Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak ezzel az újszülö...

Mit csináljak ezzel az újszülött kiscicával?

Figyelt kérdés
A szeme még nem nyílt ki, de nagyon rossz állapotban van. A nagymamámtól hoztuk. A hónaljánál van egy (hozzá képest) óriási seb, olyan vágás szerű. Anya lefertőtlenítette, aztán megpróbálta fecskendőböl etetni, de a cica fuldokolni kezdett. Én most szemcseppentős üvegbe tettem neki tápot és azzal etettem, nagyon kis adagokkal, de az orrából is feljött, és sípoló hangot adott ki. Mit csináljak vele?? Próbáltam fejjel lefele lógatni, hátha a tüdejébe ment a tej, de semmi.Nagyon fontos, segítsetek kérlek..
2009. jún. 12. 21:11
 1/9 anonim ***** válasza:
ÜGYELETES ÁLLATORVOS.mi igy nem tdjk mi a baj,ezt csakegy szakember tudhatja
2009. jún. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Bogyigazdi ***** válasza:
2009. jún. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

nincs nálam pénz, senki sincs itthon, anyának vissza kellett mennie mamámhoz a megye másik felébe.

2.válaszoló köszi, mindent megteszek

2009. jún. 12. 21:23
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod etetni már nem fog sokáig élni, talán a reggelt még kihúzza attól függ mennyire beteg. Hát... a doki meg szokta vizsgálni úgy is ha nincs pénzed, csak mondd hogy később fizetsz. Vagy legalább hívd fel hátha mondd valami okosat. Itt kétlem hogy sok állatorvos lenne aki tudja mit tegyél.
2009. jún. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A seb méretétől függően lehet, h varrni kéne, de mindenképp rendszeres (napi min.2) betadinos lemosás.

Antibiotikum sem ártana.

Sípolni - ha előtte nem sípolt, azért sípol, mert a tüdejébe ment a táp, ami nem túl jó, tenni semmit sem tudsz.Ha előtte is sípolt már, ptx-es lehet, valami trauma érte (leesés, kutya, stb.).

Ha dokihoz nem tudod vinni, hívj fel egy lelkes állatvédőt, vagy valami macskamentőt, aki tudja, mert így kb. 10%-ot adok neki.

Jobbulást a cicunak!

2009. jún. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

naygon szépen köszönöm mindenkinek!

sajnos a kiscica nem élte túl... :(( a tüdejébe ment a tej. :( olyan szomorú vagyok:'(

2009. jún. 13. 13:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Sajnálom a cicát, ezért nem szabad őket fecskendővel etetni, mert letüdőzik, csak ezt sajnos kevesen tudják. Cumisüvegből a legszerencsésebb etetni őket.
2009. jún. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi, ezt nem tudtam, bár már neveltem fel cicákat, eltünt az anyjuk, őket is fecskendővel etettük. de ők már kicsit idősebbek voltak (kb.3hetesek) szóval ők túlélték.:) a szemcseppentős üveg jó cumisüvegnek?
2009. jún. 13. 18:29
 9/9 anonim ***** válasza:
A cseppentős jó.
2009. jún. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!