Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem fogy a száraztáp! Daráljam...

Nem fogy a száraztáp! Daráljam le?

Figyelt kérdés

A kérdés nem vicc. :) Ledarálnám a száraztápot, mert nem hajlandó megenni a Maine Coon. Prémium és szuperprémium eledeleket vettem eddig (Royal C., Acana), de mindig csak kiválogatja belőle az alutasakos falatokat (Royal C. Instictive, Iams Adult, bár utóbbival nem vagyok feltétlenül elégedett), amikkel összekeverem. Ha kisebb szeműre ledarálnám, és úgy keverném, lehet fel sem tűnne neki, hogy a nedves eledel mellett ott a száraz is. Tenyésztő egyértelműen a szárazat kéri, hogy egye, ne az alutasakosokból lakjon jól. Magában nem hajlandó megenni. Másik cica remekül elvan csak sima száraztáppal is. A másik el lett rontva? A macska másfél éves (egyébént még jócskán növendék) és szinte csontsovány, kitapintható a gerince, pedig már így is túlhaladta méretben a házimacskákat.

Van-e itt hasonló problémával küzdő gazdi? Előre is köszönöm.



2012. jan. 3. 11:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben főznék egy nagy adag levest csirkeaprólékokból és ezzel keverném a tápot. Így nedveset eszik és a táp sem vész kárba.
2012. jan. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan kutyusom van, de annyit hozzá tudok szólni a témához, hogy a kutyák esetében azoknál a gazdiknál, akik konzervet (is) adnak/adtak vmilyen okból a kutyusnak, sokkal válogatósabb lett. Az ok egyszerű, a konzerv finomabb számukra, mint a száraz táp és a kutyák nagyon könnyen lesznek válogatósak, ha más-más étellel kínáljuk őket. Nekik pl. sokkal jobb az, ha mindig egyfajtát kap.
2012. jan. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy mióta van nálad? Nekem is Coonom van, ő RC kittent kap és pulykahúst. Eleinte ő sem nagyon ette a tápot, de idővel (pár hét) rákapott és már semmi baja nincs vele.
2012. jan. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Jaaaa, hogy már másfél éves... Mindegy is, még mindig tartom, hogy áztasd be húslevesbe. Az enyém imádja.
2012. jan. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Szégyen gyalázat, de sajnos sem nyersen, se főtten nem eszi a húst... :( Nem is macska ez, hozzá nem nyúl a tejfölhöz, a színhús csirkemell darabkákhoz kölyökkora óta, a másik (házimacs) bezzeg csak azt várja, mikor kap egy-két fusi falatot.

Egyébként egy éve van nálam, 3 hós korában vettem.

Köszönöm a válaszokat!

2012. jan. 3. 11:57
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a húsleveses tippet, lehet kezdésnek lelocsolom egy kis lével, hétvégén úgyis szoktam főzni. Hátha nem ijed meg a hús szagától. :)
2012. jan. 3. 12:00
 7/13 anonim ***** válasza:

Sok sikert hozzá, nálunk bevált módszer! :)


Amúgy te melyik tenyészetből vetted?

2012. jan. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan kutyám van, de én beáztatom a tápot kb. negyed órára, mert akkor megpuhul, és többnek is hat. Ha ennyire szereti a konzervet, akkor főzzél ki májat (le is darálhatod), és ezzel a májas lével öntsd fel mindig. Pár napig eláll a hűtőben. Ha előtte felmelegíted a lét, gyorsabban megpuhul a táp, és az illata is erősebb lesz. Továbbá, a válogatós kutyákkal szokták csinálni, de szerintem cicákkal is működik, hogy nem áll előttük mindig az étel, csak kb. öt percig. Ha nem eszi meg, felveszik előle, majd este/reggel megkapja. És így tovább, legfeljebb kicsit éhes marad... Az étvágytalanságnak amúgy más oka is lehet, pl. gyulladt fog, fáj a rágás, és megmutatnám állatorvosnak is a cicát.
2012. jan. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha idegenkedik a főtt ételtől a nedves táp levével öntsd le a szárazat, abba áztasd!

2012. jan. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 adamkak ***** válasza:
100%

Én úgy szoktattam rá hogy addig nem kapott szaftosat(adult)

amíg nem esszi a szárazatt.

2012. jan. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!