Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehetnek ilyenek az...

Hogy lehetnek ilyenek az emberek? Jön a gyerek és a macska mehet a fenébe?

Figyelt kérdés

Az ilyeneknek csak egy pótlék a macska ami addig volt jó csak amíg nem volt gyerek? Azt hittem aki évek óta macskákat tart már képes családtagként kezelni. Főként mondjuk egy hirdetés döbbentett le, ahol még írja is az eladó, hogy a macska fél az idegenektől, és ragaszkodik a gazdájához. Mégis meg akar szabadulni tőle. Miért? Hogy lehetnek ilyenek az emberek? Tuti hogy a gyerek is imádná a macskát, játszótársa is lehetne, nyugalmat is ad egy macska, még hasznos is.

[link]

Állítólag nincs idő fésülni, foglalkozni vele. Mintha ez órákig tartana ami elveszi minden idejüket... hihetetlen. Vagy az ilyenek majd a gyereket is kirakják ha már nem lesz idejük rá?


2011. dec. 4. 21:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
9%

A gyerek EMBER,a macska ÁLLAT!

Egy kisbaba,gyerek mellett az anyuka örül,ha van félóra szabadideje a pihenésre. Nincs ideje,de energiája a macskát dajkálgatni.

A macska szőre hullik,még akkor is ha gondozzák. A gyerek szájába kerülhet,ami nem egészséges.

A szomszéd kisfiú 8 hónaposan a földön mászott. A macska odament hozzá. A kicsi beleharapott a farkába. A macska pedig a gyerek szemébe kapott.

A macskát beadták a menhelybe. A gyerek fontosabb a macskánál.

Akkor lehetnél felháborodva,ha a macskát elaltatnák,vagy agyon vernék.

2011. dec. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 dizus ***** válasza:
15%
A hirdető vagyok!A macska fésülve van!A gyerekre nincs idő és az már rohadt kócos.Úgyhogy a macskának mennie kell!De nem a pénzért,mert tisztított halra is cserélem!
2011. dec. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
Egy gyerek mellett nem lehet macska? Tulreagáljátok előző válaszolok!!
2011. dec. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

A macska is egy élőlény, és ha valaki befogadja családtag. Nem egy eldobandó tárgy. Akiknek meg az azok vegyenek plüssállatot, ne élőt.

Annyira meg lehetne esze mindenkinek, hogy figyel a gyerekre, hogyha macskázik, mert ha a szemébe kap akkor nem a macska a hibás hanem a szülő aki nem figyelt oda.

Eleget láttam már hogyan élnek akiknek gyerekük van... bőven van idő másra is. Nem kell a gyereket állandóan dajkálni meg lesni. Egy felnőtt macskának meg aztán nem sok szüksége van arra hogy játsszanak vele vagy bármi. Naponta fésülni sem kell. Szóval egyáltalán nem értem az ilyen embereket.

2011. dec. 4. 22:25
 5/16 anonim ***** válasza:
79%
Annyi eldobott állatot láttam, főleg kutyát, akiket a gyerek miatt tettek be menhelyre, hogy én már teljesen gyerekellenes vagyok. Szerencsére van olyan ismerősöm is, ahol 2 kisgyerek mellett is maradt a 2 ló, a 3 kutya és a macska. Nem dobták el egyiket sem. Én sem fogom soha! Inkább száradjon ki a méhem, mint hogy a kutyáimtól megváljak, ha jön a gyerek.
2011. dec. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Teljesen jogos a felháborodás ! újabban az anyukák már addig nem tudnak leszakadni a gyerekükről amíg megetetik a macskát.
2011. dec. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
97%

Ugyan már, hogy nincs ideje...

A nővéremnek egy 2 és fél éves fia van, mellette egy 1 éves pici. A kiskrapek állandóan a hóna alatt lóg, a pici állandóan sír valamiért, a ház ura pedig egy tányért nem képes arrébb rakni, mindent a nővérem csinál.

Mégis van ideje a két macskának kaját adni, és a gyerkőcök is vannak annyira szocializálva, hogy nem harapdálják a macskát.

Ha egy gyerek harapdálja az állatot, ott bizony nem szerencsétlen cicával van a baj...

Sógoroméknál meg simán elvan a 2 éves gyerkőc a németjuhásszal egy lakásban, és még nem ölték meg egymást.


Az ilyen "anyukáktól" röhögőgörcsöt kell kapni, ezek vagy túlféltik a gyereket, vagy még ahhoz se nyúlnak nehogy letörjön a műkörmük...

2011. dec. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ideje? Kifogás, kifogás, kifogás. Nekünk itthon 5 ló van, 5 kutya, és 15 macska (perzsa, sziámi és menhelyes/ vagy kidobott macskák-utóbbiak többségben), ez mellett 3 gyerek, a legkisebb 6 hónapos. A legidősebb 5 éves.
2011. dec. 5. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem is mélységesen felháborít az ilyen. Én ugyanakkor nem gyerek ellenes vagyok hanem szülőellenes akinek ilyen egyáltalán megfordul a fejében. Ha az ember magához vesz egy állatot akkor azért egész életében felelősséggel tartozik, az meg mese habbal hogy az állat és a gyerek nem fér meg egymással, sőőt. Én egyke voltam és az állatainkat a legjobb barátaimnak, kvázi testvéreimnek tekintettem, velük aludtam és soha semmi bajom nem lett tőlük, semmilyen betegség, fertőzés vagy allergia sem jött elő. Nekem is van két macskám felnőtt fejjel és abszolút teljes értékű családtagok, el sem tudok képzelni olyan körülményt hogy megváljunk tőlük, majd a gyerekeknek is nagyszerű társai lesznek ha eljön az idő.
2011. dec. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én állatok között nőttem fel, most is akárhova megyek a lakásban, mindenhol van egy macska, az udvaron kutya, a nappaliban meg papagáj:)) Emlékszem, titokban puszilgattam a kutyát, macskát, mikor kicsi voltam, de semmi bajom nem lett tőle, sőt ártani sem ártott, hiszen ilyen korban alakul a gyerek immunrendszere, minél több inger éri, annál erősebb lesz. Ha a kutya/macska féregtelenítve, oltva van,a gyereknek sem lesz semmi baja, sőt egy lenyelt szőrszáltól sem fog az ambulancián kikötni.
2011. dec. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!