Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik a legjobb macskaalom?

Melyik a legjobb macskaalom?

Figyelt kérdés

Maine Coon cicám van, és iszonyatosan sokat pisil és kakil az alomba. Hihetetlenül szagos is. Fedett alomtálcát használok, nagy méretűt, és Magic Clean szilikagéles almot.

Nem tudom h ez ami a legtöbb amit tehetek, vagy van ennél jobb is? Nem gazdaságos, baromi drága ahhoz képest ami rá van írva h meddig jó. 5 liter 2.500Ft.


2011. dec. 26. 10:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szintén Maine Coon cicám van, már kb. egy éve az Aldis Shah almot használom (10 kg=700 Ft). Olyasmi mint a Fressnapfban is kapható Biofresh, csak az ára éppen harmada. Én a tálcába kb. 7 kilót szórok ki, hogy jó mélyen bele lehessen kotorni. Ketten használják egy normál méretű házimaccsal, másfél hétig elég, aztán rátöltök új zsákból.

Az "iszonyatosan sok" pisi-kaki mit jelent pontosan? Milyen gyakori ürítést? Milyen eledellel eteted a coont?

2011. dec. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Royal Canin Maien Coon Kittent kap csak, és hát pisi az tényleg sok van, talán kaki nem annyira, de akkor te is tudod h akkora mint egy kutyájé :)

Ez jól hangzik én is megnézem majd :)

És milyen állagú?

Mármint homok, vagy ilyen kis köves?

2011. dec. 26. 11:01
 3/16 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de ha még kölyök(tápot kap), akkor ennél csak nagyobb csomagok lesznek. :) A fedett wc-ről pedig annyit, hogy én már leszedtem a tetejét, mert túlnőtte és nem bírta már kényelmesen használni, pedig nem számít kicsinek a klotyó. :D

Az állaga kis köves. Szagelszívónak nem mondanám, minden nap ki kell szedni az ajándékokat, de a szilikagélesnél (legalábbis amit mi próbáltunk) így is jobb.

2011. dec. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Pisit, szóval az egész almot hetente cserélem és a végterméket naponta szedem ki. Sokat rakok bele, és így is ma kiszedtem az egészet és folyt a pisi az alomból :/
2011. dec. 26. 13:45
 5/16 anonim ***** válasza:
2011. dec. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nekünk is Maine coon macsink van, és mi is gondba kerültünk az alommal.

Cat's Best-et használtunk, a hosszú szőrű cicáknak valót, ami nagyon szuper volt, de sajnos kivonták a forgalomból és azóta csapódunk egyik alomtól a másikig. (Egyébként, magát a rövid szőrű macskáknak való almot meleg szívvel ajánlom mindenkinek, akinek nem puha, hosszú szőrű macskája van!)

Nálunk eddig a legnagyobb gondot az okozza, hogy az alom szemcsék rátapadnak a lábára és rettenet sokat kihoz a tálcából a lakás minden pontjára.

Tudtok olyat, ami nem tapad ennyire a szőrére?

2011. dec. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
61%

S. Budget 340Ft/5kg.

A drága fajmacskák "piszka" is ugyanolyan, mint az egyszerű, pórias házi cicáké.

2011. dec. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Van külön hosszúszőrű macskáknak való alom? Ezt sem tudtam sajnos, én egyébként teljesen normál almot rakok ki az egyébként félhosszú szőrűnek számító Coon macskának. Multifit Biofresh, ez nem tapad rá a mancsaira, nem nagyon hordja szét, egyedül a szétkaparás lehet a gond, mert a wc tetejét már rég levettem, nem fért be kényelmesen a macska.

1. válaszoló

2011. dec. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Köszönöm utolsó!

Kipróbáljuk ezt az almot, hátha beválik! :)

2011. dec. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Akkor inkább Aldiban vegyél almot, egyfajta van, csak épp harmadannyiba kerül mint a Biofresh, és szinte teljesen ugyanaz az anyag.
2011. dec. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!