Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kegyeleti kérdés! Az idős...

Kegyeleti kérdés! Az idős emberek közűl a nők vagy a férfiak tesznek félre a temetésükre általában? Melyik nemből gondolnak az ilyenre többen?

Figyelt kérdés
(A kérdés értelem szerűen arra vonatkozik aki megteheti ezt s nem egyik napról a másikra tengődik.)
2011. márc. 24. 14:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%
Én még ilyenről nem hallottam..a gyerekek intézik általában a temetést a szülőkneknem ?Nem halottam még olyanról hogy valaki erre gyűjtsön.nekünk anyu mindkét nagyszülőnek intézte e temetést nem egyik napról a másikra öregek is voltak már nagyon mikor meghaltak de sosem gondolkodtak ezen h ha majd meghalunk...vagyis hát talán igen de amit összeraktak pénzt nem kimondottan erre volt eltéve h vkit temessünk...hanem h javítsunk az életkörülményeinken stb.
2011. márc. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a nők. Nagyanyám is évekig gyűjtötte a pénzt a temetésére, mondván, ne a gyerekeinek, unokáinak legyen rá gondja. Három havonta tett be a számlára pénzt, és évek alatt összegyűlt annyi, hogy minden költséget ki tudtunk fizetni. (temetés, tor, földhivatal, pap, sírásók, csekkek)
2011. márc. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
22%

Nem nem függő,legalábbis nekem ez a tapasztalatom.


Én nagyszüleim erre nem gondolnak,igaz alig vannak túl a 60-on,fiatalosak,életerősek,és ugy vannak vele hogy ez már legyen a gyerekek dolga,ott a hatalmas ház,elég sok érték,nincs külön erre félretett pénz.

Dédnagyim is van,ő is igy van vele,pedig ő közel jár a 100 évhez.


De párom nagyszülei nem ilyenek,nekik hiába van egyébként is pénz,erre külön félre van téve,sőt,még a saját ruhájukat is kiválasztották jóelőre...nekem ez morbid...


de kinek mi

2011. márc. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon morbid főleg amikor él még az ember és a hozzátartozók azt nézik milyen ruhába fogják temetni...sztem hacsak valakik nem annyira szegények hogy erre is gondoljanak akkor ez nem probléma.nyilván nem potom összeg a temetés sem de mi sem voltunk gazdagok soha mégis tisztességesen lezajlott a nagyszülőknek.
2011. márc. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
a temetése*
2011. márc. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ez nem nemtől függ,de itt ahol lakok sokan megcsináltatják előre a síremléküket,és még a nevüket is ráíratják,így gondolom a temetésükre szánt összeg is félre van téve!Ez nekem elég furcsa..
2011. márc. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az anyai nagyszüleim nem gondoltak erre. Aztán két hónap eltéréssel haltak meg, hitelt kellett felvennünk, hogy tisztességesen el tudjuk temetni őket.

Az apai ágon már csak a nagymamám él, és ő is félretett arra, hogy ha meghalna, akkor ne okozzon nekünk gondot az, hogy miből temetjük el.

Szerintem nem morbid, hanem egyszerűen felelős gondolkozásra vall az, ha valaki félretesz a temetésére. Elvégre százezrekről van szó. És az életnek szükségszerű velejárója a halál. Mondhatni természetes.

Ha megöregszem, biztos, hogy én is félre fogok tenni, hogy ne hozzam még nehezebb helyzetbe a gyerekeim, mint amilyenben amúgy is vannak.

2011. márc. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
én nagyszüleim is tettek félre a temetésre pénzt, sőt, ők már évek óta többször elmondták azt is, ha meghalnak kire melyik bútort, képet, étkészletet, stb. hagyják, nekik ez a természetes
2011. márc. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az én nagyapámnak már jóelőre megvolt a sírhelyes is, mindennel, lefedve, még a dátumok is kifaragva az utolsó két jegy híján, mivel nagyanyám születésem után nem sokkal halt meg, így elkészítették a nagyapámét is már a nagyanyáméval együtt 20 évvel ezelőtt.Még élt az öreg vagy 20-21 évet aztán, csak a dátumon kellett javítani, mert 1900-as volt még anno kifaragva, és 2000 után halt meg.

A temetésre félretett pénzről nem tudok, kicsi voltam még akkor, de szerintem azt is félretett magának, de lehet elszedték tőle a fiáék mire kellett volna (nem apukámék)

2011. márc. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
57%

én irtam hogy megvan előre hogy milyen ruha legyen rajta


nem,nem szegények,sőt...de a ruha már évek óta kikészitve,időnként kimossa,kivasalja a néni...

és el van mondva annak aki jár hozzá naponta hogy hol találja,meg pár közeli roonnak is,nehogy mást adjanak rá...

nekem nagyonmorbid,csak pislogtam mikor megmutatta

2011. márc. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!