Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi idős korukig nőnek a...

Mennyi idős korukig nőnek a cicák?

Figyelt kérdés
Van egy cicám (kb. 1,5 éves) és szerintem nagyon pici, főleg hogy fiú macsek. Én úgy tudtam, hogy a lány cicák a kisebbek. Vagy ez fajta függő?
2012. febr. 9. 12:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Másfél évesen bár felnőttnek számít, kinézetben már nem feltétlenül. Ilyen korban még igencsak "kajlák", 2 éves kor után lesznek felnőttesebbek, teltebbek. Igen, függ a fajtától is, pl. a Maine Coon 4 éves koráig fejlődik, és addig valóban kicsi, fejletlen és vékony lehet. Sajnos tapasztalat, emiatt nem viszem kiállításra a cicámat, nem elég vaskos a macska.

Ne aggódj, a kandúr biztosan nagyobb lesz még! Ivartalanítás volt-e/lesz-e? A herélt kandúr hajlamosabb a hízásra.

2012. febr. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez igaz, hogy fajtafüggő, de ha házi macska, akkor nem kötött, hogy mikor fejlett már. A te cicád kora elfogadható. Általában 2-3 éves korukban már teljesen fejlettnek kell lenniük (egyes fajok kivétel), ha akkor is pici lesz a kandúrkád, fordulj állatorvoshoz.

pl. az egyik macskánk elől mindig elkapkodták a többiek a kajáját és verekedtek vele, ezért kicsi maradt, már 4-5 éves és most kandúrosodik csak meg(a macskák, azt hitték lány és szerelmesek lettek bele...:D)

2012. febr. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen csak kis termetű, van ilyen, nincs vele semmi gond. Hány kilós a cica? Az én kandúrkám (ivartalanított) is másfél éves most és ő 6 kiló de nem látszik rajta. Inkább hosszú, nyúlánk termetű és csak mostanában kezdett kicsit teltebb lenni, még biztosan a tied is fog alakulni, de ha nem akkor se baj, fő hogy egészséges legyen.:)
2012. febr. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyi kiló, majd megmérem. Kb. 3-3,5 lehet. Úgy ránézésre teljesen egészséges, még ő lopja el a szomszéd macskától a kaját aki 2-szer nagyobb nála, de olyan kölyök (lányos) cicás megjelenése van. Mármint az én cicámnak.
2012. febr. 10. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!