Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik nyugodtabb macska?...

Melyik nyugodtabb macska? Török angóra vagy Brit rövidszőrű?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi melyik macskafajta a nyugodtabb.

Illetve arra lennék kíváncsi, hogy vannak-e tipikus ölben ülő/fekvő macskafajták.


2012. febr. 15. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Erre a kérdésre én is nagyon kiváncsi lennék! :-)
2012. febr. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nyugodt fajta mindegyik. Ha igazán ölben ülőset akarsz, akkor a keleti fajták kerülendők (thai, sziámi, abesszin), és inkább a perzsa, maine coon, norvég erdei macska vonalon kéne gondolkodni. Én úgy jegyeztem meg, hogy a nagydarab, hosszú szőrű macsekok a nyugisak, és kb. így is van. :-)
2012. febr. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A torok angora az nagyon aktiv.Nem szereti ha olben tartjak,nem az a babusgatnivalo cica mint peldaul a perzsa.
2012. febr. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha ölcicát szeretnél, akkor egyértelműen ragdoll.
2012. febr. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nekünk brit kék van, de olyan, mintha nem is lenne ...

egyáltalán nem ölbemászós, 3 lépés távolság

2012. febr. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Két hete van nálam egy török angóra, csaknem felnőtt cica.

Előzőleg main-coon volt, ahhoz képest ez nagyon kedves jószág. Az előző soha nem jött oda, ha símogathattam, hajlott le a háta a kezem alatt. Ha meg akartam "macskázni", akkor el kellett kapjam, és erőszakkal simogatnom percekig, mire végül csak megadta magát.

Ahhoz képest ez az angóra cica tündér. Bújik, dörzsölődzik, beszél velünk. ( Bár az előző is beszédes volt). A török angórának nagyon szép, halk, bársonyos kis hangja van.Most éppen tüzel, óbégathatna, de most is egészen elviselhető a "hisztije".

Ami még mellette szól: úgy néz ki, a gyerek őrá nem allergiás.

A török angóra szereti a házimunkát, mindenhova követ, segítene bizonyára, ha tudna. Mindig láb alatt van. Ha valaki érkezik rohan az előszobába, elsőként ő fogadja.

Ha vendégek vannak, midig ott riszálja magát közöttünk.

Állítólag szeret úszni, a tus alá is követi a gazdit, de én ezt még nem feszegettem, nem erőltetek semmit nála.

A szekrények tetejét renszeresen leporolja. Mindenhova felugrik, de semmit nem ver le.

Szépséges. A main-coon macis óriás, ez viszont kis csöpp, 2-4 kg-os kecsesség, karcsúság.

Majd ird meg, mit választottál!

2012. jún. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én britem nagyon nyugis. elvan magában. Ha vívom, egyből odafut, hogy az ölembe üljön, de amúgy nem egy pattogós állat.
2012. aug. 19. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Török angóra nem csak hogy aktív, de brutálisan elnyomó más macskákkal szemben. Embert szereti de macskákat gyakran meggyilkolná.
2021. aug. 15. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!