Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám a macskámat...

Hogyan tudnám a macskámat rászoktatni arra, hogy egy bizonyos helyen aludjon?

Figyelt kérdés

Van 4 cicám a lakásban.3 1 éves és egy 3-4 hónapos.

Folyton fölmásznak az ágyamra meg az ablakpárkányra ami idegesít.Mindig ott alszanak az ágyban és a barátnőmmel ne férünk már el.Meg minden tiszta macskaszőr.


2011. dec. 31. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:
hát ez jo kérdés. a macska uralkodo és öntörvényü. mindig a legmelegebb legpuhább helyeket keresi.talán ha a forro radiátor mellé tennél egy nagyon puha meleg takarot vagy fészket neki.a mi macsunk nem alszik benn éjjel de napközben lerakom neki a kedvenc takaroját akárhova és azonnal oda fekszik.nem tudom mi a viselkedésük benti életnél. lehet szeret mellettetek aludni.a párkányrol egyszerüen le lehet szoktatni mikor felugrik lespricceled vizzel.pár alkalom után nemmegy többet föleg ha meglátja a spriccelöt.a miénk az asztalra ment mielött le nem szoktattuk.
2011. dec. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Azt hiszem ez az a kérdés amire senki sem fogja neked megadni a jó választ:))) A macsekok már csak ilyenek, szeretnek a gazdi közelében alukálni, simánkodni, dorombolni...de hát ők macskák nem? DE!!!

2011. dec. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A macskák tényleg ilyenek. Gazdi függők.
2011. dec. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát igen ők macskák.

De azért jó volna ha a barátnőmmel össze tudnánk bújni néha.

Minden tiszta macskaszőr.Így hova szüljön gyereket? :S

A macskák nem maradnak meg nélkülünk.De ugye a babának is a mi szobánkban lesz majd a helye ha 1x lesz.

De ezt a meleg helyre teszem a takarójukat ezt majd kipróbálom.

2011. dec. 31. 20:15
 5/7 VBettina válasza:
Van macskamenta amit oda csöppentesz ahova akarod h mennyen és azaz illat számára gerjesztő. Fressnapfba lehet kapni. Meg van macska riasztó spray is amit odafújsz ahova nem akarod. Azt mar nem tudom hol van
2011. dec. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Macskariasztó spray jó lehet (webkutya.hu), bár én az ágyamba nem fújnám. Nézd, az egyéves macska elég értelmes már ahhoz, hogy ha meg akarsz vele valamit értetni. Egyszerűen amikor felmegy és ott vagy, le kell "söpörni", nyilván nem durva erőből. Gondolj arra, hogy az anyacica is ellökdösi a kicsiket, ha épp abba akarja hagyni a szoptatásukat vagy ha a kis karmaikkal fájdalmat okoznak neki már nagyobb korukban. Ennyiből érteni fog. Az más kérdés, hogy akkor felmegy-e amikor Ti nem vagytok az ágyban, mert a reakciódat azzal fogja társítani, hogy "ha a gazdi az ágyon van, akkor én sem mehetek fel". De egyéb esetben..? :)

Vannak egyébként macskák, akiket meg lehet nyerni különféle egyszerű, sima dobozokkal, vagy akár komolyabb cicafekhelyekkel. Egy próbát megér.

Üdv.

2011. dec. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálam egy sima kartondoboz vált be, vastagon plédezve. Vágtam rá egy kicsi lyukat, amin a macska éppenhogy csak befért. (Más nyílás nem volt rajta) IMÁDTA:)
2012. jan. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!