Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális, hogy ennyire hullik...

Normális, hogy ennyire hullik a macskám szőre?

Figyelt kérdés

Télen-nyáron folyamatosan vedlik,de iszonyatosan..Csodálkozok hogy még van szőre..szoktam fésülni, és rengetek szőr kijön..de ha félórán keresztül fésülöm, még utána is ugyanannyira hullik :S olvastam valahol, hogy lakásban tarott cicák egész évben vedlenek.. de pl barátnőm cicájának csak alig hullik, és lehet normálisan tartani a lakásban.. nálunk meg minden tiszta macskaszőr..: s

Ez valami betegség miatt lehet, vagy tényleg normális? Van erre valami megoldás? Elvigyem orvoshoz? :/


2012. jan. 7. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Külön emiatt szerintem ne vidd orvoshoz, de ha mentek, akkor rákérdezhetsz. Porszívózz fel minden nap, ne csak a padlót, szőnyeget, hanem a kárpitos bútorokat is, így eléggé kordában lehet tartani a macskaszőrt.
2012. jan. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 AmneZia ***** válasza:
Én már több kiló macskaszőrt vittem be a munkahelyemre az elmúlt évek során a ruháimon, és a két macskámnak még mindig szép, fényes, dús bundája van. Szóval amíg nem látod azt, hogy a cica foltokban kopaszodna, addig sajnos ez természetes, és addig a lakás tisztaságáért jobban kell aggódni, mint a cica egészségéért.
2012. jan. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez természetes! Az egyik macskának jobban hullik, a másiknak kevésbé. Porszívózz sűrűbben. Orvoshoz ezért felesleges vinni.
2012. jan. 8. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Hát értem..:/ csak már néha megijeszt, hogy mennyire hullik... meg hát sajnos hiába porszívózok, az összes ruha,bútor,minden macskaszőrös, néha már azt hiszem hogy rajtam is az nő...

Olvastam a FURminator fésűről, állítólag nagyon jó... csak elég drága.. szerintetek megéri beruházni rá?

2012. jan. 8. 16:46
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Igen, megéri beruházni, mert komoly mennyiségű szőrt szed le a macskáról és még akkor is marad rajta! Én használom a Furminatort, illetve most szereztem be egy visszafelé álló sörtés kefét, ezzel a félhosszúszőrű macskát fésülöm, és most látom, hogy végre nincs tele a lakás szőrrel mindenfelé és én sem hordok szőrszálakat mint valami stigmát. :)
2012. jan. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!