Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Csak az én cicám ilyen rossz?

Csak az én cicám ilyen rossz?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tudni kell, hogy az én macskám keverék, az anyja az sziámi cica, úgy hallottam,hogy ezekben a fajtákban benne van a "veszettség"-nem tudok ide illő szót találni.

4 hónapos a cicám, de a viselkedése szinte elviselhetetlen.

Van játéka, kaparófája is, mégis állandóan támad minket.

Harapja a kezünket, karmol, páromra volt, hogy már fújt is.

Próbáltuk tanítani, hogy nem szabad harapni, de hidegen hagyta, vízzel locsoltuk, ha harapot, de nem érdekelte, az orrára koppintottam az ujjammal,fülét is meghúztam egy kicsit(olvastam, hogy ezzel is lehet próbálkozni) mikor harapot, de ezek sem segítettek.Most már a fenekére kap, 2 percig jó macska, utána megint rossz.Nem játszási harapást képzeljetek, mert akkor nem "kapna", teljes erőből harap, olyanokat mar, hogy az nem normális, harapását is látni sokszor, mivel picit véres folt marad utána.Hogy szoktassam le erről?

Ne azzal gyertek,hogy minek nekem macska, ha nem tudok vele bánni, mert ez nem így van.

Ilyen macskám sose volt...3 cicából ez az egy iylen.Foglalkozunk vele sokat, finomakat kap enni, mégis ezt csinálja.Ritka az,mikor oda jön bújni, orromat azt szokta nyalogatni, de utána rögtön harap.Mindig is bújós cicáim voltak, ez meg nem szokott úgy bújni :((


2011. nov. 19. 13:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Erre tényleg nem tudok mit írni. Elhiszem hogy ilyen, nekünk is volt egy ilyen cicánk, akárki hozzáért fújt morgott harapott karmolt. 17évig élt,úgy hogy csak etetve volt, kerülni kellett. Nah ezt ne tegyétek! Menjetek el vele valahova... láttam a TV-be olyan macskapszichológust, de gondolom M.O-n ilyen nincs. Semmi ötletem!
2011. nov. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Hát igen, a sziámi vér... Nem is értem, miért tarta valaki sziámit. Na de mindegy... Anyámék egyik macsekja is részben sziámi, ugyanolyan ő is, mint amit leírtál... Sajna nem lehet vele mit tenni, ők évek óta nem tudják megváltotztani, pedig ivartalanították, kapott másik cicát játszótársnak, de semmi... Sajna ő már ilyen marad. Mondjuk ettől függetlenül imádják. :)
2011. nov. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Párom olyat is mondott, hogy ha ezt fogja csinálni, akkor itt nem marad :( Lehet, hogy neki tényleg jobb lenne a szabadban( szobacica), de itt biztonságban van. Néha már annyira sajnálom, mikor kikap, de fel sem veszi :(

Köszönöm,hogy írtatok.

2011. nov. 19. 13:11
 4/14 anonim ***** válasza:
Úgy kell őt szeretni, ahogy van. A másik 2 cica arra van, hogy bújjon, ő meg... Ő meg csak úgy van. :) Hálátlan dög, de hát nem pont ezért szeretjük a macskákat? :)
2011. nov. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Sajnos az a 2 cica nincs itt. Szeretjük, ez nem kifejezés.
2011. nov. 19. 13:16
 6/14 hell-ikon ***** válasza:

A sziámiról tudni kell, hogy egy macska testbe szorult kutya. Piszkosul egy gazdás fajta, tökéletes házőrző (saját tapasztalat:)) roppant makacs és ha valami nem tetszik neki azt bizony tettlegességgel ki is mutatja.

Nálatok is kell, hogy legyen valami ami ezt a viselkedést kiváltotta. Változott valami, valami új kerülhetett be talán a családba vagy nem tudom.


Ki kell vívnod / vívnotok a tiszteletét, de ha nincs különösebb tapasztalatotok sziámikkal, akkor inkább azt javaslom, hogy a fajtát ismerő személynek ajándékozzátok el.

2011. nov. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
En mar nagyon megszerettem ot,de parom szerint neki egy kertes hazban lenne a legjobb.
2011. nov. 19. 19:03
 8/14 anonim ***** válasza:
Lehet, csak nem tudja levezetni az energiáját. Kéne neki mászó, játékok, esetleg egy társ (nem nagyon tudtam kivenni, hogy van-e, mert a kérdésben azt írtad igen, de utána én úgy vettem ki, hogy nincs). Lehetne neki csinálni valami magas mászót a falra, ahonnan belát mindent. Nehéz így megmondani, miért csinálhatja ..
2011. nov. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nincs tarsa.Maszokat csinaltunk neki,jatekai vannak,ezert nem ertem.Ma reggel bujt,de utana mar megint harapot.
2011. nov. 20. 11:01
 10/14 anonim ***** válasza:

nem rakhatod ki,ha mar megszokta a benti kenyelmet.Mi lenne vele kint? megfagyna, foleg a sziamiak szornyen erzekenyek a hidegre.

En pl. ettol imadom a macskamat,olyan rosszcsont:)

2011. nov. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!