Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Csak az én cicám ilyen rossz?

Csak az én cicám ilyen rossz?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tudni kell, hogy az én macskám keverék, az anyja az sziámi cica, úgy hallottam,hogy ezekben a fajtákban benne van a "veszettség"-nem tudok ide illő szót találni.

4 hónapos a cicám, de a viselkedése szinte elviselhetetlen.

Van játéka, kaparófája is, mégis állandóan támad minket.

Harapja a kezünket, karmol, páromra volt, hogy már fújt is.

Próbáltuk tanítani, hogy nem szabad harapni, de hidegen hagyta, vízzel locsoltuk, ha harapot, de nem érdekelte, az orrára koppintottam az ujjammal,fülét is meghúztam egy kicsit(olvastam, hogy ezzel is lehet próbálkozni) mikor harapot, de ezek sem segítettek.Most már a fenekére kap, 2 percig jó macska, utána megint rossz.Nem játszási harapást képzeljetek, mert akkor nem "kapna", teljes erőből harap, olyanokat mar, hogy az nem normális, harapását is látni sokszor, mivel picit véres folt marad utána.Hogy szoktassam le erről?

Ne azzal gyertek,hogy minek nekem macska, ha nem tudok vele bánni, mert ez nem így van.

Ilyen macskám sose volt...3 cicából ez az egy iylen.Foglalkozunk vele sokat, finomakat kap enni, mégis ezt csinálja.Ritka az,mikor oda jön bújni, orromat azt szokta nyalogatni, de utána rögtön harap.Mindig is bújós cicáim voltak, ez meg nem szokott úgy bújni :((


2011. nov. 19. 13:01
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Én nem tenném ki! Párom említett ilyet, de tudom,hogy csak azért mondta, mert nyomot hagyott a cica a karján. Imádjuk, nem adnánk már Őt senkinek :))))
2011. nov. 23. 18:35
 12/14 Cirmella válasza:

Szia kérdező?

Nekem ugyanez a problémám az én 13 hetes brit kék cicámmal. Amikor megbolondul, akkor játszásból olyan erőseket harap a kezünkbe és a lábunkba hogy az már fáj. Meg csak ugy megtámad. Jó a mi cicánk nem harap véresre, de azért eléggé fájdalms tud lenni. Meg még annyi a különbség, hogy sohasem fúj, szerintem még életében nem fújt, de attól még nagyon vadul játszik. Én is arra keresem a választ h mit tegyek h ezt abbahagyja. Egyébként ő hmar le lett válsztva az nyukájáról, tlán ezért is harapós...

Itt a linkem: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__2537031-brit..

2012. jan. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Szia utolsó.Elolvastam a linked,de tènyleg mintha az èn cicámról irnál :)

Enyèm mèg mindig nem javult meg,egyre többet szokott bújni,de a mi lábunkat is harapja.

2012. jan. 12. 16:44
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen volt a mcskám, előszőr elvitük macskapszichológushoz és vmi kézmozdulatot mutatott a pszichológus hogy megnyugodjon. azóta integetünk nek iaz arca elööt meg még egy pár mozdulatot és azóta nem harap és normális :D vagy ha ez sme használ vigyétek el állatorvoshoz én azt tanácsolom!
2012. ápr. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!