Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanított kandúr miért...

Ivartalanított kandúr miért verekszik továbbra is az idegen kandúrokkal?

Figyelt kérdés
2-3 éves korában ivartalaníttattam a macskámat, mert iszonyatosan sokat verekedett és 2 - 3 heti rendszerességgel jártunk orvoshoz a sérülések miatt. Most is verekszik, igaz kevesebbet, de úgy tudom hogy már nem szabadnia verekednie. Most 7 éves a cica.
2009. jún. 1. 20:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem az ivarérésekor, hanem később ivartalanítattad, ezért már sok minden rögzült benne. Ezek a "megszokások" azóta csökkentek, de nem múltak el teljesen. Ez sajnos így van, a későn műtött macskák esetén, pl jelölés, verekedés, sokszor még a tüzelő macskák kergetése sem múlik el teljesen, hiába nincs már "hormontámogatás" hozzá.
2009. jún. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Vagy egyszerűen ilyen. Nekünk ivartalanított lány macskánk csinálja ezt. Úgy fél évesen műtötték meg őt is meg a fiú tesóját is. A fiú itthon kotlik, a lány meg folyton kóborol és verekszik az összes macskával, akit lát. Pedig neki amúgy sem kellene, nemhogy ivartalanítva. Egyelőre ő még nem sérült meg komolyan csak a füle legtetején látszik, hogy valaki egyszer visszaütött, de leginkább csak azt látjuk, hogy visítva menekülnek előle a macskák. Meg egyszer a szomszéd kutyáját rendezte el, mikor az nyomta át az orrát a kerítésen.

Remélem nem találkozik egy erősebbel..

2009. jún. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt hittem hogy rosszul lett ivartalanítva. Mindent csinál amit ivartalaníítás előtt, csak "ritkábban". :(
2009. jún. 1. 21:54
 4/4 anonim ***** válasza:
Későn lett ivartalanítva, ezért a hormonok miatti ivaros viselkedése rögzült, amit az ivartalanítás csak kicsit tud módosítani.
2009. jún. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!