Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Leválasztás, mikor?

Salhajni kérdése:

Leválasztás, mikor?

Figyelt kérdés

Azt szeretném kérdezni , hogy perzsa cicáink vannak , mindre van már jelentkező , de nemtudom mikor adhatom Őket oda? Mely az az időpont ami ideális? Már esznek önállóan , de még szopiznak , tegnap voltak 5 hetesek. Alomhoz kezdenek szokni. A leendő tulajdonosok már jövőhéten , tehát 6 hetesen vinni akarják a cicákat.

Köszönöm , aki segít!


2011. nov. 15. 16:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Én azt ajánlom 8 hetes korukig ne add oda őket.
2011. nov. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi !
2011. nov. 15. 16:41
 3/9 anonim ***** válasza:

Mindenki, aki csak pár oldalt olvasott már macskákról tudja, hogy 12 hetes koruknál előbb nem szabad.


Én 14 hetesen hoztam el a cicámat és még akkor is szopizott... 8 hetesen ő még simán tanulgatja az anyjától a mosdást, evést, szobatisztaságot.


Amúgy: én nem adnám oda őket olyan emberek, aki 6 hetesen már el akarja vinni őket. Az ilyen minden, csak nem felelős állattartó.

2011. nov. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én macskámat 5 hetesen hoztuk el. Semmi lelki, vagy mentális problémája nincsen, most már 9 éves. (Tenyésztőtől hoztuk el.) Szerintem 7-8 hetesen már bőven odaadhatóak. Amúgy is piciként a legaranyosabbak. :)
2011. nov. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

"Az én macskámat 5 hetesen hoztuk el. Semmi lelki, vagy mentális problémája nincsen, most már 9 éves. (Tenyésztőtől hoztuk el.) Szerintem 7-8 hetesen már bőven odaadhatóak. Amúgy is piciként a legaranyosabbak. :)"


Az nem tenyésztő volt, elárulom. Egy tenyésztő nem ennyire ostoba, hogy 5 hetesen odaadja.

Ilyenkor a legaranyosabbak??? Te meg vagy őrülve? 12 hetesen tán már nem annyira aranyosak, vagy mi? Tudod, inkább hozom el 12 hetesen, amikor már "nem is annyira aranyos", mint hogy egy idegbeteg, alulszocializált, mindent összekarmoló, összesz@ró macskát kapjak...


De ha valakinek idáig terjed agyilag az állattartás, hogy "mikor a legaranyosabb", akkor felejtsük is el...

2011. nov. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
De, tenyésztő volt, én is elárulom. Több mint harminc éve tenyészt perzsa macskákat, és kb. 20 éve ismerjük, szóval nem valami ismeretlen gyökértől hoztuk el a macskát. Egyébként szerintem nincs senkire sem jogod azt mondani, hogy felelőtlen, vagy buta, csak azért, mert szerinted túl korán hoztunk el egy macskát, aki már 9 éves, tökéletes egészségnek örvend. Elárulom, hogy már 5 hetesen is tökéletesen szobatiszta volt. Olyannyira, hogy soha nem is fordult elő vele semmilyen "baleset". Szóval kikérem magamnak ezt a hangnemet. Én is normálisan írtam, így ugyanezt megérdemlem.
2011. nov. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyébként meg azt írtam, hogy piciként a legaranyosabbak, nem azt, hogy csak és kizárólag 0-7 hetes koruk között. Szövegértelmezés rulez.
2011. nov. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ! csak arra kérlek Benneteket , ne bántsátok egymást ! Itt csak segíteni szoktak egymásnak , tehát feltételezem mindannyian csak jót akartok. Kedves , rendes emberek vagytok .

Szép estét mindenkinek !

2011. nov. 15. 18:25
 9/9 anonim ***** válasza:
A 8-9-10 hetes is annyira aranyos,mint az öt.Ha macskáknak jót szeretnél(s remélem igen),akkor ne add oda őket 9 hetes koruk elött.Inkább várjanak.Ha jó gazdik lesznek,várni tudnak a cica érdekében.
2011. nov. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!