Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás utáni lábadozás?...

Ivartalanítás utáni lábadozás? Gallér? Kérlek írjatok!

Figyelt kérdés
Kutyuskánkat hétfőn ivartalanították,plusz leszedték a hátsó farkaskörmeit,és az oldalán volt egy csomócska,ezt kivágták.Mára egész jól van,de a gallért,amit kapott még 8 napig viselnie kell,és nem tűri magán,tegnap éjjel 1 órát ácsorgott vele a fallal szemben,állandóan le akarja venni!Hogy viselkedjek vele?Továbbá nem akar sétálni,egyik helyről szinte elfut a másikba és leül,lehet a lábán levő kötés zavarja..Kérlek írjatok tapasztalatokat,mert ez nagyon zavaró!!Köszönet!!!
2009. aug. 26. 13:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
Nekem a macskám ivartalanítása után kellett a gallér vagy 1-2héten át. 1hátig tuti. Sokat kellett rá figyelnem, vigyáztam rá, stb. ki kell bírni. Azért van a gallér, hogy ne nyalogass magát meg ne szaggassa fel a sebet.
2009. aug. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Egyszer vigyáztam egy ivartalanyított kutyára. Csak akkor raktam rá a gallért amikor nem tudtam rá figyelni, éjszaka és amikor nem voltam otthon. De egyszer éjszaka sem volt rajta, kicsit nyalogatta a sebet. Nem lett semmi baja, csak picit piros. Bár fiú volt. Lányoknál én nem venném le amikor nem tudok rá figyelni.
2009. aug. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem is ivartalanítotték a labradorom. Nem volt rajt semmi gallér, mégse lett semmi baja. Csak megnyalta néha. Szépen begyógyult neki. Ha fáj szerintem nem bántják. Felesleges a gallér.
2009. aug. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg kutyánként változik, nekem az egyik folyton nyalogatni próbálta a sebeit, úgyhogy mikor egyedül volt vagy nem tudtam rá figyelni rajta volt a gallér. A másik egyáltalán nem nyúlt hozzá. Esetleg megpróbálhatsz neki valami kis ruhát csinálni, hátha azt jobban elviseli, pl. egyberészes fürdőruhából, a lábát meg bekötheted, de azért ne egész nap legyen rajta, had szellőzzön a sebe.
2009. aug. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Nekünk se nyúlt hozzá. Amikor elhoztuk a műtét után, kérdeztem a dokit, hogy kell-e rá gallér, azt mondta, hogy nem, nem fog hozzányúlni. Tényleg így is volt. Szörnyű lehet neked azt látni ahogy csak áll a fal előtt :( Szegényke... Kitartás, nem tart sokáig!!
2009. aug. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
nekem is fogjak 3hét mulva a kis kutyimat muteni mar elore felek!mutetet hogy viselte?menyi ideig tartot?nekem ivartalanitani fogjak-meg buzmirigy eltavolitasa
2009. aug. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
13:58as vagyok kan kis csivavarol van szo.hamar lábra al majd?
2009. aug. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%

Se kutyámon, se macskámon nem volt gallér. A dokim nem tartja jónak, a legtöbb állatot csak idegesíti. Szerinte csak arra kell gallér aki tépi a varratait, de a legtöbb állat nem bántja, csak nyalogatja a sebet.

Az enyémeken sem volt és nem bántották a sebet, nyalogatták, de nem tépték. Gyönyörűen gyógyult mindegyik.

2009. aug. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hát nekünk az első kutya ivartalanításakor (Ő kerti kutya volt) elkövettük azt a hibát, hogy túl korán levettük a gallért.. Az eredménye: szétnyalogatta a sebet és + 2 hétig tartott a gyógyulása. :-(

A mostani kutyánk (mondjuk Ő extra nyugodt) viszont amikor a gallérban vittem le először és utoljára sétálni akkor egyszerűen leesett a lépcsőn. Na onnantól csak akkor tettük rá ha felügyelet nélkül maradt... (10 nap múlva a varratszedésnél nagyon megdícsérték olyan szépen begyógyult).

Szerintem sétánál (csak pórázon!) és evésnél ne legyen rajta és ha tudsz rá figyelni akkor napközben is leveheted...

2009. aug. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
62%

ivartalanítot kutyámon , nem volt gallér .símán átvészelte.

alumíniummal lekezelték ???( ez valami alu színű fertőtlenítő szer ),néha nyaloggata, de semmi komoly.

a farkaskörmét is levették, kapott egy szép sárga erős kötést, az 1 hétig bírta, majd leszedte ,

a mi dokink szerint a nyugodt kutyákra , ő sosem tesz gallért mert csak idegesítené.

szerintem szedd le .ha nem kezdi kiszedni a varratokat akkor nem is kell visszarakni.

2009. aug. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!