Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja a macskámnak? Vérző,...

Mi baja a macskámnak? Vérző, viszkető sebei vannak, amelyek csak önmagára nézve fertőzőek, mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Házilag szeretném kigyógyítnai, nem akarom állatorvoshoz vinni. Kérnék tanácsokat és tapasztalatokat!A cicámnak viszkető sebei vannak a nyakán hátul, és a fején, illetve már a hasára is ráterjedt. Nagyon csúnya neki. Már kezeltem ilyen sebolajjal, de nem múlik neki. Még nem kentem le fertőtlenítővel, de az lesz a következő lépés azt hizsem, ugyanis az előbbi nem használt. Különben csak önmagát fertőzi,másra nem ártalmas. Nem tudom mi lehet ez. Szeretnék neki egy ilyen tölcsért szerezni a nyakára, h legalább azokat a részeket ne tudja vakarni. Hol tudok ilyet szerezni?
2012. febr. 19. 20:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, mik azok a sebek, mitől vannak? Kezelgeted ezzel-azzal, rontasz rajta, mert nem a megfelelő gyógyszert kapja. És azt miből gondolod, hogy rád nem fertőző? Hiába raksz rá tölcsért, azzal csak tovább rontod a helyzetet, mert nem kezelteted! A GYK-n nincsenek látnokok, akik neten keresztül megmondanák, mi a baj. VIDD EL ÁLLATORVOSHOZ! NE HAGYD SZENVEDNI! ÁLLATKÍNZÓ VAGY!
2012. febr. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
miért nem akarod állatorvoshoz vinni? h lehetsz ilyen felelőtlen??
2012. febr. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Mailerdeamon ***** válasza:
100%

Remélem ha téged kiüt a ragya te sem mész orvoshoz és a kezeidet is hátrakötik hogy véletlen se tudd megvakarni!


Irány az állatorvos! A gallértól nem fog meggyógyulni.

2012. febr. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Valószínűleg rühös, vagy valami gombás fertőzése van, vagy hasonló. De ezt te nem fogod tudni megállapítani, pláne nem meggyógyítani. Szegény cica, nagyon rossz lehet most neki, gondold csak el. :( Egy doki lehet, hogy egy szurival elmulasztaná a viszketést és a fájdalmat, te meg itt kisérletezgetsz vele...

Mindenképp vidd orvoshoz, ennél nem kaphatsz itt jobb tanácsot.

2012. febr. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Platypus ***** válasza:
Ez jó eséllyel rüh, ami még az emberre is átmehet, ha épp rosszabb hangulatban találja az immunrendszert. Állatoknál is a gyengébb egyedek kapják el könnyen a betegséget, ezért tűnik úgy, hogy nem fertőző. Csak állatorvos tudja kezelni és iszonyatos szenvedést okoz az állatnak ha elhanyagolják....
2012. febr. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 juci88 válasza:
Hát ha már netre van pénzed akkor macskádra is legyen! Én is most viszem majd kórházba az enyémet mert pár helyen nincs szőr a testén meg kisebb sebek vannak rajta, lehet rüh?!?! lehet kiröhög az orvos de inkább megelőzöm a bajt... majd kiderül de még tályogon kívűl más baja nem volt:S
2012. febr. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Állatorvos vagy netán???Sebolajjal?Úristen.Gondolom már felülfertőzted szerencsétlennek a házi praktikáiddal!!!AZONNAL VIDD ORVOSHOZ! Mi az hogy nem akarod?Basszus!Egy élőlény, aki a segítséget várja Tőled, a gazdájától,társától!!!
2012. febr. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mi van a cicával? elvitted orvoshoz??
2012. febr. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 juci88 válasza:

Sziasztok!! Az én macskámnak is vérző viszkető sebei vannak, ma vittem el állatkórházba... azt hittem rühes de kiderült, hogy begyulladt a popójában a két faggyúmirigy és nem ürül ki ezért benne marad a szeverezetében. Ez allergiát okoz amitől viszketni fog mindene és nyugtalan lesz... kapot két injekciót egyelőre, 2000ftért ami nem volt sok főleg hogy elég elit állatkórházba vittem!!!

HA nem javul akkor komolyabb a helyzet vissza kell majd vinnem!!

a Te macskádat már elvitted??????????

2012. márc. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 juci88 válasza:
JA! ÉS TE ÉS A CSALÁDOD IS FERTŐZÖTTÉ VÁLIK HA NEM KEZELTETED KI!!szóval ez nem játék
2012. márc. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!