Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért van az, hogy a férfiak...

Miért van az, hogy a férfiak általában utálják a macskákat?

Figyelt kérdés
Tudom,van olyan férfi ,aki elviseli,sőt még olyan is aki imádja a macskákat,nőben is van aki nem bírja elviselni.Ettől függetlenül sokkal több férfi utálja őket,mint amennyi nő.
2011. nov. 21. 06:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát én konkrétan nem ismerek olyan férfit, aki utálná őket, a párom is szereti a cicákat.

De talán azért lehet, mert a cicák általában önálló személyiségek (nem mondom, hogy a kutyák nem), nem lehet velük mindig azt csinálni amit szeretnénk, az enyém eltolja magától a kezem, ha nem akarja, hogy simogassam. Ellenben a kutyák hálásak minden apró mozzanatért, amit értük/nekik teszünk a simogatásból meg soha nincs elegük:) Benti cicám van, de van hogy "kerül" és egész nap nem jön oda dorombolni, meg nem is kívánja a társaságom. Egy cica soha nem lehet alárendelt, sőt. Ellenben a kutyákkal, aki mint tudjuk, bármit megtenne a gazdiért annyira imádja :-) Talán ebben van a "megoldás", lehet, hogy ezek az emberek inkább olyan állatra vágynak, akik "alárendeltek" bizonyos szempontból.

Amúgy meg van olyan férfi is, aki alapjában véve nem szereti az állatokat, így tehát a macskákat sem.

2011. nov. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
43%

Mert sok olyan tulajdonsaga van a macskaknak, amiket az emberek nem szeretnek, es foleg a ferfiak jellemében van meg.:) a férfiak közt több a kutyapárti. A macska inkabb hűtlen és kevésbé odaadó, mint a kutya.

Én nő vagyok, es en sem igazan szeretem a macskakat, nem mintha kozelebbrol ismernék egyet, hanem egyszeruen azert, mert otthon a családban ezt tanultam, hogy a macska ronda, anyukam es nagymamam viszolyog tőlük, tehát egy ilyen belém nevelt undor van, de mégsincs rossz erzesem a macskak irant, de az tényleg megfogant bennem a nevelésből, hogy nem éppen a legszebb állat.

2011. nov. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%

Én pl szeretem a macskákat (25/F), de hozzáteszem h a kutyákat kicsit jobban azért:)

A kutya úgymond hűségesebb, mert pl a macska mindig megy a saját feje után, eltűnik hetekre, alig látni, nálunk legalábbis így volt. A kutya meg mégiscsak mindig ott van az ember közelében, de ha ki is szökik, akkor is hamar visszajön.

Én azért sem szeretem annyira a macskákat, mert pl egyszer ismerősöméknél aludtam, volt egy perzsa macskája. Nem tudom h jött be éjjel a szobába, de 2-3 fele ott nyávogott h ki akar menni...kiengedtem, utána be akart jönni, és ez így ment felváltva...aznap nem sokat aludtam:D

És ahogy előttem is írták, egy macskát nem lehet mindig simogatni, mert ha nincs kedve akkor inkább elmegy vmerre. Nemhiába a kutya az ember legjobb barátja:)

Meg a sok lábkörül tekergésük, nyávogásuk a kajáért, sztem ezért nem bírják sokan a macskát.

2 éve találtam egy kismacskát, kilátszott minden csontja szegénynek, tél volt ráadásul.. Bolt előtt ücsörgött, utána felmászott a nyakamba, és hazahoztam, mert megsajnáltam. Hetekig mindig velem volt, most meg már csak kajáért jár haza. Pl a kutya ilyet sem csinál:)

Na ez egy picit hosszú lett:)

2011. nov. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az én párom szereti a macskákat, de a kutyákat még jobban szereti, mert szerinte velük jobb játszani, lehet velük futni, sétálni, és mindig örülnek a gazdinak, ha hazajön. Ehhez képest egy macska nagyon hangulat lény, ha olyanja van, lehet vele játszani, ha nincs kedve hozzá, akkor ott hagy mindenkit. Most épp olyan macskánk van, aki utálja, ha simogatják, nagyon ritkán tűri, de akkor is ideges lesz tőle. Na, őt pl. én sem kedvelem annyira, pedig nagyon macskás vagyok, de ez egy kis vasállat.
2011. nov. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
*vadállat
2011. nov. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Mert néha fárasztó látni egy (egyes) férfiaknak, hogy a macska azt csinál amit akar. Ha hívod, ha akar jön, ha nem-nem. A ház körül akkor egerészik amikor kedve van. Döglik egész nap, ha valamit akar, nyávog. Találd ki, mit óhajt. Óvatosan járkál, mint egy dáma, komótosan szépítkezik, szóval egy csomó olyan dolgot művel ami irritál egy normális férfiembert...

