Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki kutyusok hány hónapos...

Yorki kutyusok hány hónapos korukig nőnek? Mikor érik el a felnőttkori méretet?

Figyelt kérdés
Az én kiskutyám, most 4 hónapos és az utóbbi két hónapban rengeteget nőtt. Szerintem nagyobb, mint némelyik felnőtt yorki :)
2011. nov. 26. 17:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
1 éves korág nőnek a kutyák általában.
2011. nov. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Átlagosan fél éves korukra érik el a testméretük 3/4-dét. A kis testűek gyorsabban nőnek egy kicsit, hamarabb is lesznek ivarérettek szerintem olyan 10 hónapos kora körül már a felnőttkori méretét láthatod. Törzskönyves a kutya? Mert ha nem akkor készülj fel, hogy esetleg keverék és nagyobb lesz.
2011. nov. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
1 éves koruk körül, már elérik egy törpehörcsög nagyságát...
2011. nov. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen törzskönyves.
2011. nov. 26. 20:16
 5/13 anonim válasza:
0%
Ez attol függ hogy kis méretū közepes vagy nagy ha kicsi 1évig ha közepes 2 évig ha nagy akkor meg 3évig nekünk is yorkink van közepes és csak 2 éves koráig nõtt és már 5 éves.
2011. nov. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Anyukája és apukája is 2,5-3 kg volt.
2011. nov. 26. 20:41
 7/13 anonim ***** válasza:
9-11 honapos korig
2011. nov. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A kistestű kutyák sokkal rövidebb idő alatt növik meg a végleges magasságukat, mint a közepes vagy nagytestűek, szóval én nem aggódnék a helyedben. A mi kicsink 3 hónapos múlt és már több, mint 2 kiló. Ő is törzskönyves, standard méretű szülőkkel, tehát várhatóan ő is standard méret lesz. Szerintem ez náluk is úgy van, mint a szamiknál. Ők is baromi gyorsan nőnek, gyakorlatilag 7-8 hónapos korra megnövik a magasságukat, utána már csak erősödni szokott a csont. Az egyik szamimat folyamatosan mértük, és bizony volt olyan időszak, amikor a heti 7-8 miliméter növekedés (majdnem 1 cm!!!) megvolt féléves kor előtt, és gyakorlatilag ideális méret lett felnőtt korára.
2011. nov. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Jaaaa..... És nézd meg kihez hasonítod, a legtöbb utcán szaladgáló yorkie manapság az igen divatos "extra mini" vagy "mini" méretű genetikai selejt kategóriába esik, őket én nem venném alapul.
2011. nov. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Most 5 hónapos a drágám, és 2,2 kg :))Nem akartam kis méretű kutyát, de most hogy ránézek, olyan szép és tökéletes, hogy ha ekkora maradna is örülnék. Ha nagyon nagy lesz, persze úgy is imádni fogom.
2011. dec. 15. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!