Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sétáltatott már valaki macskát...

Sétáltatott már valaki macskát pórázon?

Figyelt kérdés

Hát az van... hogy nem kertes házban lakom, és lenne egy macskám, és nem akarom hogy megbolonduljon, Arra gondoltam hogy nem túl ciki pórázon sétáltatni??

És csinálta már valaki?

Nemet és kort légyszi írjatok.



2011. dec. 29. 00:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Attól fog megbolondulni, ha pórázon sétáltatod. A macskákat nem lehet korlátozni ilyen módon, utálják.
2011. dec. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
A barátnőm macskája érdekes módon szereti a pórázt, sokszor sétál. Nekem sokkal több macskám van, de csak belegabalyodnak, rágják, elvágódnak, mikor rájuk akartam tenni. Semmi baja nem lesz a lakásban, ráadásul egy macska seperc alatt kirántja magát akármilyen hámból. Ha nem tudod megfogni, utána nem biztos hogy megél a szabadban egy lakásmacska.
2011. dec. 29. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

8 évesen a barátnőmmel mert a kutyát nem vihettük :D

Szerintem nem élvezte :D de aranyos volt és néha még jött is velünk de általában kézben vittük .

14/L

2011. dec. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Van amelyik megszokja, az maccstól függ. Én elég sokat láttam ilyen a városligetben. Eleinte elcsodálkoztam de ma már szerintem nem ritka.

Egyébként én is bérkaszárnyában lakom a földszinten és ki szoktam engedni. A kapu zárva nem megy el de azért oda állok az udvari bejáróhoz és no problem.

2011. dec. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
Én még nem sétáltattam macskát pórázon, nem is láttam, kisvárosban nálunk ilyen nincs - vagy csak én nem láttam -, de szerintem, ha úgy van, hogy sétáltatni akarod, akkor olyan pórázt vegyél neki, milyen ilyen kihúzhatós, vagyis nem csak melletted tud menni, hanem elmenni akár 3-5 méterre. A legkisebb kutyára való bőven elegendő lehet 1 macskának. Nagyobb helye van neki, neked is kényelmesebb szerintem, de mégsem tud elveszni, mert pórázon van.
2011. dec. 29. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
Igen, volt is macskapózázunk, az állatboltban vettük, de nem jön be nekik, nem fog arra menni, amerre akarod, nem olyan, mint a kutya... szóval ki is dobtuk, emlékszem. Max. arra jó, hogy ha az utcán viszed a kezedben a cicát, és ha rajta van, és véletlenül leugrik, akkor nem tud kiszaladni a kocsik alá, vagy elszaladni az utcán...max erre jó szerintem. Pedig aranyosak lennének! :)
2011. dec. 29. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
100%

Igen. Bár hogy őszinte legyek, ne számíts arra hogy úgy fog menni, mint egy kutya. Mi is próbáltuk, de a vége csak az lett hogy húztuk, aztán rossz volt nézni, felvettük és úgy vittük tovább. Azóta már csak annyit csinálok, hogy elviszem a legközelebbi parkba, aztán ott hagyom hogy menjen, amerre akar, én meg csak megyek vele. Ha ehhez nincs türelmem akkor meg csak felkapom és viszem a kezemben.


Az sületlenség, hogy ki tud könnyen szabadulni a hámból, annyi a trükk hogy nem szabad lazára hagyni. Egyébként én Győrben tanulok és ott tartjuk őfelségét és sokszor ha sétáltatom, vagy akár csak viszem a kezemben elkerülöm az embereket, mert szó szerint minden második ember elkezd ott cicázni, meg simogatni akarja. Engem marhára idegesít... 23/f

2011. dec. 29. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Hát, próbálkoztunk. Nem szereti, de mondjuk az enyém egyébként is egy vadállat, azt se engedi, hogy sokáig a karomban tartsam. Addig rángatta a pórázt, még sikerült kibújnia a hámból.

A szomszédnak viszont 2 macskája van, minden nap sétáltatja őket, még ilyen hidegben is. Jó hosszú pórázuk van, jó időben néha kiköti őket az udvarban (társasházban lakunk nagy udvarral, kerítés nélkül) és teljesen jól elvoltak.

A legtöbb macska nem nagyon élvezi, szóval ha a tied nem akar kimenni, akkor ne erőltesd.

16L

2011. dec. 29. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Múltkor volt hasonló kérdés vagy 50 ember írta, hogy látott már ilyet, sőt külföldön gyakori és meg sem lepődnek az emberek.

Szerintem itt sem lesz semmi, ha pedig rákérdeznek elmondod, hogy mi a helyzet.

VISZONT NAGYON FONTOS, HOGY NE NYAKÖRVET VEGYÉL, HANEM HÁMOT, AMI A NYAKÁNÁL ÉS A MELLKASÁNÁL IS RENDESEN ÁTFOGJA! Egyrészt azért, mert a macska akármilyen szorosra is húzod ki fog bújni a nyakörvből egy pillanat alatt, elég ha egy kis időre nem figyelsz és vége. Másrészt nem tudhatod, mikor szalad felé egy kutya és ha hám van rajta akár annál fogva is felemelheted gyorsan, de ha nyakörvénél fogja tennéd azt az eléggé fájna neki szerintem, fojtogatná. Persze hámmal sem szabad emelgetni, vészhelyzet esetén gondoltam csak.

22/L

2011. dec. 29. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

off: Egyébként a ma 01:40-es hozzászóló válaszát őszintén jó volt olvasni. Mármint, hogy vannak még ilyen (először azt akartam írni, hogy aranyos de az olyan nyálas legyen inkább: ) nagyszerű férfiak is! :)

A legtöbb már macskát se lenne hajlandó tartani mert "női állat" (igen,komolyan volt aki ezt mondta) vagy azt sem tudnák hogy fogják vagy simítsák meg. Csoda, hogy ha dorombol nem kérdezik meg egyesek "Jaj, mi ez a hang, csak nem romlott el?". Na de mindegy. :)

2011. dec. 29. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!