Kezdőoldal » Állatok » Macskák » S. O. S! Vér bugyborékolt a...

Borcsi02 kérdése:

S. O. S! Vér bugyborékolt a cicám orrából! Szerintetek mi történt?

Figyelt kérdés

Kijáró cicámat,akit kb 2 órája engedtem ki,egy órája találtam az ajtó előtt összekuporodva,és nagyon csúnyán nézett ki,tiszta vér volt az orra,meg kicsit a szája is(nem tudom,hogy az orráról került-e oda). Látszott,hogy nem külső sérülés,hanem az orrából folyik,bugyborékol!Alig tudott tőle lélegezni. Azonnal elrohantunk vele állatorvoshoz,azóta ott van megfigyelésen,délután mehetek majd érte,de semmit nem tudtak még mondani,majd lesz ultrahang,meg vérkép.De láza is van,39,9!

Annyi mindenre gondolok,hogy esetleg megütötték,megrúgták,alig mertem felemelni,hátha belső vérzése van.

Azt is mondták,lehet,hogy mérget evett és ez vérzékenységet okozott! A járása úgy néz ki,rendben van,a dokinál mászkáltatták egy kicsit!

Iszonyatosan megijedtem,azóta bőgök,pedig tudom,hogy jó helyen van.

Szerintetek mi történhetett? Történt valakivel már hasonló?

Köszönöm a válaszokat!


2012. márc. 21. 09:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, szegényke. Ahogy az orvos mondta, vagy sérülés, vagy patkányméreg okozhatja. Az utóbbinak azért más tünetei is lennének, így inkább a baleset valószínűbb. Bordatörés okozhat pl. ilyen vérzést, ha megsérti a tüdőt.

Elüthette egy autó talán.

Az orvosnál biztosan jó kezekben van, reméljük tudnak rajta segíteni!

2012. márc. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
A patkányméreg pont ilyet csinál. Az agyban is pattognak mindig erek, de ha mérget eszik az állat, akkor ezek a vérzések halálosak..
2012. márc. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Patkányméreg ...

Vért kell adni neki. Ha van egészséges cicátok vigyétek azt is a dokihoz, hogy tudjok kitől vért venni neki.

2012. márc. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Az esetleges bordatörést a hasi ultrahang helyett akkor inkább röntgennel kellene vizsgálni,nem? Mert azt nem említette a doktornő,hogy ilyet is fognak csinálni. Ha megszúrta a borda a tüdőt,lehet,hogy még mindig szúrja a törött csont?Ezzel lehet valamit csinálni?Azért kérdezek ennyit,mert ha megyek vissza,ezeket mind szeretném majd tőlük is részletesen megkérdezni!
2012. márc. 21. 09:35
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagy valószínűséggel tényleg valamilyen ütés érhette, mert ha más cicókkal verekedett volna, akkor külső jelei is lennének. Vagy autó, jármű vagy egy állatbarát...

Egyszer előttem is átszaladt egy cicó :( Szűk utca, folyamatos kocsisor (30 km/h-val közlekedve) a cicó meg állt az út szélén. Láttam messzebbről, de számomra egyértelmű volt, hogy itt nem tud átjutni. Hát megpróbálta, de úgy, hogy akkor ugrott, mikor már szinte mellette voltam az autóval és nekiugrott az első keréknek (pedig az előttem lévő kocsi után bőven átjutott volna még, de valszeg későn döntött az ugrásról). Napokig kész voltam, nehezen dolgoztam fel...

Szóval bizony időnként csinálnak butaságot, mennek olyan helyre ahova nem kellene. Talán a te cicód is valami hasonlóba keveredett.

De a lényeg hogy hazament (tehát tudott járni) és te el tudtad vinni orvoshoz. Ott meg már jó kezekben van!

Erősek a cicók, sok mindent kibírnak!

Minden rendben lesz!

Majd írj kérlek, hogy mi van vele!

2012. márc. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Van egy vele egy idős testvére!

Egyébként a vér megalvadt,mire az orvoshoz értünk,és le is nyalogatta, tisztogatta magát valamennyire.Azt hiszem,olyan sok nem folyt el,de tele lehet az orra.

Azt mondták, talán K-vitamint fognak neki adni,arra az esetre,ha patkányméreg!!!

Ezeket miért nem mondták nekünk????!

Egy éves cica,és eddig ilyen soha nem történt.Nem tudom,ki mérgez,de azt hiszem,el fogok menni a szomszédokhoz,és megkérdezem,ki tesz ki mérget!Ilyen idiótákat!Ahelyett,hogy macskát tartanának!

2012. márc. 21. 09:40
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A patkányméreg valóban vérzést okoz, de ebben az esetben minden testnyílásból szivárogni szokott a vér. Ha csak a buksijánál vérzik, én inkább a balesetre tippelek. Gondolom röntgent is tud csinálni az orvos.
2012. márc. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, patkányméreg ellen K-vitamint kell kapnia (Konakion). Ha megalvadt a vér, akkor én nem erre gondolnék, mert ez a méreg épp a véralvadást gátolja, azért okoz belső vérzést.
2012. márc. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Mindenképpen megírom majd,hogy alakult a dolog!

Szerencsére nem tűnt nagyon elaléltnak,csak mikor rátaláltam,az autóban már felélénkült,meg az orvosnál sem hagyta el magát,ezért ott nyugtattak minket!

De most annyira ideges lettem. Az ütéstől én is tartok.

A röntgenre mindenképpen rákérdezek,de jó lett volna,ha azt már akkorra megcsinálják,mire délután megyek,és kiderül,ha van valami. Úgy vettem észre,nem akartak kérdezés nélkül mindenféle vizsgálatot megcsinálni,és kifizettetni velünk,ez végülis rendes tőlük.De most ez nem számítana nekem,csak tudjak biztosat.

Egyébként nálunk nagyon csendes az utca és a környék,szomszédság,de két napja elkezdtek itt építkezni,nagy teherautók mászkálnak,sokkal gyorsabban,mint szerintem szabadna nekik,és a cicák meg megszokták,hogy biztonságos errefelé.Már akkor elkezdtem aggódni,és tessék,volt miért..Annak azért nagyon örülök,hogy legalább nem maradt ott az út szélén és hazajött!

2012. márc. 21. 09:56
 10/19 anonim válasza:
100%
jobbulást a cicusnak, és mindenféleképpen írj majd, hogy-hogy van, és kérdezz rá mindenre, hogy alaposan kivizsgálják! :)
2012. márc. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!