Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kékszemű macskák tényleg...

A kékszemű macskák tényleg süketek? Ezt egy hónapos korukban hogyan lehet megállapítani hogy süket-e vagy sem? VAgy egyáltalán milyen idős kortól lehet egy macskára azt mondani hogy süket?

Figyelt kérdés
2009. jún. 11. 15:36
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Ekkor még minden kiscica szeme kékes, majd 2-3 hónapos korában nézd meg.

Amúgy akkor süketek általában, ha csak az egyik szemük kék( ez elég világos kék szokott lenni ,nem a szemkinyílásnál látható sötétebb) és a másik szemük pedig sárga. akkor általában a kék szem oldalán lévő fülre süketek.

2009. jún. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Kék szemű PERZSA cica az amelyik süket a kék szemére. A cicák szem színe kb 6 hónapos korukra alakul ki ha jól tudom.
2009. jún. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A fehér színű, kék szemű cicáknál szokott lenni ilyen, vagy ha felemás színű a szeme akkor lehet hogy az egyik fülére süket. De észreveszed ha szólsz neki és feléd se néz soha, meg nem reagál, nem ijed meg ha ráordítasz, stb.

Egy hónaposan még minden cica szeme kék, majd változik még.

2009. jún. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kiskorukban mindnek fehér, de majd fokozatosan átvált.

Kékszemű,fehér cicusoknál gyakori sajnos a süketség. Próbáld meg felhívni a figyelmét. Pl. ejts le egy kulcscsomót, és ha megijed,akkor hall.

2009. jún. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ők még nagyon kicsik,/még szopnak/ egy hónaposak. De köszönöm a válaszokat, majd ha nagyobbak lesznek akkor kiprobálom a tanácsaitokat.

De a válaszok alapján még kicsik és még változik a szemszinük. Köszönöm a válaszaitokat, hasznosak voltak!!

2009. jún. 11. 19:59
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A fehér színű, kék szemű cicák szoktak süketek lenni, de ez sem törvényszerű. Egyébként minden cicának kék a szeme az első néhány hétben.
2009. jún. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A fehér kékszínű vagy felemás cicák siketek.Az enyém is az volt.Én úgy vettem észre,hogy ha leejtettem vmit akkor sem ijedt meg.Amúgy ő még hozzá vak és bolond is volt sztem,nah jó nem,de tényleg zizis volt a drágám:D
2009. jún. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
77%
Én csak megerősíteni tudnám ezt a kérdést.Van egy 11 hetes fehér ,kék szemű házi kandurom és sajna süket.Bizonyos dolgokra fülel ugyan,de ha leesik valami meg se kottyan neki :(
2009. aug. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jó, de mi van a kék szemű házi macskával? Annak valószínűleg meg fog változni a szeme színe? Akkor is ha a tesóinak már kialudtak a szemszíne?
2011. szept. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Maximum siket lehet és nem süket.

Ha csak nem süketel sokat az a macska.

2012. jan. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!