Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi az, hogy bekattan a cica...

Lizi 40 kérdése:

Mi az, hogy bekattan a cica és szétharapja a gazdija arcát, ne ijesztgessetek?

Figyelt kérdés
Most fogadtam be két 5hónapos kiscicát(testvérek), ilyenekre kell számítanom? Kutyás voltam évekig, de ezt a két csodálatos kis cicát nem tudtam kint hagyni az utcán. Valóban jellemző ez rájuk, vagy az is bejátszik ha sűrűn kap nyers húst?
2012. febr. 7. 12:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az arcodat biztos nem fogja. Néha a kezedet harapdálhatja, de azt is játékból és egyáltalán nem fáj
2012. febr. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Volt már egy pár macskám, egyik sem csinált ilyet, pedig nem voltak szobacicák. Normálisan kell velük bánni, meg nevelni kell őket. A nyers húst meg hanyagold.
2012. febr. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A cicák hajlamosak játék közben bevadulni, ilyenkor karmolnak, harapnak. Én ilyenkor egyszerűen otthagyom, nem foglalkozom vele, nem is nézek rá, tombolja ki magát egyedül.

Azért nyugi, az hogy álmodban nekedugrik és szétmarcangol, nem jellemző..

A nyers húshoz ennek semmi köze.

2012. febr. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Szigorúan hőkezelt húst kapnak, nyerset soha, ezek után meg véletlenül sem!
2012. febr. 7. 12:34
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

egy szeretetben nevelt cica,aki kiegyensúlyozott,nyugodt az sosem fogja az arcodat szétmarcangolni.

Mesélek egy esetet.

A kedves szomszédasszonyom macskás.Talált egy kőbor macskát.Ezt a macskát a suhancok szó szoros értelemben megskalpolták,vagyis a fején a bőrt lenyúzták.Élt a macska,így gyorsan állatkórházba vitte,és egy vagyont fizetett,hogy az orvosok csodát tegyenek.tettek is.A macska túlélte.Ma azért veszed észre a sérülését,mert a fejbőrén sokkal világosabb a szőre.

De a macska senkit nem enged a közelébe csak a szomszédasszonyomat.Sosem bántotta.De isten ments,hogy valaki meg akarja simogatni.Annak rögtön neki ugrik éles karmokkal.Többször voltam a szomszéd asszonyomnál.3 macskája közül kettő már jön és hízeleg,de a harmadik tisztes távolságban ül,és pihen.De mindig lesi minden mozdulatomat.Ha felálltam ,akkor ő is éberebb lett.Sose közeledhettem hozzá,mert már pár métertől jelezte,hogy jobba ha megállok...


Szóval ha egy macska szétmarcangolja az arcodat akkor annak a macskának súlyos lelki bántalmazása volt..és retteg.

2012. febr. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

A macskák tényleg hajlamosak bevadulni játék közben, tesómnak a hüvelyk és mutatóujja tövében átlyukasztotta a szemfogával a bőrt, csupán játékból.

Kapott is a poli-papuccsal csóró, hihi:)


Úgyhogy csak óvatosan.

Bár, valószínű nevelés kérdése az egész.


Üdv.

2012. febr. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
26%

Aki azt írja, h ilyen nincs annak tessék:


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__2644357-mas-..


1 kérdéssel lejjebb...

2012. febr. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
3 éves kandúrom itt alszik mellettem az ágyon. Sose volt oltva, féregtelenítve, és rendszeresen kap nyers húst. Egészséges mint a makk, sose bánt senkit, csak éjszaka nem lehet kitúrni kettőnk közül az ágyból, csak ott hajlandó aludni.
2012. febr. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Éjszaka a kandúrom vadászni indulna, és előfordul, hogy hajnalban megkapja a paplan alól kilógó lábujjakat. Sose úgy hogy fájjon, vagy vérezzen!!!! Csak felébreszt, hogy hé, ne aludj már, játszunk!!! Szokott kapni nyers húst, utána mindig dörgölődzik, és kenyérre lehet kenni...
2012. febr. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Azt, hogy bevadulnak játék közben én is látom, mert a húgica néha úgy fújtat a bátyjára mint valami pufogó vipera és menekül előle, úgyhogy a kandúrkámra néha rá kell erélyesen szólnom, hogy csak finoman! Azt hiszem vele lesznek még gondjaim :(
2012. febr. 7. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!