Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicátoknak van regisztrált...

Cicátoknak van regisztrált chipje? Nekem benti cicáim vannak, ezért csak gondolkodom rajta egyenlőre, de jó dolognak tartom!

Figyelt kérdés
2009. máj. 12. 13:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
55%

A kérdésre válaszolva: a cicáim nincsenek chippeltetve, nem is tervezem.

A másik: a kutyák chipjénél igaz, hogy az önkormányzat átvállalja a chip költségét, ami pár száz forint, a regisztrációt viszont nem, ami 4000-5000 ft.

A másik vicc a dologban meg az, hogy pl nálunk dec 31-a kötelező veszettség elleni oltásig kell berakatni a chipet, amit viszont még mindig nem kapott meg az önkormányzat, és ezért nem tudta még átadni a partner állatorvosoknak...szóval ennyit az "ingyen" és "átvállalt költségű" chipről.

2009. máj. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Szerintem pont az a lényege a chipnek, hogy felelősséget vállaljon a gazdi az állatért. Gondoskodjon róla, hogy ne érhesse baj, de ne is okozhasson másnak kárt. Azért egyszer már csak el kell jutni egy európai szintre. Negatívumként én csak azt látom, hogy chipezés előtt kidobhatják az emberek az állatot. Ez elég nagy baj. Viszont így is tragikus a helyzet, úgyhogy muszály! Chipezés után meg már nem lesz kihajítható...
2009. máj. 12. 14:41
 13/16 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem a felelősségteljes gazdi chip nélkül is az. Gondoljátok, hogy az önsétáltató kutyák gazdái rohannak majd chippeltetni?
2009. máj. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Én támogatom, hogy minden kutyának legyen chipje, szerintem is kötelezővé kell tenni. Katasztrófa, hogy egyes helyeken mi megy állattartás címén. Ez ellen tenni kell valamit. Bármit teszünk, az nem megy áldozatok nélkül, de muszály ezt felvállalni, különben sokkal több állat fog szenvedni hosszú távon. A kérdésre válaszolva: nekem csak a kutyámban van, a macskáimban nincs, de szeretnék tetetni.
2009. máj. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

13.15-nek.

Igen rohanni fognak chippeltetni, mert ha nem, akkor soktízezres büntetést rónak ki rájuk.

A chip nélküli állatok pedig (sajnos) mennek a sintérhez. De az első időkben sajnos nem lehet mást csinálni, ez az ára, hogy egy kicsit rend legyen.

2009. máj. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Van...3 darab cicánk és egy kutyánk van,tavaly nyáron születtek a kicsik a kutyát is akkor kaptam..A kutya kint van,nagyon nagy viharban bejöhet.Cicák kintiek van chipjük..De ki-be mászkálhatnak..
2009. szept. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!