Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lesz baja a macskának, ha...

Lesz baja a macskának, ha desztillált vizet iszik? Szobaszökőkútból.

Figyelt kérdés
2009. máj. 25. 19:44
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Nem, ugyan. Az enyém állandóan beleiszik az ásványvizembe, még a szénsavasba is. Sőt egyszer belefetyelt egy bögre kávét míg én terigettem, és kutya baja sem lett. Szóval ne aggódj. A desztillált víz egyébként is forralt víz, ami kihűlt, tehát bacimentes. Úgyhogy tényleg nem lesz baja.
2009. máj. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

már ne is haragudj, de nagyon butaságot írtál!

a desztillált víz meg az ásványvíz nem ugyanaz!!!!!!!

Sőt pont egymás ellentétei, a desztillált víz csak H2O.. (másnéven ioncserélt víznek hívják) semmi más nincs benne, az ásványvízben meg különböző ásványanyagok, sők stb. van! Ezért javasolják hogy vasalóba deszt.vizet tegyenek, mert abban nincs semmi, nem csapódik ki belőle a só, nem lesz vízköves a vasaló.

nagy mennyiségben halálos a desztvíz fogasztása, ugyanis kivonja a sejtekből az ásványi anyagokat, amik ugye szükségesek..

a macsek belelefetyelésétől nem gondolom hogy baja lesz, de lehet nem ártana felhívni az állatorvost. Bér mondom, szerintem nem lesz baja, hisz egy lefetyelésre keveset iszik.

2009. máj. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%

bakker tudom hogy a desztillált víz meg az ásványvíz nem ugyanaz. Ezért is írtam, hogy a desztillált víz=felforrt víz, amit hagytak kihűlni.


Példaként hoztam fel, hogy ha az ásványvíztől nincs baja az én macskámnak, akkor egy szimplán felforrt majd kihűlt víztől (ami ugyebár ez által fertőtlenítve lett) pláne nem lesz baja.


Atyaég... a szövegértelmezés számodra nem létezik?

2009. máj. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
18%
nagyobb mennyiségtől sem lenne baja, mert például a kisbabák egy éves korukig csak felforralt majd lehűtött vizet fogyaszthatnak. Ha a kisbabának nem lesz baja tőle, akkor a macskának sem.
2009. máj. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Még nem lefetyelt bele, csak gondolkodunk, vegyünk-e szobaszökőkutat, mert ha lesz, biztos hogy nem tudjuk megakadályozni, hogy a kis lüke beleigyon.
2009. máj. 25. 20:10
 6/10 A kérdező kommentje:
Amúgy azért kérdeztem rá, mert én is hallottam, hogy nagy mennyiségben kimossa a sejtekből az ásványi sókat.
2009. máj. 25. 20:11
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Még valami: Csak akkor jelenthet életveszélyes állapotot - akár emberről, akár állatról van szó - a desztillált víz fogyasztása, hogyha mellette nem gondoskodunk az ásványi anyagoknak a táplálékkal történő beviteléről. Na már most, ha néha bele-bele lefetyel is, attól nem lesz baja, mert mellette ott a tejcsi, a macskaeledel na meg a saját kis vizes tálkája, mert úgyis onnan fog a legtöbbet inni. Sőt, ha nagyon meg lennél ijedve, akkor gyenge teát is keverhetsz a vizecskéjébe, mert azt szeretik.
2009. máj. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%
Már ne is haragudjatok, de a desztiláltvíz és az ioncserélt víz nem ugyan az! A desztiláltvizet úgy készítik, hogy a sima vizet felforralják, a párát lecsapatják és azt fogják össze. Ebben semmilyen ásványianyag nincs. Tiszta Hˇ2O. Az ioncserélt vizet nem lecsapatják, hanem a sima vízből kivonnak bizonyos ásványianyagokat (amik a vízkövet okozzák) és más ásványi anyagra cserélik (ami nem okoz vízkövet). Az már nem tiszta Hˇ2O, hanem ioncserélt víz. A nevében is benne van, hogy kicserélik benne az iont. Igazi desztilált vizet manapság már nem is lehet kapni. Nem hiszem hogy 1-2 lefety után baja lesz, de ne csinálj belőle rendszert. [link] [link]
2009. máj. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Felesleges vitázni, 20.15-nél a pont. Csak akkor káros a deszt.víz fogyasztása, ha csak azt issza, mert így nem jut hozzá az alapvető ásványi anyagokhoz, és ez hiánytüneteket okozhat.
2009. máj. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 okokososkokododo válasza:
Jópofa a második válaszoló. Lehülyézi az előtte szólót, majd ír egy óriási baromságot. A desztillált vizet csak a tudatlanok hívják ioncserélt víznek. A kettő NEM ugyanaz.
2012. febr. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!