Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a cicám baja?

Mi lehet a cicám baja?

Figyelt kérdés

9 hónapos kandúr cicáról lenne szó. Feltehetőleg hólyaggyulladása van már régóta, és sajnos nem gyógyul az orvosi kezelésre sem. Az utóbbi 2 hétben is látta orvos, bár komolyabb kezeléseket nem végzett, de a cicának semmi baja nem volt, viszont azt mondta, ha nem gyógyul, lehet vesedaganat is.

Múlt szombaton a cicám a tipikus kalandozásaiból jött haza, sántított az egyik lábára, azonban sérülés, duzzanat nincs rajta sehol. Azóta a sántítás átment gyengélkedésbe, alig tud menni, csak óvatosan botorkál mindenütt, de a lábaira rá mer feküdni, viszont pl ugrani alig tud, furcsa. Emellett tegnap reggel óta rosszkedvű, nem bújik, nem játszik (előtte nagyon eleven cica volt, még szombat délután is játszottunk), és bár eszik, de csak azt, amit szeret, másba bele sem szagol (viszont pl a csirkemellet falja). Ha megfogjuk a hasánál és a két elülső lábánál, nyávog, ezért először az egyik első lábára gondoltunk, hogy az sérülhetett, azonban elég betegnek tűnik, a hasa a medencéje előtt be van esve és nem jön, ha hívom (az előző cicám akkor csinálta ezt, mielőtt önszántából kiugrott egy kocsi elé, teljesen leépült és nem tudtuk az okát, hiába az orvosok...). Nagyon félek, azonban az állatorvos azt mondja, a környéken nincs meg az a felszerelés senkinél, hogy komolyabb bajt kezelni lehessen, ha van is valami vele, nem tudnak vele mit csinálni, csak 50km-re innen súlyos tízezrekért.

Nem tudom, mi lehet a cicám baja? Viselkedhet attól furcsán, betegesen, hogy megsérült az egyik lába? De akkor miért nem csak arra sántít, miért megy alapból furcsán, gyengén? Egész eddig olyan fiatal, életerős cica volt, pár napja még folyamatosan hajtotta a cicalányokat, nagyon jó evő volt (a legjobb minőségű tápot adtam neki), nem értem, mitől épülhetett le egy éjszaka alatt. Ha játszani akarunk vele, csak szomorú tekintettel követi a játékot, de utána nem megy. Hasonló tapasztalatok más cicáknál? Szerintetek mi lehet a gond?


2012. febr. 27. 16:46
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném a húgyuti dolgaihoz, hogy sosincs gyakori vizelési ingere, 10-12 órákat bennvan a házban úgy, hogy nem kell pisilnie. Az egyetlen furcsa tünet az volt, hogy az ágyra leülve gyakran ujjnyi nagyságú nedves folt maradt alatta. Ja és nem nyávog, ha nem emelgetjük (a húgyuti betegségeknek pedig a nyávogás gyakori tünete).
2012. febr. 27. 16:53
 2/6 Joros krisztina Tina ***** válasza:
szerintem a cicadat bantotta egy erosebb macska lehet hogy verkedtek vagy egy kutya de csak szerintem!
2012. febr. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Semmilyen sérülés nem látszik rajta, tegnap kicsit végnyomkodtam, úgy vettem észre, mintha a bal hátsó mancsánál kicsit be lenne dagadva, de ez sem 100%.
2012. febr. 28. 09:56
 4/6 Joros krisztina Tina ***** válasza:
lehet azert mert meg utotte!nem?
2012. febr. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Lehet, de akkor miért olyan kedvetlen? Volt már korábban két másik cicám, ők ha megsérültek, max 3 lábon ugráltak, de ettől a kedvük nem lett rosszabb.
2012. febr. 28. 15:24
 6/6 Joros krisztina Tina ***** válasza:
nem lehet hogy veletlenul ra leptel a macsara es azt hiszi hogy direkt volt?9/L
2012. márc. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!