Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van a telkünkön egy idegen...

Van a telkünkön egy idegen kandúr, akit nem szeret a két macskám, a kislányt mindig elzavarja, hogy tudnék tőle megszabadulni, hogy ne jöjjön oda többet?

Figyelt kérdés
Rendszeresen etetem a két cicámat és amit meghagynak azt ez a kandúr szokta megenni, de már nagyon elszemtelenedett és van, hogy a lány cicám már nem mer bejönni, mert fél tőle.
2011. nov. 4. 17:32
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Kezdetben visszahúzódó, igen türelmes cica volt, megvárta mit hagynak neki a mieink. Egy idő után már neki is úgy adtam enni, mint az enyémeknek és attól vérszemet kapott.

Át akarta venni az irányítást, ha kicsit eltávolodtam rögtön elzavarta a kislány cicát. Most új fent úgy kezelem, mint kezdetben, nem vetek rá különösebb figyelmet és látszik, hogy ez hatott, mert már nem olyan rámenős. Így persze kevesebb jut neki, mert külön nem kap csak, akkor ha marad a másik kettőtől.

2011. nov. 9. 18:45
 12/21 anonim ***** válasza:
Én rád céloztam, és látom magadra is vetted - helyesen.
2011. nov. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%

Az a baj hogy csak fikázni bírtok, de azt nem mondjátok meg hogy ha nem a légpuska akkor mégis mi a lóf@szt csináljon azzal a kandúrral:) Én legalább egy konstruktív javaslatot tettem a helyzet megoldására.


És akkor mellesleg elmondanám a kedves egybegyűlteknek hogy a szomszéd telken elég nagy egerek laknak akik néha rámennek arra amit a kutyáim a tálban hagynak. Múltkor az egyiket kb. 3 méterről konkrétan GERINCEN lőttem légpuskával, ugrott egy szaltót és szaladt tovább. Nem halt meg, nem bénult le, semmi. Ha egy egérrel 3 méterről nem csinál semmit a légpuska, akkor egy macskának azon túl hogy megcsípi a golyó és megijed mi baja lehet ha 15 méterről belelősz egyet amíg a kert végében koccol? Semmi. És aki azt mondja hogy de, lehet baja, az nem lőtt még légpuskával. Nem olyan erős hogy messzebbről sebezzen, és a golyó sem úgy van kiképezve hogy befúródjon, hanem úgy hogy üssön (bátorkodok mellékelni egy képet a golyóról: [link] ). Arra kell vigyázni hogy az ember ne lője ki a macska szemét, ennyi. Nyilván ha megfogod a macska nyakát, a homlokához rakod a légpuskát és addig lövöd amíg ki nem fogy a patron akkor lehet komolyabb sérülést elérni, de aki ezt csinálja az meg úgy gondolom egy másik kategória. Én mindenesetre nem ezt képzeltem el, és úgy érezem a kedves kérdezőnek sem ezt javasoltam.

2011. nov. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Kmd köszönet a hozzászólásodért. Valóban ez a légpuska még egy fácánt sem tud leteríteni csak, ha a fejét találja el. Erről már mi is meggyőződhettünk.

Egyenlőre marad a kandúr, amíg újabb disznóságot nem csinál.

Egyébként hihetetlen a macskaszaporulat felénk, gazdátlan, kóbor jószágok ezek. Az ilyen névtelen bunkókkal nem foglalkozom, mint ez a mocskolódó fentebb, annyit sem számít, mint egy légpiszok. Ha tarthatatlan lesz a helyzet, akkor pedig fogunk tenni valamit ez ellen a betolakodó ellen. Végül is ez majdnem olyan, mintha egy idegen embert kellene a telkünkön kerülgetni, talán azt is meg kellene engedni, nem?

2011. nov. 10. 07:35
 15/21 anonim ***** válasza:
47%
Végülis, igazatok van, a gyereket is légpuskával lövik, ha nem fogad szót. Humánus megoldás. Továbbra is csak gratulálni tudok.
2011. nov. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
68%

Te idióta barom, a gyereknek el lehet magyarázni amit akarsz. Szerinted egy macskának mégis hogy a véreres kankós f@szomba mondod el hogy ne legyen a kertedben? Te tudsz beszélni a macskákkal? Mert ha igen gyere már el hozzám van egy cica a szomszédban és meg akarom kérdezni tőle hogy miért fúj mindig amikor meglát.


DE AKKOR MONDD MEG VÉGRE HOGYAN KELLENE MÉGIS HUMÁNUS MÓDON ELTÁVOLÍTANI AZT A MACSKÁT VAGY FEJEZD BE A SZÖVEGELÉST.

2011. nov. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Én is nagyon kíváncsi lennék az építő javaslatokra, nem a süketelésre.
2011. nov. 11. 08:14
 18/21 anonim ***** válasza:
0%

Nem érdemes felhúznod magad. Viszont megnézném, hogyan boldogulsz egy 1 hetes gyerekkel pl, mert hogy nem fogja megérteni, amit mondasz neki az 100. De gondolom sok tapasztalatod van a gyereknevelésben.

Hogy miért fúj rád, azt így is megmondom, nem kell hozzá tudomány.

2011. nov. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
65%

Kb. úgy csinálsz, mintha legalább egy oroszlán mászkálna a kertedben, akit ki kell lőni. Csak halkan jegyzem meg, hogy a macskákra lődözés is büntetendő, állatkínzásnak minősül. ráadásul ezek szerint te visszaeső vagy, ami súlyosbító körülmény.

Azt pedig, hogy nem fáj a légpuskalövés, könnyen mondod, hiszen nem neked kell utána szenvedni tőle. Főleg ha a golyó bennmarad a testébe, jól begyullad és iszonyúan fáj. Az állatok nagy fájdalmakat is eltűrnek egy nyikkanás nélkül, ezért gondolják azt sokan, hogy nem is fáj nekik valami. Ha a szomszéd ugyanígy járna el a te macskáiddal, azt is helyénvalónak tartanád? Szerintem nem. Te lennél a legjobban felháborodva.

2011. nov. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Na azt hiszem, hogy ez a topik már annyira elfajult, a sok idióta hozzászóló itt tölti ki a hülyeségét. Köszönöm már nem kérek több hozzászólást, a kérdést lezártnak tekintem, menjetek haza veszekedni.
2011. nov. 11. 20:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!