Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicámnak szürke színű...

A cicámnak szürke színű hályogszerűség van a szemén, nagyon csúnya, de ezt tegnap vettem észre először, előtte semmi baja nem volt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az állatorvost nem érem el egész nap, máshova nincs lehetőségem elmenni ma. Tegnap este vettem észre, és akkor már nem akartam zavarni az állatorvost.

Mit csináljak vele? Kamillateával tisztítgatom a szemét, hátha javít valamit rajta, mert nem tudom mi ez!


Lefényképeztem, de sajnos nem túl jó minőségű a telefonomon a fényképező.

A képen úgy néz ki, mintha kancsal lenne, de egyébként nem az, csak a szeme belső felén van ez a valami!

Ugye nem fog megvakulni?


2011. dec. 28. 17:41
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

A kép lemaradt:

[link]

2011. dec. 28. 17:42
 2/11 anonim ***** válasza:
Állatorvos.
2011. dec. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi, de ennyire magamtól is rájöttem, írtam is hogy nem bírtam elérni.
2011. dec. 28. 18:29
 4/11 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg.

Így hályognak tűnik, amitől megvakulhat, de nem két nap alatt, még csak nem is egy hét alatt. Próbáld hívni az orvost, ő tud csak segíteni ezen illetve ha van szemész orvos ismerősöd neki megmutathatod a cicát, mert általában ők jobban ismerik a szembetegségeket mint az állatorvosok.

2011. dec. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Most megnyugtattál kicsit hogy nem vakulhat meg ilyen gyorsan. Remélem semmi baja nem lesz a kis drágámnak :(
2011. dec. 28. 18:46
 6/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező:) Ez minden cicánál van, ez az úgynevezett harmadik szemhéj. Normális esetben ez nem látható, bizonyos betegségeknél elő szokik jönni. Írd be a keresőbe, harmadik szemhéj cicáknál, olvass utána,sokat lehet róla olvasni. Azért orvosnak mutasd meg, mert nem tudni mitől jött elő.
2011. dec. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A macskának nem csak alsó és felső szemhéja van, hanem egy harmadikkal is büszkélkedik,

amelynek alapvetően "védelmi" funkciója van. Normális körülmények között a harmadik szemhéj

behúzódik a belső szemzugba.

Azonban igen nagy sebességgel tud ez a szemgolyó fölé rándulni,

ha azt veszély fenyegeti.

Ez a képesség igen jól jön amikor a macskák verekednek és a szem

igencsak veszélyben van a csapkodó, éles karmoktól.

A harmadik szemhéj működését egy, az

alsó és felső szemhéjhoz kapcsolódó külön idegszál irányítja.

Amikor ennek az idegszálnak

valami zavarja a működését, a harmadik szemhéj előesik és láthatóvá válik.


Érdekes megfigyelés, hogy kölyökmacskákban a férgesség okozhat ilyen jelenséget.

Egy torovírus nevű kórokozó hatására kialakuló gyulladás is kiváltja.

A torovírussal fertőzött macskák általában enyhe lefolyású hasmenést kapnak és egy kicsit elesetten viselkednek egy-két napig. Nincs ellene semmiféle gyógyszeres kezelés, a macskák szervezete általában három-négy hét alatt leküzdi a vírust mindenféle utóhatás nélkül.

A harmadik szemhéj előesése tehát három-négy héten át is fennállhat különösebb baj nélkül.

A harmadik szemhéj előesése más betegségek kísérő tünete is lehet, macskától függ, hogy melyiké, és kiválthatja a stressz is.


Az én cicámnak is volt így, de mivel én ezt már olvastam, kivártam mi lesz. Hála Istennek, 3 hét alatt elmúlt. / különben egy ismerős állatorvos tanácsolta, hogy nyugi/ még mielőtt valaki beszólna, hogy milyen lelketlen dög vagyok:))))

2011. dec. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Jaj de jóóó!! És a te cicádnak is folyamatosan így nézett ki??? 3 hétig?! Ez nem fáj neki meg semmi ugye? Jaj de jó hogy ezt írtaad! Nem tettél rá kamillateát vagy valamit? Kösziii!
2011. dec. 28. 19:28
 9/11 anonim ***** válasza:
Küldtem privit:))))
2011. dec. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Most figyeltem, hogy mellé ütöttem, nem 3, hanem 6 hétig volt ilyen a szeme, ami ugye másfél hónap. Én nem borogattam, magától szépen meggyógyult:)
2011. dec. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!