Ha macskánk volt a háznál, eltűntek az énekesmadarak. A fészkeket, fiókákat elpusztította. Még egy veréb sem mert a kertben leszállni. Most, hogy nincs, 10-20 féle énekesmadár fordul meg a kertben ház körül pedig városban lakok.

Ha a kérdés a lakásban tartott macskára vonatkozik, arra nem tudok véleményt mondani. A macskaszőrt ki nem állhatom, az ablakon-ajtón keresztül még a kertes házba is bejön. Ha meg a lakásban tartják....

2011. nov. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
2%
Én nő vagyok, és utálom a macskákat. Hízelegnek, nyafognak, de sosem az emberhez ragaszkodnak, hanem a helyhez.
2011. nov. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
42%

Nagyapám volt macska párti nagymamám űzte őket! :D felmentek a konyhaasztalra tiszta szőr volt minden vmi rettenet, az ágy alá rendre odacsináltak iszonyat büdös volt bent hiába volt kiskoruktól kezdve alomja hogy na oda, nagy korukra már össze vissza becsináltak a házba.

Állandóan nyalták magukat beleértve a feneküket szval, én nem igazán kedvelem őket épp ezért.

Nem beszélve arról hogy a kislány mikor menne a homokozóba játszani oda is sokszor bele piszkítanak, na akkor a plafonon vagyok!

2011. nov. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
80%

"A macska inkabb hűtlen és kevésbé odaadó, mint a kutya."


Ez nincs így, nekem most halt meg a cicám, nála hűségesebb és odaadóbb állatot nem ismertem, pedig volt már jópár. Nyalta a kezemet, várt haza, nem volt szemtelen, lehetett vele a kertben játszani, mert ráugrott a lábamra és "pofozta". Okos volt, ha mondtam neki, hogy ne csináljon valamit, értett a szóból. Annyira hiányzik, soha többé nem lesz ilyen kisállatom, igazi barát volt. A macskák nagyon tudnak szeretni, hálásak a gazdijuknak, ha sok figyelmet és törődést kapnak. Én nem is ismerek olyan férfit, aki utálná őket, vagy legalábbis a fiúismerőseim az én macskámért odavoltak, ha meglátták. Minden állatnak szüksége van a szeretetre.

2011. nov. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
97%

Ez akkora butaság! Én szeretem a kutyákat is és a macskákat is! Nincs olyan, hogy egyiket szeretem, a másikat nem. Akik azt várják egy állattól, hogy istenítse őket, azoknak elég nagy baj van a a fejükben. A kutyáim is szeretnek és a cicáim is. Ha elég értelmes vagy hozzá, akkor megláthatod, hogy nem csak fajta függő az állatszeretet, hanem egyén függő is. A cicáim is épp úgy ragaszkodnak hozzám, mint a kutyáim. Ha egy ember azt várja, hogy az állat úgy szeresse őt, hogy ő cserébe le se sz*rja, akkor az az ember eleve nem érdemel meg egyetlen egy állatot sem! Az állatokat, kutyákat, macskákat, stb. eleve szeretni kell, törődni velük, gondoskodni rólunk, figyelembe venni az igényeiket.

Olvastam egy hozzászólót, hogy nő és utálja a macskákat. Már bocsánat, de mit vársz, hogy a macska majd a se**edet nyalja? Ne röhögtess már! A macskák azért nyávognak, mert valamit akarnak neked mondani. Vagy azt, hogy nézz már rá, foglalkozz egy kicsit vele, játszál vele, vagy éhesek, szomjasak, esetleg kiakarnak menni, vagy akármi. A macsekom pl. nem akart megszülni nélkülem. Egy kismacskám meg sajnos a halálán volt, és a tenyeremen feküdt. Amikor elakartam venni a kezem, hogy letöröljem a könnyeim, akkor nyávogott. Dorombolt nekem, még halála előtti pillanatában is. Mi ez, ha nem hűség, szeretet? Ha nem ismered meg az állatot, nem fordítasz rá figyelmet, és nem szereted, akkor nem ismered fel, hogy milyen értékes tulajdonságokkal rendelkeznek, hogy mit tudnak neked adni. Annyi a dolgod, hogy szeresd az állatot, és nem kell elvárni tőle semmit, mert ha szereted, akkor ő is előbb-utóbb viszonozni fogja a maga módján. És ha kinyitod a szemed, akkor megláthatod, hogy igenis hűségesek, igaz barátok, ragaszkodóak, és ők is ugyanúgy szeretnek téged, mint te őket, ha nem még jobban!

2011. nov. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!