Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám föl mászik az...

Loránt01 kérdése:

A macskám föl mászik az asztara és megzabál mindent mit tegyek?

Figyelt kérdés
már rá vertem a segére és továbra is föl mászik az asztalra (kis macska de anyira nem kicsi)mit csináljak?
2011. dec. 12. 12:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

most kell leszoktatnod róla, mert még a tányérodba is bele fog enni.

én macskabu*i vagyok, de asztalon nem lehet helyük. nekem is van három.

egy összetekert úsjággal csapj a seggére, vagy zörgess főliát, neylonzcskót, és határozottan mondd, hoy "nem szabad"

meg tanulják a drágák, de arra készülj, hogy olyan okosak, hogy , ha tudnak átb@sznak...:)

amikor nem látod úgyis fölmennek:)

számtalanszor a hátam mögött felülnek az aszatalra, és , ahogy megfordulok, úsgyi, ugranak le.

na ilyenkor, "nagyon kikapnak" mondom, hogy szégyeld magad cica!!!

üdv- örök cicás-

2011. dec. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindig ijeszd el tapsolással, vagy pohár vízzel nyakon löttyintéssel.
2011. dec. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, hogy mennyire volt hatásos az előző két válaszadó nevelése. A mi macskánkat nem lehetett leszoktatni erről ( a macska amúgy is elég öntörvényű állat és nehezebb a tanítása)

Mi úgy védtük ki, hogy kizártuk a konyhából.

2011. dec. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy úgy kell megoldani, hogy ne tudja, hogy a tiltás közvetlenül tőled jön, pont azért, mert a macska öntörvényű állat. Én bezárnám a konyhába, tennék az asztalra "csalit", az mellé meg egy jó hangosra állított, éles hangú mozgásérzékelővel. Vagy távirányítóval bekapcsolható autóriasztóval, és webkamerán át figyelheted, mikor kapcsold be. Sajnos az én gyerekkoromban sok macskánk végezte tanyákon, mert hiába kapott ki, mikor rajtakapták, csak akkor nem lopott, ha ott volt valaki. Ha nem tudja a kellemetlen élményt az emberhez kötni, talán leszoktatható róla.
2011. dec. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Mozgásérzékelő!!! Köszi, ez eszembe sem jutott volna! Ezt kipróbálom.
2011. dec. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Csapj rá finoman egy párnával,mikor fenn van,de ne a kezeddel,ez fontos,mert ha azzal ütöd meg,akkor félni fog a kezedtől és megkarmol!velem is ez volt,mikor nekiment a lábamnak egy hétig félt tőle a cica.
2011. dec. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a miénk is ezt csinálja,ezért egy kispárnával szoktuk fenéken legyinteni.
2012. ápr. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 SexyMackó válasza:
A miénk is fel szokott mászni az asztalra de szerencsére nekünk nincs kint soha semmi kaja mindent a hűtőben vagy a spajzban tárolunk annyi a lényeg hogy ha ezt csinánla üsd meg egy párnával közép erősen ha kell többször is és ordíts rá hogy nem szabad.
2019. dec. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!