Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanított macska lehet...

Ivartalanított macska lehet vemhes?

Figyelt kérdés
Van egy ivartalanított cicám most úgy néz ki mintha vemhes lenne lehetséges ez?Csak normális válaszokat kérek!Köszönöm!
2011. nov. 8. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Esetleg álvemhes, ha csak elkötötték, és bennt maradt a petefészek.
2011. nov. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kizárt, hogy vemhes lenne! Kutyáknál szokott előfordulni az álvemhesség, nem tudom macskáknál ez mennyire jellemző, de így hogy ivartalanítva van, szerintem ez sem lehetséges, mert gondolom ezt a hormonok befolyásolják.


Én hasvízkórra gondolok, ez lehet májzsugor, vagy FIP tünet is, meg sok más egyéb. De ezek elég súlyos betegségek, tehát ha erről lenne szó a cicán egyértelműen látszana hogy nincs jól!

Nem sok részletet írtál, így elég nehéz bármit is mondani, annyi biztos hogy nem vemhes!

Érdemes lenne állatorvossal kivizsgáltatni, egy röntgent csináltatni.

2011. nov. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha bentmarad a petefészek, és csak elkötik, a hormonok ugyanúgy dolgoznak. Tehát álvemhesség előfordulhat.
2011. nov. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
kérdező szerinted mire való az ivartalanítás? (nem rosszból csak kérdem)
2011. nov. 10. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek! utolsó válaszoló tudom h mire való az ivartalanítás csak már embereknél is volt olyan h elkötötték és utána még is lett gyereke!
2011. nov. 11. 20:35
 6/7 anonim ***** válasza:
vagy ha rosszul végezte a dolgát az orvos...
2011. nov. 16. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Istenem, ki ez a sok tudatlan lény? Igen, a kérdesző nagyon régen jelentkezett. Remélem, manapság ilyen témával nem jelentkezik senki! A legfontosabb: Ha bent marad a petefészek és a méh, az nem ivartalanitás!A petefészek elkötése nem ivartalanitás. Ha egy orvos ezt csinálja, nem ért a szakmájához, miért van diplomája? A komplett ivartalanitás az, mikor hasi mütét során eltávolitják a petefészkeket és a méhet. Ha a méhet bent hagyják, a macska egész életében esélyes gyulladásokra, rákra. Ezáltal még többször meg kell fizetni az orvost, igy ő jár jól.
nov. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!