Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Házi macska kint vagy bent?...

Házi macska kint vagy bent? Ti hol tartjátok az "egyszerű" házi macskát?

Figyelt kérdés
Van egy kandúr ivartalanított 7 hónapos házi macskám! Az előző kandúromat sajnos elütte egy autó (ő is ivartalanított kandúr volt, kinti cica)7 hónaposan, így a család úgy döntött az új macsek szobacica lesz! "Sima" házimacska, eddig nem volt semmi, de pár napja elkezdett nyávogni az ajtóban, hogy ki szeretne menni! Egyébként néha hámon ki szoktam vinni (nem akarom mindennap, hátha még jobban megszokja és még inkább ki akar majd menni), de kiengedni egyedül nem merem! Az estéit a pincében tölti, amit úgy veszem észre szeret! Ha látja, hogy csinálom a vacsoráját és veszem a kabátom, fut hozzám nyávog és megy az ajtó felé! Szerinted jó ez az élet cicámnak, vagy bent csak szenved? Félek kint tartani, de nem akarom azt sem, hogy szenvedjen! Köszönöm a válaszokat!
2012. márc. 19. 10:18
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Nekünk eddig 4 macskánk volt, ebből 3 hím és a mostani nőstény. Az első hármat mikor már elég nagyok voltak kiengedtük, aminek az lett a következménye hogy az egyiket megmérgezték és légpuskával meglőtték(szerencsésen túlélte), a másodikat kutyák támadták meg az utcán és a sokba halt bele(egyik "kedves" szomszédunk mindig egyedül engedte ki a két dögöt), a harmadik meg olyan haspók volt hogy maximum csak a szomszéd kertbe bújt át a kerítés alatt. Bár őt is elvesztettük egy betegség következtében. A mostani cicánk meg nagyon kis korában került hozzánk a két kutyus mellé, így szerintünk nincs tisztában vele hogy ő macska, ezért nem merjük kiengedni. De remekül meg van bent is, bár néha szeretne kimenni.

Véleményem szerint nem kinzás ha bent tartod vagy hámmal sétáltatod, minden csak szoktatás kérdése. De csak azért bent tartani mert te félsz, az butaság. Balestek vannak, de ha a statisztikákat nézzük nem olyan nagy a macskagázolások száma.

2012. márc. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
A levesben.
2012. márc. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Macskaajtónk van, akkor közlekedik amikor akar. Az elején én sem szívesen engedtem ki, de nagyon sajnáltam, hogy menni akar. Én úgy vagyok vele, hogy inkább legyen teljes boldog élete.
2012. márc. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Lakásban van. Pici korától kezdve szoktattuk a hámhoz. A lépcsőházban szívesen rohangál, de az utcára nem akar kimenni. Kivittük többször sétálni, de nem tetszett neki. Az ablakból szeret nézelődni, de ha kint van azonnal jönne haza.
2012. márc. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 /Anita_'94/ ***** válasza:
100%
Mi panelban lakunk, ezért neki a kinti élet az erkélyt jelenti. Kb áprilistól novemberig ott él, alig jön be. Persze este azért bemászik a párnámra (vagy rám) aludni :)
2012. márc. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem két cicám van lakásban, 3 és 4 évesek. Nagyon jó elvannak bent, mert így szokták meg. Ha kivinném őket az utcára szerintem csak frászt kapnának, rettegnének.

Ha a benti életet szokják meg, akkor az lesz nekik a jó.

2012. márc. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem barátnőm mesélte, hogy kivitte hámmal a macskáját, utána már mindennap igényelte, ugyanabban az időpontban kellett levinni, mert akkor már ott ült, ezért nem fogom én levinni sétáltatni, hogy nehogy megszokja, hogy ez mindennap megtörténik. Csinálok majd csomó játékot, kaparófája lesz mindene, de sétáltatni nem fogom. (Azt ne csináld, hogy egyiknap elviszed sétálni, másiknap meg nem, szerintem)
2012. márc. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Két cicánk van 7 évesek. 5 éves korukig lakásban éltek, ekkor kertes házba költöztünk. Az első pár napban-hétben rettegve csuktuk az ajtót, jaj ki ne jöjjenek, mert elvesznek, nem tudnak mit kezdeni a helyzettel stb... De végül kijárós cicák lettek, simán megszokták, imádják. Pár hét után már a benti alomtálcát is megszüntettük, mert nem jártak rá, kint végzik a dolgukat azóta is. Van macskaajtónk, ki-be közlekednek.Mindkettő ivartalanítva van,sőt chippet is kaptak. Nagyon szeretik a kinti létet. A szőrük szinte alig hullik, ami túlsúly volt rajtuk az ivartalanítás után, az lement. Összességében szerintem így a legjobb a cicáknak.
2012. márc. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb neki kint, főleg ilyen szép időben :)

A fiú macskák amúgy jobban vágynak ki, szeretnek átmenni a szomszédba udvarolni :)) Bár a lánymacskámat is elütötték, nem tudom, miért ment éppen akkor el :(((

Most lesz megint cica, én is félek, hogy arra a sorsra jut, de gonoszság lenne egy életre bezárni :(

2012. márc. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 dorcsuu ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell félni tőle, hogy elütik, tartsd csak kinn. Ha félsz, hogy elkóborol, és elcsapják, akkor legyél minél többet te is kinn vele! Foglalkozz vele sokat, és akkor nem megy el messzire. a mi cicánk nyáron csak kint van, de télen néha beengedjük, ha nagyon fázik. nincs vele semmi baj, ha kinn akar lenni, mindenképp ereszd ki :)
2012. márc. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!