Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A disznóhus téleg mérgező a...

A disznóhus téleg mérgező a macskának?

Figyelt kérdés
Olvastam egy nagyon régi válasznál itt a gyakorikérdésekben!Nem értem én a macskáimat etettem meg etetem is disznóhusal(házikoszt)és nincs semmi bajuk!Az edigi macskáimnak sem volt sem betegettek meg...Ez téleg igaz?
2012. márc. 27. 16:05
 1/10 anonim ***** válasza:
9%
Mindig találnak ki valamilyen marhaságot!
2012. márc. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2%
Bízd rá, melyiket választja ha elébe rakod a tápot és a rántott szeletet! Ösztönösen fogja kiválasztani a neki jót! :))
2012. márc. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyers disznóhúst nem ehetnek az Aujevszky-kór miatt. Nincs rá se oltás, se gyógymód.

A sertések betegsége, náluk gyorsan lefut, de kutyára, macskára halálos.

Állítólag Magyarországon nincsenek fertőzött sertések, de én nem kockáztatnék (kockáztatok).

2012. márc. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A nyers disznóhúsban él egy olyan vírus, ami macskánál súlyos, halálos betegséget okoz. Anyukám régi cicája ebbe pusztult bele, és ezt a "marhaságot" az állatorvos mondta. Főzés, sütés hatására elpusztul ez a kórokozó, de mi semmiféle disznóhúst nem adunk nekik.
2012. márc. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én nem is nyersen adom(adtam)Ami megmaradt az ebéd után azt kapja(kapták)el.
2012. márc. 27. 16:21
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Tehát fogalmazzunk egyértelműen:

A disznóhús -önmagában- NEM MÉRGEZŐ a macskának!

Az esetlegesen benne levő kórokozó lehet életveszélyes a macskára, de ez hőkezeléssel megakadályozható.

2012. márc. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
A NYERS disznóhúst nem szabad adni, mert Aujeszky-vírussal fertőzheti meg a macskát, ez ún. álveszettség, GYÓGYÍTHATATLAN! Kínok között pusztul el tőle. Hőkezelés elpusztítja a húsban. Sajnos, nem szűrik még a sertésállományt erre a vírusra. Emberre nem veszélyes.
2012. márc. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én a magam részéről: Ha nem muszáj, ne tedd! :D
2012. márc. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Akor mostmár megpróbálok majd minél kevesebb disznóhust adni a macsekomnak!
2012. márc. 29. 19:14
 10/10 Csaba00007 válasza:
Az Aujeszky betegség hazánkban már nem létezik, ez csak a kedves tápgyártók és állatorvosok érdeke! Nyugodtan eheti nyersen is a disznóhúst!Mint több millió évi ragadozóként adaptálódó állat,szüksége van a nyers húsra, ahogy a kutyának is. A rengeteg rákos állat viszont a kutya és macska eledeltől táptól van! Forrás Mo. Aujeszky-betegség mentessége ügyében: [link]
2019. máj. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!