Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem tudom hogy lenne a legjobb...

Nem tudom hogy lenne a legjobb a cicának, egy kis dilemmában vagyok. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Jelen pillanatban lakásban lakunk a párommal és van két cicánk. Egy 12 éves nőstény és egy másfél éves kis kandúr. Nyáron költözünk családi házba aminek nagyon örülünk viszont hogy a cicák majd továbbra is bentiek legyenek vagy kintiek, ezt nem tudjuk eldönteni. Hogy teljesen kintiek legyenek azt én nem akarom, mert megszoktam hogy mellettem vannak és nem tudnék úgy nyugodtan aludni hogy azt sem tudom merre járnak. Viszont ha már egyszer ott van a kert akkor nem lenne igazságos megfosztani őket a lehetőségtől. A kinti-benti dolog meg talán azért nem annyira jó mert ha egyszer megtudják milyen a kinti élet akkor talán nem szeretnének majd a lakásban lenni. A legjobb az lenne ha olyan kerítést csinálnánk amin nem tudnak átmászni viszont ez a kert jellegéből, elhelyezkedéséből adódóan szerintem nem kivitelezhető. Szerintetek mi volna a legjobb? Én kicsit tanácstalan vagyok, nem szeretném ha a cicáim majd eltűnnének, elkallódnának mert nálunk családtagnak számítanak.
2012. febr. 9. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Leválaszthatnátok neki egy kis részt a kertből. Mondjuk az egyik ablakból nyílna és így kontrollálhatjátok, hogy mikor legyíen kint. Oldalt, alul pedig drótkerítést tennétek.
2012. febr. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, oldalt és felül.
2012. febr. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Érthető a dilemma nekem is mindig voltak cicáim, most is van egy kormos, szóval azt mondom fő a biztonságuk. Mire mennek a nagy szabadsággal, ha bajuk esik vagy elkóricálnak? Főleg a kicsi. A kis kandúrok rettentő kíváncsiak és bátrak. Ivartalanítva vannak?

Mi baj van a kerítéssel, hogy nem lehet megcsinálni?

Esetleg veletek felügyelet alatt kint lehetnének egy kicsit addig oda figyelnétek rájuk.

2012. febr. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mi is ebben a helyzetben voltunk pár éve, és akkor az állatorvos azt javasolta, hogy továbbra is maradjon a cica csak benti.

Egyrészt mert nem olyan erős az immunrendszere, és könnyebben elkaphat valamit, másrészt pedig nem olyan erős, edzett, gyors mint a kinti állatok, és ha egy harcba keveredne, akkor nagyon nagy baja is lehet.

A milyen hosszú szőrű, ezért az is fennáll, hogy beleakad valami, összecsomósodik a bundája, és lehet levágatni az egészet.

Arról nem is beszélve, hogy mivel alomra volt szoktatva, kint még csak WC-zni sem tudna, ha nem teszel ki almot.

Mi próbáltuk az első napokban azt, hogy amikor kint voltunk, akkor hoztuk magunkkal, de nem igazán tetszett neki, és agresszívvá vált mikor kint volt (fújt ránk, meg karmolt) így megfogni sem tudtuk. Most csak az ablakból ülve szereti nézni a kertet, ha jó idő van akkor kiül a teraszra (szerencsére nem ugrik le, pedig egy fa is van a terasz mellett, de a magasság is csak 240 cm).


Szóval szerintem maradjanak benti cicák, a 12 éves lány cica nem is tudna mit kezdeni magával ebben a teljesen más környezetben, és csak elveszne.


Ha pedig nagyon szép, drága macskák, akkor az is elképzelhető, hogy esetleg ellopják őket...

2012. febr. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát egy cicabiztos kerítés így néz ki:

[link]

Van egy olyan érzésem, hogy ilyet nem szeretnél : )


Én a helyedben, ha van pénz rá, ilyet csinálnék:

[link]

Egy kicsit olcsóbbnak tűnő megoldás:

[link]

2012. febr. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Mailerdeamon ***** válasza:

12 éves cicát én már nem mernék kiengedni az utcára, teljesen új világ neki. Igaz én egyébként sem engednék már macskát utcára, túl nagy a balesetveszély. Én a cicakifutót javaslom, én is szerettem volna a cicáimnak. Rengeteg féle van a neten, bátran lehet ötletet meríteni belőlük! Olyan is van, amit ablakra lehet ráépíteni, tehát szabadon jár-kel a cica. Lehet bele tenni létrát, kaparófát, bármit. Szerintem így lehet egy cica élete e lehető legbiztonságosabb módon a lehető legboldogabb. :)


[link]

[link]

2012. febr. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hát a macskabiztos kerítést sajnos tényleg nem tudjuk kivitelezni, hosszú volna elmagyarázni de sajnos nálunk tényleg nem lehet. A kifutókkal csak annyi a problémám hogy ezek elég kicsinek tűnnek. Így lényegében ugyanúgy be van zárva mintha a lakásban lenne, nem mehet sehova sem. Az látszik csak megvalósíthatónak hogy felügyelettel engedném ki őket csak viszont így nem tudnának csak keveset kint lenni.
2012. febr. 9. 20:31
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező: én leírom a tapasztalataimat,ami nem feltétlen irányelv, de nekem bevált: panelből költöztem kertes házba két felnőtt cicával, 1 és 2 éves cicák voltak akkor. Az udvarra való szoktatás 2 hónapos napi foglalkozást jelentett, eleinte csak az ajtó volt nyitva és kézügybe egy szódás szifon, mert ha ki akartak menni feléjük spricceltem és visszaszaladtak a szobába, a cél a kinti illatokhoz való szoktatás volt. Ez ment 2 hétig utána naponta az ölembe kivittem sétálni őket egyenként, és csak ezután sétáltunk együtt mindig csak egyszerre egyik cicával, kb 1 hónap után. Szépen fokozatosan megszokták a terepet, eleinte lapos kúszásban közlekedtek, mindenhez nekidörzsölődtek, szagmintát hagyva . Lassan és sok türelemmel nekem sikerült megszoktatni kinti-bentire ennek már 10 éve:-)
2012. febr. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Mailerdeamon ***** válasza:

Felügyelettel képtelenség őket kiengedni, bármikor meglóghatnak és kész a baj. A cicakifutónak az a lényege, hogy friss levegőn, kinn a napsütésben lehessenek a cicák, mint a gazdájuk a teraszon.


Ha szerinted ez a hely kicsi nekik akkor nincs más, mint szabadon engedni őket hogy bárhová elmehessenek. De ezt sem akarod. A kifutó egy kompromisszumos megoldás, ami egyesíti mindkét tartásmód előnyét: a szoba biztonságát és a kerti játékot, napozást.

2012. febr. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!