Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kandúromnak megint ellátták a...

Kandúromnak megint ellátták a baját, kifakadt a seb, de egy fehér izé lóg ki belőle, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

na szóval egyszer már volt ilyen, hogy volt egy feldagadt valami a nyakán, kifakadt, irtó büdös volt, elvittem a dokihoz, azt mondta, csak begyűlt a genny egy kis kandúrcsata után.

Leborotválták a szőrt, betadine-nal kitisztították a sebet, szép tiszta, rózsaszín, 5 forintos méretű kráter maradt, amit csak azért varrtak össze, hogy a sebbe ne kerülhessen kosz.


De most,...

Megint éreztem azt a büdit, leborotváltam a szőrt, és előbukkant egy újabb kifakadt, gennyes seb.

Gondoltam ezt már egyedül is el tudom látni, amúgy a macskát láthatólag nem nagyon zavarta, és mivel ezen a területen amúgy sincs sok idegük, még a leborotválást is meg minden macerát nyugiban tűrte.

De hiába nyomkodtam a fehér, gennynek hitt izét, még kihúzni is próbáltam a kisebb, de mélyebb sebből, nem jön.

Kilóg belőle egy kis rész, mintha valami ín lenne...

Nagyon durva látvány, persze agyonöntöztem betabine-nal, de valahogy nekem ez nem kóser...

Sajnos ebben a hónapban rengeteg nem várt kiadásom volt, pláne állatorvos, tehát csal legvégső esetben vinném el, mert még a benzint is úgy kell számolgatnom...


Volt valakinek hasonló tapasztalata? Tényleg egy ín lóghat ki a macskám fejéből?...


A seb pontosan a jobb pofán, a fül alatt kb. a szem-orr magasságban helyezkedik el.


Most csak várjak, hogy hogy gyógyul?...

(Amúgy tök normális, éppen tömi a fejét, szóval őt nem nagyon viseli meg a dolog, szerintem fájdalmai sincsenek, a legnagyobb problémája az volt, hogy vizes lett a szőre a nedves borotvától...


köszönöm a válaszokat!


2012. jan. 18. 18:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
A fehér izé lehet, hogy egy féreg ami beleette magát a gennyes sebbe. Irány vele az állatorvoshoz de gyorsan
2012. jan. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%
napi 2x betadinozzad a kilógását meg ragaszd le egy kis seb tapaszvégével vagy valami csak az a lényeg hogy ne érintkezzen kosszal !(sőt egy kis betadinos házi pálinkás oldatot sem volna rossz legalább 1x megcsinálni mert az alkohol tuti kitakarítja !) ha már majd gyógyulni fog a seb akkor Aloevera levelének a levével kenegessed ! minden rendben lesz de ha elváltozás lenne akkor írd le mi !
2012. jan. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
jól mondja az első nézd meg alaposan hogy féreg-e ha igen húzd ki és azonnal betabine!
2012. jan. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

jézusom!!!


legkorábban holnap reggel rendel már csak a doki...

de ha féreg lenne, nem kellene mozognia?


meg ez olyan izé...

szóval teljesen lapos...

de nem úgy, mint egy laposféreg, hanem nem is tudom hogy...


még jöhetnek válaszok, de akkor a biztonság kedvéért elviszem holnap a dokihoz.



Ja, meg ahhoz nagyon kifejlett féregnek kellene lennie, hogy már ekkora legyen, mert a seb tegnap még nem volt kifakadva...

Meg tudtommal a hazai laposférgek csak a bélrendszeren belül tudnak furikázni, csak úgy nem kerülnek a fejbe...

jaj szerencsétlen kis idiótám itt bűzölög dorombolva az ölemben...


Minden esetre az ivartalaníttatást most már tuti beiktatom az úrfinak.

2012. jan. 18. 18:47
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
Vidd állatorvoshoz minnél gyorsabban!!!! Ez nem játék komoly baja lehet a cicusnak!
2012. jan. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igen igen, de milyen baja???


Mert a legutóbbi ilyen kifakadásnál amikor kérdeztem a dokit, hogy mi lett volna, ha nem kap ellátást azt mondta, semmi.

Csak hosszabb idő alatt jött volna rendbe...

Ritkán elfertőződhet, de ezek nem komoly sérülések.


Persze nem akarok játszadozni az egészségével, csak én tényleg mindig minden sz.rral rohanok a dokihoz, és észre se vettem, hogy erre a hónapra már alig maradt pénzem.

És a dokihoz rohanások 80%-áról kiderült, hogy tök felesleges volt...


csak az a lógó fehér izé nyugtalanít...:(

2012. jan. 18. 18:55
 7/13 anonim ***** válasza:
Esetleg képet nem tudnál feltenni arról az izérol?
2012. jan. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

sajnos a kutyáim szétrágták a fényképező csatlakoztató izébizé kábelét:D...:P


Úgy képzeljétek el, hogy egy gombostűhegynyi elég mélynek tűnő lyukból úgy tudok "kihúzni" egy fehér szálat (nem sokáig, csak pár milliméterig), hogy a szál mellett a lyuk egy része is szabadon marad még...

Most, hogy nem piszkáltam, Mutyi szépen megmosakodott, a fehér szál pedig úgy rendeződött el, hogy eltakarja a lyuk kijáratát...


(Most itt alszik mellettem, a sebes oldalon pihenteti a fejét...)


Sajnos leragasztani sem igen tudom mivel...

A ragtapaszt vagy a szőrére tapasztanám, vagy hatalmas területen kellene leborotválni...

Ráadásul úgy nem tudna szellőzni a seb...

2012. jan. 18. 19:15
 9/13 anonim ***** válasza:
ha voltál dokinál írd már le, mi volt az a fehér izé légyszi :S remélem semmi komoly :'(
2012. jan. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

én is remélem, hogy csak én idegeskedem túl a dolgot, sajnos ma lehet, hogy nem lesz időm elvinni (megpróbálom azért), de mindenképpen megírom, mit mondott a doki!


nagyon kíváncsi vagyok...


(amúgy most békésen alszik miután derekasan bezabált...:))

2012. jan. 19. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!