonok nem akarják elhinni, hogy ilyen van) ugrik a kilincsre, és már kint is van.. A bejárati ajtóra ezért szerelni kellett egy cicaajtót, ezzel sem volt gondja, 1 nap alatt megtanulta, hogyan kell ki-be járkálni rajta, nagyon élvezte. 1 éves múlt, volt már anyuka, de még mindig hihetetlenül játékos, ellentétben a másik házi cicámmal, aki ugyan ennyi idős, de ő már a szülés után nem szeret játszani, bár együtt még szoktak bunyózni, kész kabaré amit művelnek! Nagyon jól kijön a másik cicámmal, ő egyből ment oda hozzá, inkább a házi cica óckodott először. Ha teheted mindenképpen ezt a fajtát válaszd, megéri! :) Remélem kimerítő választ adtam! :)

2011. dec. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!