Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Adnátok örökbe cicát olyannak,...

Adnátok örökbe cicát olyannak, akinek csak az számít, hogy mennyire szép a macska?

Figyelt kérdés
2012. jan. 25. 12:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ez egy olyan dolog, hogy mi azért vettünk olyan mcsakát, amilyet, mert szép. De ettől még nem vagyunk rossz gazdik, sőt.

De ettől még az örökbefogadás más tészta lehet, hiszen teljesen más megmenteni, vagy csak simán ingyen kapni egy macskát, mint az, maikor súlyos tízezreket ad ki rá valaki.

2012. jan. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
neki akkor csak szép macskát adnék örökbe. én is ismerek olyat, aki csak addig szereti a macskákat, amíg márkás.
2012. jan. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

figyelj,valami miatt te is választanál cicát...nem?

Pl:édi a feje vagy nagyon szelíd.....stb-stb...a lényeg az,hogy gazdára találjon a cica!!!!!

2012. jan. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Mailerdeamon ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen gazdája lenne, számodra elfogadhatóak-e az elképzelései a macskatartásról.


Igaz, hogy örökbeadni nem minden áron kell, de ha jónak tűnik a gazdi, vétek kihagyni.

Írjatok örökbefogadási szerződést, amelyben szerepel, hogy nem megfelelő tartási körülmények esetén a cica visszavehető.

2012. jan. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nos, nem én adnám a cicát, csak én segítek keresni. Egy barátnőm (felnőtt, nem vagyunk gyerekek) gondolta ki egyik pillanatról a másikra hogy ő szeretne egy macskát, pedig eddig semmi jelét nem mutatta hogy érdekelnék a cicák. Örültem neki, és mivel én járatosabb vagyok macska-témákban, lelkesen belevettem magam a keresgélésbe. A kritériumok szerint legyen minél fiatalabb, és elsősorban szép. Most ugye nincs kiscica-szezon, de amiket találtam a neten, átküldtem neki. Eddig egyik sem felelt meg neki, mindre az volt a válasz, hogy bocs, nem tetszik. A menhelyek és macskamentők elég szigorúan veszik az örökbeadást és az az érzésem, hogy aki csak dekorációnak akar macskát, annak nem is szívesen adnának. Nem tudom, mit gondoljak, de talán jobb ha én kimaradok a keresgélésből, nem akarok rosszat egy cicának sem.

Ezért érdekel hogy másoknál mennyire számít a külső?

2012. jan. 25. 12:47
 6/13 Mailerdeamon ***** válasza:

Szinte senki nem választ olyan cicát, ami neki nem tetszik, ez már csak így megy.


Ha találtok olyat, ami tetszik neki, csak szerződéssel engedd, hogy befogadja, hiszen úgyis csak utólag derül ki, milyen gazdi. Próbálj esetleg valamilyen fajtatiszta vagy annak tűnő cicát mutatni neki, vagy ami még hatásos lehet: menjetek el személyesen megnézni őket. Ha fotóról nem is tetszik neki, egy aranyos cicának kevesen tudnak ellenállni.

2012. jan. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Mailerdeamon ***** válasza:
100%

Ja és hogy másoknak mennyire számít a külső: én az alapján választottam, hogy melyik cicának van a legkisebb esélye gazdira találni. Így lett egy visszahúzódó, beteg, idős cicából szelíd, játékos kis jószág és legalább életének utolsó felét boldogan, a lehetőségekhez mérten a legjobb egészségi állapotban élte le.

Bár tudom, nem vagyok normális. :)

2012. jan. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló! Megértelek, én is olyan vagyok, hogy a legelesettebbet próbálom megmenteni, lehetne akár három lábú is a cica. Mondtam is, hogy nekem minden kiscica szép, és ugyanúgy tudnak szeretni, de ha fajmacskát szeretne, akkor az sok pénzbe kerül.

Köszönöm a válaszokat!

2012. jan. 25. 13:15
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
Ha valaki igazán elérkezettnek látja az időt egy cicához,akkor szerintem nem válogat annyira. Én cicamániás vagyok,minden kis elesettet befogadnék,akárhogy néz ki és akármilyen idős,de kell hozzá idegrendszer (általában),úgyhogy eléggé kell akarni ahhoz,hogy később ne bánja meg. Szerintem ezért kerül utcára sok cica..:S Szóval OK,ha fiatal és szép cica kell neki,de nem árt felkészülni pl. arra,hogy cicakaka lapátolással kell kezdeni a reggeleket stb... A leírtak alapján én nem keresgélnék neki,ha igazán akarja,kitart,ha nem,egyedül majd feladja.
2012. jan. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is így gondolom!
2012. jan. 25. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!