Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy kölyök cicámat vonaton...

Egy kölyök cicámat vonaton milyen jegyet kell venni?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megtudni, hogy ha vonatoztatni szeretném a kölyök cicámat, hogyan tudom ezt megtenni? mIlyen jegyet kell neki kiérni? Vannak biztonsági kritériumok? mIre kell figyelni?

Köszi!


2012. jan. 23. 16:38
 1/7 anonim válasza:
szerintem nem kell másfajta jegy
2012. jan. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
A jegyet azt nem tudom. Biztonsági követelmény? Talán az a legfontosabb,hogy a hordozójából ne tudjon kiszökni,illetve lehetőleg olyan helyre ülj,ahol nincsenek sokan és megkérdezd az ott ülőket,hogy őket zavarná-e a cicus.
2012. jan. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Úgy tudom, macskáknak nem kell jegy. Csak kutyának, és annak az ára az út hosszúságától függ. Tehát ez azért kicseszés a kutyásokkal szemben... Node a lényeg, hogy ha jól tudom, macska ingyen utazik.(Bocsi ha nem így van, de erre emlékszem)
2012. jan. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Na,megnéztem neked. Ezt a máv honlapján írták:

Élő állat szállítása

A 2. osztályú személykocsiba díjfizetés nélkül bevihető megfelelően csomagolva egészségügyi vizsgálat nélkül szállítható kis élő állat, ha a csomagolás (kosár, ketrec, láda) biztosítja, hogy az állat abból az utazás során nem szabadulhat ki, és a csomagolás alkalmas arra, hogy az utasokat, az utasok ruházatát és kézipoggyászát, valamint a vasúti berendezéseket megóvja.


A kísérő kutya és a szolgálatban lévő rendőrségi kutya kivételével nem vihető be élő állat


az 1. osztályú kocsiba,

az étkezőkocsiba,

a pót- és helyjegyköteles, vagy helyjegyköteles vonatba és kocsiba.

Az utassal együtt szállított kutyáért élőállat viteldíjat kell fizetni, függetlenül attól, hogy az utas a kutyát pórázon, szájkosárral ellátva tartja, vagy kosárban, ketrecben, ládában vagy más tartályban viszi be a személykocsiba. Egy utas legfeljebb két kutyát vihet magával. A 2. osztályú fülkés kocsi fülkéjébe a kutya csak az ott ülő valamennyi utas beleegyezésével vihető be. A 20 kg-nál nehezebb, nagytestű kutya csak a személykocsi peronján szállítható.

2012. jan. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Van "élőállat szállítására" jegy, de nem tudom, hogy kell-e venni ilyet a macskának is vagy ha szállító táskában van, az elég-e. Kutyának sajnos biztos kell jegy...
2012. jan. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaitokat!


Természetesen egy zárt szállítóban lenne! Maximum mikor magamnak veszek jegyet,megkérdezem a jegykiadót, Ő biztosan mondd valami okosat! Remélhetőleg nem gond mert, biztos fog sírni és hangos kiscica :S

2012. jan. 23. 17:02
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem fog örülni neki, de amúgy tényleg nem kell neki jegy.

Néz utána külföldi oldalakon, biztos írnak róla, hogy hogyan lehet nyugodtan átvészelni egy ilyen utat ..

2012. jan. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!