Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha harap a macskám és megütöm...

Ha harap a macskám és megütöm azonnal abbahagyja a harapást. Miért mondják akkor, hogy nem lehet megütni?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 4. 15:57
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Mert ha utni fogod akkor agressziv lesz!

Nem szabad allatokat utni!!

Az en cicam is harap de nem szoktam utni,hanem raszolok hangosan es otthagyom,nem torodom vele.Aztan egy ido mulva meg fogja szokni hogy ne harapjon.

2012. ápr. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt fáj neki, másrészt előbb utóbb az ellenségének fog tekinteni. Gondolom a szüleid téged sem azzal neveltek, hogy megütöttek, hanem rád szóltak. Adjál neki valamit, amit harapdálhat!
2012. ápr. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
de a zállatok sokkal jobban bírják a fájdalmat, mint az emberek
2012. ápr. 4. 18:09
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Na és! Akkor ez azt jelenti hogy verjük lilára a macskát az úgyse fáj neki!Vagy mi?
2012. ápr. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
veréssel nem lehet macskát nevelni
2012. ápr. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Csak akkor ütöm meg, ha harap. Nem kínzom azt a macskát, csak rávágok a fenekére, hogy tudja, hogy én vagyok a falkavezér.
2012. ápr. 4. 19:54
 7/27 anonim ***** válasza:
75%
Kedves kérdező. Igen, meg lehet ütni egy cicát, ha rosszat csinál, de!!! Sohasem kézzel! Ezt a megütést úgy értem, hogy pl. egy újságpapírral meglegyinted, vagy bármi mással, de csak jelképesen, nem nagyon, hogy ne okozz a cicának fájdalmat. Közben, hangosan rászólsz, hogy fujj, vagy nem szabad. Ha kézzel ütöd meg többször, a cica /mivel nem hülyék, sőt!!! okos állatok/ mindig, ha kézzel fogsz közelíteni, azt hiszi majd, megint bántani akarod, és agresszívvé válik. Már a kezed közeledtét is úgy könyveli el, hogy bántani fogod. Az emberi kéz nem bántásra való, inkább simogatásra. Szóval, ne üsd meg a cicát kézzel sosem, mert elidegeníted magadtól, és remélem ezt te sem akarod. 4 cicám van, kis csibészek, de, sosem ütöttem meg még egyiket sem, és nem is fogom! üdv.
2012. ápr. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor ütöm meg, ha harap. Nem kínzom azt a macskát, csak rávágok a fenekére, hogy tudja, hogy én vagyok a falkavezér.


Na ne már!!! A cicáknál nincs falkavezér!!! Nem téveszted össze a kutyákkal?

2012. ápr. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Te is abbahagynád a helyében,ha ütnének. Alap,hogy egy macskát nem szabad megütni (és persze semmilyen más állatot sem!!!).Már csak azért sem,mert a elveszti a beléd vetett bizalmát,félni fog,stb....Nagyon jó nevelőmódszer egy virágpermetező,amivel a "bűntett"pillanatában kicsit megspriccelheted a cicát. De csak is akkor,mert ha utána teszed,nem fogja érteni az összefüggést!De ami a lényeg: ne üsd!!!
2012. ápr. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Könyörgöm nem kutyáról beszélünk!A macska meg nem falkaállat!Ha te nem tudod elfogadni,hogy a macskáknak önálló gondolataik vannak akkor nem kötelező a macskatartás!Megütni pedig nem kell!Szülei téged is ütnek vágnak ha rosszat csinálsz vagy rádszólnak?

Az én cicáim értik a nem szabadot,sőt van olyan cicám aki úgy ad puszit,hogy megrágcsálja a fülem és nem bántom,én örülök,hogy szeretnek mert én imádom őket!

2012. ápr. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!