Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az anyamacska nem nagyon...

Az anyamacska nem nagyon akarja etetni a kiscicákat. Adhattok a kiscicáknak dobozos tejet?

Figyelt kérdés
2009. máj. 12. 15:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mennyi idősek. Újszülött cicáknak semmiképp, lehet kapni direkt cicatejpótlót állatpatikákban. Ha már nagyobbacskák, akkor adhatsz nekik tehéntejet.
2009. máj. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A tehéntejtől még nagyobb cicus is lehet hasfájós,hasmenéses. Inkább a cicatejpótlót haszánld, az nekem legalábbis bevált. 4 cicát neveltem fel azzal!
2009. máj. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mikor születtek? Ha most születtek, akkor nem is fog velük ha már nagyobbak és eddig nem volt gond akkor csak már ther neki, lassan a hozzá táplálást ellehet kezdeni. Ha még újszülöttek és nem gondozza akkor elfognak pusztulni.
2009. máj. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
Csinálj meleg-cukros tejet és azt adj nekik. Mi így neveltünk fel 6 kiscicát is és semmi bajuk.
2009. máj. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem szerencsés olyan tejet adni,amit mi iszunk. Van a patikában cicatejcsi, de ha nagyon kicsik a cicák tápszer is van. Ha nagyok a cicák,lehet neki rendes tejet adni,de nem szabad sokat,mert nehezen emészti meg,és csontritkulást is okoz.
2009. máj. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

cukros tejet semmiképp ne adj nekik...

se a macskák se a kutyák nem érzik az édes izt igy felesleges ilyennel itatni,és inkább árt mint használ.

Dobozos tejet se adj nekik, tejpótló szert vegyél. De a legjobb megoldás ha meg se születtek volna...

Ivartalanisd a macskád...

2009. máj. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ok! Fontos az ivartalanítás... DE! A kérdésből nem derül ki, hogy milyen macska, milyen szándékkal fialtatták, vagy akármi stb. Miért kell rögtön ráröffenni az emberre, ha segítséget kér kiscica ügyben. Bocsi, csak ez most úgy megütötte a fülem ill. a szemem :-) Szóval, kedves kérdező, ha a cicus nem tenyésztési céllal vásárolt és több kiscicát nem szeretnél, ivartalaníttasd ki. Neked és neki is sokkal jobb lesz. Sokat olvashatsz erről ezen az oldalon, de sok más helyen is. De, ha megkérdezed az állatorvost, ő is ezt fogja mondani. Remélem szépen felcseperednek a kiscicusok. Hol vannak amúgy? Mert én szeretnék egyet!!! :-)
2009. máj. 13. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok! Amúgy a dobozos tej attól függy, hogy milyen idősek! Ha már jó pár hetesek, akkor semmi bajuk nem lesz enyhén langyos tehéntejtől pár hétig, amíg nem tudnak mást enni. Nagyon sok cca, még annak is örülne....

Ha viszont nagyon picik, akkr menj el egy állatorvoshoz, aki árul is termékeket. Ha viszont újszülöttek, akkor sajnos nem fognak életben maradni, tapasztaltam egy ismerősöm cicáit próbáltam etetni. Viszont én egy 3 hetes ciából csináltam egy makk egészséges macskát. Óránként néhány cseppet evett szegényke egy gumikesztyű kiszúrt végén (van amúgy kiscica cumisüveg, de abból az enyém nem evett). De életben maradt és pár hét múlva már ette a junior eledelt, bár még azt is összetörve :-)

2009. máj. 13. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tehéntejet nem mindegyik cica bírja a laktóztartalma miatt. Az én két cicámnak 6 hetes korukban már adtam egyszer, de csak próbaképpen, szerencsére nem volt tőle bajuk, azóta is mindig belenyalogatnak a bögrémbe, ha tejet iszok. Ők bíják.

Én azt javaslom Neked, hogy mivel a cicáid még szopós cicák, még a kis emésztőrendszerünk fejletlen, így mindenképp cicatejet adj nekik. Megfizethető és szupermarketekben is kapható már.

2009. máj. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha meg nincsenek 5hetesek akkor nem ... de ha meg ott ni 2 hetesek akkor,cumisuvegbol kell adni nekik,ugy nagyon szeretik ;)... es ugy olyan mintha pont az anyjokbol ennenek,de ,ha ugy nem eszik s az anyjuk eszre veszi ... lehet

hogy fogja oket etetni ...

2010. júl. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!