Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kandúromnak megint ellátták a...

Kandúromnak megint ellátták a baját, kifakadt a seb, de egy fehér izé lóg ki belőle, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

na szóval egyszer már volt ilyen, hogy volt egy feldagadt valami a nyakán, kifakadt, irtó büdös volt, elvittem a dokihoz, azt mondta, csak begyűlt a genny egy kis kandúrcsata után.

Leborotválták a szőrt, betadine-nal kitisztították a sebet, szép tiszta, rózsaszín, 5 forintos méretű kráter maradt, amit csak azért varrtak össze, hogy a sebbe ne kerülhessen kosz.


De most,...

Megint éreztem azt a büdit, leborotváltam a szőrt, és előbukkant egy újabb kifakadt, gennyes seb.

Gondoltam ezt már egyedül is el tudom látni, amúgy a macskát láthatólag nem nagyon zavarta, és mivel ezen a területen amúgy sincs sok idegük, még a leborotválást is meg minden macerát nyugiban tűrte.

De hiába nyomkodtam a fehér, gennynek hitt izét, még kihúzni is próbáltam a kisebb, de mélyebb sebből, nem jön.

Kilóg belőle egy kis rész, mintha valami ín lenne...

Nagyon durva látvány, persze agyonöntöztem betabine-nal, de valahogy nekem ez nem kóser...

Sajnos ebben a hónapban rengeteg nem várt kiadásom volt, pláne állatorvos, tehát csal legvégső esetben vinném el, mert még a benzint is úgy kell számolgatnom...


Volt valakinek hasonló tapasztalata? Tényleg egy ín lóghat ki a macskám fejéből?...


A seb pontosan a jobb pofán, a fül alatt kb. a szem-orr magasságban helyezkedik el.


Most csak várjak, hogy hogy gyógyul?...

(Amúgy tök normális, éppen tömi a fejét, szóval őt nem nagyon viseli meg a dolog, szerintem fájdalmai sincsenek, a legnagyobb problémája az volt, hogy vizes lett a szőre a nedves borotvától...


köszönöm a válaszokat!


2012. jan. 18. 18:36
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

na megvolt a nagy vizit, a fehér izé csak egy elhalt hámszövet volt, de hát ahogy azt kivágta,... én azt nem tudtam volna végigcsinálni...


harapott seb amúgy, és iszonyú mély!


kapott antibiotikumot is, meg szombaton is fog még kapni...


szerencsére elég érzéketlen területen érte a harapás, azért nem zavartatta magát...:D

pedig elég durván néz ki a fején egy lyukkal...

minden esetre az ivartalaníttatását mielőbb beütemezem...


köszönöm mindenkinek a válaszát!:)

2012. jan. 20. 00:15
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
köszi hogy megírtad mi volt :) örülök hogy jobban van, gyógypuszi neki :)
2012. jan. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Jeszka válasza:
Nekem az ivartalanított macska ugyan úgy bunyózik
2017. szept. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!