Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan tudom hogy elvetélt a...

Honnan tudom hogy elvetélt a macskám?

Figyelt kérdés
Tegnap még gömbölyű volt a hasa, ma már megint olyan vékony mint régen volt...
2009. máj. 21. 11:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A szülésnek nincs elvi lehetősége?
2009. máj. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy vemhes volt?
2009. máj. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg az orvost megkérdezni, ha 1 nap alatt ilyen jelentős változás történt.
2009. máj. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

Nekem is szokott ilyet.

Ilyenkor vagy nem is volt vemhes, vagy közben megszült de a cicákat nekem csak hónapok múlva hozza haza amikor már nagyok és nem tudja őket etetni... (kinti cica)

Szerintem ha a macska jól van akkor nem kell vele foglalkozni, lehet nem is volt cicája. Különben sem tudsz már mit tenni, etesd őt rendesen kapjon mindig vizet is ebben a nagy melegben.

2009. máj. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Lehet, hogy rosszul gondolom, de az ember felelősséggel tartozik az állatáért. Ebbe nekem nem nagyon fér bele az, hogy a bokorba szül, ki tudja mi van a picikkel vagy egyáltalán nagy a pocakja, aztán meg kicsi (ezek után nyilván baromság volna megkérdezni, hogy oltva, féregtelenítve van-e egyáltalán...). Ez olyan, mintha valami vicc lenne, pedig komoly! Az meg a legszuperebb tanács, hogy semmi baj, az enyém is néha telekölykezi a környéket, majd csak ellesznek....Meg egyáltalán kit érdekel?
2009. máj. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

Félreértesz. Nem a bokorba szül, hanem vannak itt kis bódék, kamrák stb ahol szénát szárítanak stb. És a szomszédoknál is van ilyesmi. Tehát a kicsik védett helyen vannak. Különben meg a macska nem hülye nem teszi ki a kicsiket az esőbe. Vagy azt hiszed csak te vagy okos?

Különben mit csináljak, ha a macska nem itthon óhajt megszülni? Kinti cica, lakásba nem hozhatom. Mindig szépen hazahozza a kicsiket és akkor csinálok nekik helyet, és etetem őket stb. De nehogy azt hidd, hogy ha valamelyik szomszédban szül akkor azt majd én megtalálom. Hiába figyelem a macskát direkt nem megy oda addig amíg tudja, hogy látom.

Különben nem ez volt a kérdés, tehát lezárom a vitát, nem írok ide többet.

Nem fogok többet magyarázkodni, semmit nem tudsz rólam, nincs jogod megítélni.

2009. máj. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A szülés lehetősége kizárt mivel még nagyon nincs itt az ideje kb.5hete van hátra,szal ez kizárt!

De most megint nagy a hasa szóval valószinüleg elbújtak a kicsik benne,tegnap a hasfalán voltak pici gömbök.

Azért köszi a választ

2009. máj. 22. 10:36
 8/10 A kérdező kommentje:

A cicámat a világon mindennél jobban szeretem, oltva féregtelenítve van és több tízezer forintot költöttem rá hogy ne legyen semmi baja!

Egyetértek azzal a valakivel aki nem tudja nyomon követni hogy hova ellik a cicája!!!

Én is próbálom kideríteni mert szeretnék ott lenni a nagy pillanatban viszont ennek az esélye 10%

Egyébként a macska sokkal jobban érzi magát a szabadban, a fogságban tartott állatok egy idő után lelkileg lesznek nyomorúltak!

3éves koromtól van macskám talán tudom hogy kell nevelni őket!!!

2009. máj. 22. 10:44
 9/10 A kérdező kommentje:

Ja és még annyit....az állattartás valóban nem játék, komolyan kell venni és mivel én abszolut komolyan veszem tegnap az állatdoki is azt mondta hogy minden rendben van,csak a cicámnak ilyen a termete 5hét alatt lesz ideje hízni!!!!

Ő talán megint csak jobban tudja mint bárki....és ezt most konkrétan egy emberre értem

2009. máj. 22. 10:51
 10/10 anonim ***** válasza:
55%

Akkor a továbbiakban már csak a cicák gazdijait kell gondosan megválogatnod. Pár tanács saját tapasztalatomból: Olyan helyet keress, ahol 15-20 évig biztonságban lehetnek és ellenőrizd rendszeresen. Sosem a kezdetekkel van a baj, hanem 1-2-3-4-5 múlva kezdődnek:

-elköltözünk a kertesből panelbe és nem vihetjük a cicát, kutyát, sajnos menhelyre kell adnunk

-megszületett a gyerek, így a cica nem maradhat, menhelyre kell adnunk

-összeköltözöm a párommal és ő nem szereti a cicát, sajnos mennie kell

-rombol és bepisil a cica, így nem maradhat nálunk

-vásároltam egy fajtatiszta cicát/kutyát, de nem férnek meg együtt, az idősnek mennie kell

-beteg lett a macska és nem tudjuk kifizetni az orvosi költségeit, így az Illatosra kerül a cica

-meghalt a cica gazdija és az örökösöknek nem kell

-vemhes lett a macska, nem tudok vele mit kezdeni, ezért odaadom


Ezek szoktak lenni az indokok, amikor behoznak a menhelyre egy cicát leadni. Ez a jobbik eset, a rosszabbik, amikor sorsára hagyják. A felnőtt cicákért nem tolonganak az emberek, hogy örökbefogadják őket, nagyrészük a menhelyen éli le életét. Pillanatnyilag teltházzal üzemelnek a menhelyek, csak várólistára kerülhetnek a leadandó állatok, így még nagyobb a veszély, hogy szélnek eresztik őket. Ezért nagyon figyelj majd oda az örökbeadásra és rendszeresen ellenőrizd, hogy minden rendben van-e. Nagyon nagy felelősség a sok pici állat 15-20 éves élete. Sok sikert

2009. máj. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!