Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valaki hasonló helyzetben...

Kérdező111 kérdése:

Valaki hasonló helyzetben volt már? A cica újabban mellé piszkít.

Figyelt kérdés
10 hónapos ivartalanított Ragdoll kandúr, 14 hetesen hoztuk el, az első pillanattól kezdve szobatiszta volt, pár hónapja az alomdoboz mellé piszkít, néha bele, van hogy 2napig rendesen végzi a dolgát aztán ismét ott a meglepi az alom mellett. Volt pár személycsere amikor ez elkezdődött, lett egy lakótársam, de a régi barátnőm koccolt és lett egy másik...gondolom ez is közrejátszott, de ennek már több mint 3 hónapja, és mostanában egyre többször csinál mellé. Aki találkozott hasonló problémával kérem ossza meg a tapasztalatait. Macskamenta az ilyen helyzetekben alkalmazható? Vagy feliway? még egyiket sem próbáltam...

2012. febr. 1. 02:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Az alom tálcán nem változtattál? Mert lehet, hogy kicsi neki. Vegyél fedettet így nincs esélye mellé piszkítani.

Nekünk az volt a baj, hogy kinőtte az alomtálcát amint nagyobbat vettünk ez megszűnt. Talán ez lehet az oka?!

2012. febr. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 LadyLoss ***** válasza:

Szia!

Nálunk is előfordult ilyen. Nagytestű, main coon macskáink vannak. Amíg kicsi volt, soha nem fordult elő, hogy mellé piszkított volna, de miután elég nagy lett, a vizelete és a széklete is nagyobb lett. Eleinte 2 hétig elvolt egy alommal, mostmár 3-4 naponta cseréljük, mert őfelségének már büdős és tüntetőleg mellé csinál. Utána olvastam, és a macskák nagyon kényesek a szagokra, ha szagos az alom nem megy bele, hiába szerintem még nincs szaga, ő már lefitymálja. Szóval próbáld ki ezt is. Meg persze a székletet mi azonnal szedjük, ahogy rakják, ha az is felgyűlik akkor se megy bele. Szóval nálunk ez a testméret növekedésével járó ürítés mennyiségétől függött.

2012. febr. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez csak véletlen baleset, mert azóta nőtt a cica és hiába áll benne az alomba, a feneke bizony néha kilóg. :)


Nálunk is előfordult időnként, áttettük az almot máshova, mert addig egy sarokban volt és csak beleugrott a cica, nem nagyon volt helye a faltól (persze lett volna, de annyit nem mindig vesződtek a helyezkedéssel), a feneke meg kilógott. Muszáj volt meglesnem hogyan csinálják, de nem szidhattam meg őket, mert a szándék megvolt.

2012. febr. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 LadyLoss ***** válasza:

Hozzá tartozik a mi történetünkhöz, hogy nekünk hatalmas fedett cicaalom van, és a mellé piszkítás nem azt jelentette, hogy 1-2 kis darab valahogy mégis kigurult, hanem fogta magát és a lakás másik pontjára csinált.

Nekem annó azt is javasolták, hogy ne egy hanem kettő vagy több alomtálcát tegyek ki, de bevált a sűrűn cserélgetés.

2012. febr. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A feliway-t eddig nem ismeretem, de szintetikus hormonnal én lehet nem próbálkoznék :/ A macskamentától csak 'kábulatba' esik a cica :) ha pl a fekhelyére cseppentesz akkor vadul dörgölőzik hozzá még a nyála is elkezd folyni, olyan neki mint valami drog. Van cica akire nincs hatással mások meg totál rágerjednek.

Jó tanácsokat adtak a többiek, nagyobb wc, gyakoribb alomcsere, vagy több almos tálca.

A mi cicánk nagyon kényes a tisztaságra, annyi, hogy a miénk nem közvetlen mellé hanem általában a wc-ben a mosdó alá piszkít vagy a fürdőszoba sarkába, de mióta sokkal jobban odafigyelünk már csak a pisire is, hogy azt is időben kiszedjük - jól csomósodó alomnál könnyen megoldható azóta megszűnt ez a probléma. Brit cicáink vannak :) De csak egyikük csinálja ezt. A kandúrkám 6,5 kg de ő olyan kis ügyes, hogy bármilyen pici almosba bele tud helyezkedni.

2012. febr. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A szilikonos alom amúgy nagyon jó. Magába zárja a pisit és szaga is alig van. A kakit is ha elássa a macska és körbeveszi a szilikonos alom annak is alig van szaga. Nem tudom, hogy csinálja de páratlan. Annyi, hogy ebből nem lehet kiválogatni a már kidobandó részt, így alomcserekor az egész kuka. Viszont drágább mint a sima alom, de a cicáink nagyon szeretik, amíg tiszta játszanak is vele :)
2012. febr. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
En 2 honaposan vettem a cicamat, szobatiszta volt, aztan kb 4-5 honapos lehetett, amikor egyre gyakrabban kezdett az alom melle piszkitani.naponta tisztitottam az almot es hetente ketszer teljesen kicsereltem,de a mellepiszkitas egyre gyakoribb lett,foleg ivartalanitas utan.padloszonyegunk van, nem volt valami nagy elmeny kitakaritani belole. Aztan ugy dontottunk kinti cica lesz. Azota csak aludni, pihenni engedem be, a nap nagy reszet kint tolti. Ja, neki aranyere is van, nem tudom ez osszefugg e vele, de mar tobbszor eszrevettem, hogy sokszor nem tudja tartani a szekletet, annyira kell neki, hogy odacsinal, ahol epp van. Szomoru, hogy emiatt nem lehet bent, de nem akarom, hogy a hazban ossze-vissza " hagyja a nyomat"...
2012. febr. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mivel igen nagyra fog nőni a cica, ezért a létező legnagyobb alomtálcát kapta(fedett lengőajtós szénszűrős szellőzővel)az alom egy igen jó minőségű gimpet alom, naponta takarítom és hetente áttörlöm belülről is...azért köszi a válaszokat!
2012. febr. 7. 02:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!