Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha harap a macska, meg lehet...

Ha harap a macska, meg lehet ütni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 16. 15:37
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Megütni nem. Az orrára csapni (nem erővel, inkább figyelmeztető jelleggel) szabad, de a legtöbb macskát nagyon megijesztik a hirtelen éles hangok (például a tapsolás), így ez is beválhat. Az enyémnek elég, ha rászólok, de kiskorában valahogy le kellett szoktatni a durvulásról, én akkor az orrára csaptam.
2012. febr. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Két ujjal koppints a szájára és erősen szólj rá, hogy nem szabad és hagyd ott. Jó néhány hét kell, de meg fogja tanulni. Hozzám felnőtt mentett cica került, aki harapott, le lehetett róla nevelni. Most már csak jelzésszerűen megfogja a kezem, de nem harap bele.
2012. febr. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%
Ragadd meg a nyakánál a bőrt, ahol az anyja is meg szokta fogni! Ösztönösen tudni fogja hogy nem kéne csinálnia!
2012. febr. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
14%

[link]


így ragadd meg, de kicsit csipjed is meg, és akkor tudni fogja hogy figyelmeztetés.

2012. febr. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
0%
Ha Csobánkai vagy igen.de egyébként csak finoman ne eseen bántodása
2012. márc. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem!

Fújjál rá, mint az anyjuk a kölykökre. Az a leghatásosabb, hogy megértsen, de ne haragudjon meg rád.

2012. márc. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
36%
Téged kellene megütni!!!
2012. márc. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
23%
Nem!! Azzal csak jobban megijed, félni fog tőled és még jobban neked támad! Ha megharap, küld el, mondva "tűnés"! Ezzel jelzik a macskák, hogy "én feljebb való vagyok, tisztelned kell és ez az én területem!". Ha elküldted, ne foglalkozz vele, ha odajön hozzád, akkor se!
2012. márc. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!