Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem fogy a száraztáp! Daráljam...

Nem fogy a száraztáp! Daráljam le?

Figyelt kérdés

A kérdés nem vicc. :) Ledarálnám a száraztápot, mert nem hajlandó megenni a Maine Coon. Prémium és szuperprémium eledeleket vettem eddig (Royal C., Acana), de mindig csak kiválogatja belőle az alutasakos falatokat (Royal C. Instictive, Iams Adult, bár utóbbival nem vagyok feltétlenül elégedett), amikkel összekeverem. Ha kisebb szeműre ledarálnám, és úgy keverném, lehet fel sem tűnne neki, hogy a nedves eledel mellett ott a száraz is. Tenyésztő egyértelműen a szárazat kéri, hogy egye, ne az alutasakosokból lakjon jól. Magában nem hajlandó megenni. Másik cica remekül elvan csak sima száraztáppal is. A másik el lett rontva? A macska másfél éves (egyébént még jócskán növendék) és szinte csontsovány, kitapintható a gerince, pedig már így is túlhaladta méretben a házimacskákat.

Van-e itt hasonló problémával küzdő gazdi? Előre is köszönöm.



2012. jan. 3. 11:44
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Azért ennyire radikálisan nem akarok változtatni, még képes éhezni, míg a másik (nem válogatós) macska megeszi mindet.

Elvileg szervi baj nem lehet, állatorvosnál háromhavonta jelentkezünk. Sajnos nem jött be a szaftos sem, otthagyta. Egyedül az vált be, hogy amikor csináltam ebédet, icipici cs.mell falatkákat kevertem az örök kedvenc nedves eledelbe, ami végre valahára elfogyott, mert nem vette észre benne gondolom a "nem odaillő" kaját. Viszont a drága szárazkaját meg megvettem neki, nem tudom mit kezdjek vele, a másik macska egyértelműen hízik, mivel feleszi a Coon adagját.

2012. jan. 9. 20:46
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
hmm,esetleg próbáld meg külön-külön etetni a két maccsot..?!hátha kaja szempontjából a másik rámenősebb,és zavarja a coont? csak egy ötlet.
2012. jan. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
100%
Próbálj egy kicsit "melegebb" ételt adni neki.:) Ne szárazat(ha nem szereti)
2012. jan. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!