Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nőstény cica ivartalanítás...

Nőstény cica ivartalanítás után mindenképpen kell az a gallér?

Figyelt kérdés
Ma ivartalanították, de mióta kezd magához térni, már végig kúszta a szoba minden zugát és láthatóan nem viseli rózsásan a gallért. Volt olyan gazdi, akinek a cicája nem kapott? Esetleg lehet rá ruhát adni a gallér helyett? Vagy akkor nem szellőzik a seb? Mi lenne a jó megoldás?

2012. márc. 24. 16:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémnek nem volt gallérja. Azt mondta a dokibácsi, hogy ha nagyon piszkálja a sebet, akkor menjek le hozzá és ad, különben csak idegesítené, nem tudna tőle rendesen enni, aludni. Én leszedném róla a helyedben.
2012. márc. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémnek tegnap volt a varratszedése. Kettőt ivartalaníttatunk egyszerre, egyikőjüknek sem volt gallérja. Azt mondta az állatorvos, hogy, ha piszkálja a sebet szóljak, de nem kellett. Szerintem leveheted, ha tépkedné a varratot, akkor tedd rá vissza.
2012. márc. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Még valami. Létezik, hogy csuklik? Hideg neki "keze-lába", próbáljuk takargatni, de akkor sem melegszik egyhamar, gondolom a kábítás miatt, akkor alacsony a vérnyomás. És olyan, mintha csuklana. Vagy nem tudom mi ez. Magamból indulok ki, mikor csuklok összerándulok. És ő most pont ilyen.

2012. márc. 24. 17:11
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, persze, hogy szarul van még, komoly hasi műtét ez. Az enyém nem is evett 3 napig, csak feküdt. 1 hét múlva kezdett rendbe jönni.
2012. márc. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

azért te is aggódtál, ugye? :)

Levettem a gallért, nem bírtam tovább nézni a szenvedést. Bebújt az ágyamba és annyira akadályozta a mozgását, hogy bepisilt. Most mosok mindent. Közben egyszer már hányt is. Kába még a szentem. Előbb hívtam dokit, gondoltam csak rákérdezek, adhatok-e vmi kaját neki, hát úgy két falatot elnyammogott. Most vagy azért mert zsibbadt még a nyelve is, vagy mert egyúttal leszedték neki a fogkövet is. Jaj, csak telne már el az éjszaka....

2012. márc. 24. 19:19
 6/24 A kérdező kommentje:
Gallér visszakerült, mert elkezdte magának piszkálni a sebet. Pár idegrohamon túl vagyunk, aludni még nem aludtunk. :(
2012. márc. 25. 01:55
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy aggódtam, másnap este már zokogtam, amiért nem hajlandó enni. Annyira kivoltam emiatt, hogy cukros tojássárgájával etettem pipettával. De aztán szépen fokozatosan helyrejött. Nyugalmat biztosíts neki, az a legjobb, ha békén hagyod.
2012. márc. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Iszonyat volt az éjszaka. Reggel hatig küzdött a gallér ellen, már lehetett látni, hogy ki van merülve. Ekkor annyira elfáradt, hogy a páromon félig fekve szinte elájult, így tudott aludni pár órát velünk együtt. 9-kor ébredtünk meg, persze ő is, rögtön elkezdte dobálni a fejét, ekkor úgy döntöttem nem kínzom tovább. Embertelenség lenne. Amíg a párom leszedte a gallért én hívtam a dokit, elmondtam a fejleményeket. Azt mondta figyeljük, hogy ne rágja, ha mosdatja magát az nem akkora baj. Levettük rögtön ivott a vízből, evett 5 db száraz eledelt és bebújt a mosókonyhába, van ott két elszállításra váró gyapjú cserge, azok tetején tulajdonképpen azóta alszik. Viszonylag kényelmesen fekszik, mancsai kinyújtva, az előbb odahajoltam, adott a pofimra puszit( végignyalt). Figyeljük, hogy ne bántsa a sebet, de ha jól látom, csak körülötte a területet nyalogatja. Szóval ennyi. Köszönöm a tanácsokat, meg a tapasztalat megosztásokat.
2012. márc. 25. 14:48
 9/24 A kérdező kommentje:

Ma 5. napja, hogy a cica ivartalanítva van. Gallér nincs, viszont a kis hasiján a seb körül mosdatja magát, és olyan mintha ki lenne sebesedve.( Mint amikor mi emberek a parkettán felégetjük csúszáskor a bőrünket.)

Ez viszont gyakoribb mosdatásra sarkallja a cicát. Gallér felejtős továbbra is, ma megpróbáltam feltenni rá, kb negyed óra alatt egy idegroncs lett, verte a kis fejét az asztal lábába, próbálta manccsal lekaparni magáról, szóval nem tudom megvárni azt az időt, míg megszokja. Viszonylag jól van, igaz sokat alszik, de maga a varrat nem csúnya, nem levedzik. Eszik, iszik, minden reggel van piszka is. Ha teheti, kimegy az erkélyre, ott napozik, nyújtózkodni is tud, tehát azt gondolom maga a seb szépen gyógyul.

2012. márc. 29. 14:22
 10/24 anonim ***** válasza:
ne aggódj ennyire, minden rendben : ) persze én is nagyon ideges voltam, akárhányszor a sebe környékén nyalogatta magát. a miénknek nem is volt gallérja, folyton figyeltem,h. ne piszkálja a sebet. hát, piszkálta, ki is húzott pár varratot, de nem volt semmi gond! mire kellett vinni a varratszedésre, már egy sem volt bennt, neki, úgyh csak ellenőrizték a sebét, de szép volt! úgyh nem kell félni, nem lesz semmi gond, nem cukorból vannak ezek a macskák : )
2012. márc. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!